VOIP przez komorke - nierealne?

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
phpcoder
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-28, 12:22

VOIP przez komorke - nierealne?

Post autor: phpcoder »

Czy ktos z was probowal uzywac komorek do polaczen z VOIP? Slyszalem ze Skype dziala. Jak to wyglada w praktyce u kazdego naszego operatora?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: VOIP przez komorke - nierealne?

Post autor: Szadzik »

phpcoder pisze:Czy ktos z was probowal uzywac komorek do polaczen z VOIP? Slyszalem ze Skype dziala. Jak to wyglada w praktyce u kazdego naszego operatora?
W tej chwili jest to możliwe na komórkach z systemem operacyjnym WindowsMobile. Jednak jeśli liczysz na to, że bedziena GPRS/ EDGE chodziło to zapomnij. Pingi są zbyt duże. Jest jeszcze UMTS, ale słaby zasięg w polsce i trudno dostać terminal z WM i UMTS. Jest jeszcze alternatywa, QTek8310, ma system WM 5.0 i do tego WiFi. Jeśli jesteś w zasięgu WiFi, to może by się udało z niego skorzystać i gadać przez VOIP.

To tyle z takich ogólnych informacji, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zadawaj. Możesz też użyć opcji Obrazek Szukaj tematów na forum. Było już kilka wątków o VOIPie.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: VOIP przez komorke - nierealne?

Post autor: seboo »

Firma Hunhinson jest w fazie testowania skypea na terminalu S60 - robiono testy na Nokii 6680 - w technologii 3G opoznienia wynosily okolo 2 sekundy - konkluzja jest taka ze dopiero telefony z WIFI - beda w stanie prawidlowo i praktycznie obslugiwac technologie VOIP - istnieja rowniez telefony z implementacja SIP - tak wiec robi sie coraz wieksza gama mozliwosci rozmawiania przez VOIP
AndrewD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-09, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: VOIP przez komorke - nierealne?

Post autor: AndrewD »

Dla tych co czekają na Skype na Symbiana polecam aplikację Fring na Symbianowe telefony. Poświęciłem 2 tygodnie żeby znaleźć Skype na 6680 ale poza wiadomościami na setkach stron to samego programu nie udało mi się dopaść... Ale w trakcie poszukiwań znalazłem coś takiego na stronie www.fring.com co nie dość że ma klienta Skype ( i Skype Out) to jeszcze MSN, Google Talk, ICQ i SIP. Dzięki temu programikowi mogę mieć kontakty np. Skype i MSN w "jednym" miejscu. Jakość dzwięku w tej najnowszej wersji już jest bardzo dobra. I rozmowa możliwa jest nawet przy zwykłym GPRS!. Oczywiście zalecany jest UMTS.

Wiem wiem, rewelacja, wielu się ucieszy,nie dziękujcie :-).
Piszę to na przywitanie ponowne po mojej 1,5 rocznej (!) nieobecności na tym forum.
Dawny użytkownik: [email protected]
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: VOIP przez komorke - nierealne?

Post autor: hyde »

na pocketach z gsm i systemem WM5/6 skype działa wyśmienicie również po gsmie /oczywiście wówczas gdy jesteśmy w zasięgu hsdpa, na edge troche testowałem ale opoznienia są nieakceptowalne/. Niestety skypem tym nie można się połączyć z zewnetrznymi numerami.
Oczywiście jest alternatywa, nowy WM6 ma wbudowanego klienta voip, który po drobnej modyfikacji działa po gsmie /niestety u mnie to nie działa a mam konto na voipdiscount -słychać tylko jedną stronę/.
Bardzo dobrze natomiast sprawuje program x-pro, bez problemu można na nim skonfigurować dowolne konto operatora internetowego i dzwonić prawie za free o ile mamy ryczałt na transfer danych /testowane na tytn/.

edit: ipfon działa na wbudowanym voipie z WM6 w obydwie strony przez hsdpa /można też odbierać połączenia - jednak to wymaga publicznego ip-vpn/.
ODPOWIEDZ