HSPA+ Dual Carier w Orange

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sn00p
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-06-17, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: HSPA+ Dual Carier w Orange

Post autor: sn00p »

Andrzejz78 pisze:To zależy od obciążenia stacji
Tak, wiem o tym...
Może jeszcze sprawdzę konfigurację routera i ustawie na sztywno 2100MHz, bo nie wiem czy przypadkiem nie jest na "auto".

//Edit
Co prawda w ustawieniach radia przy 3G mam tylko AUTO, ale ustaliłem, że jestem połączony z btsem (Wrocław 46450613) który nadaje 2100Mhz.
W ustawieniach router pokazuje sygnał 100%, UMTS, i siła sygnału -65/-67.
Dlaczego zatem downlink jest taki slaby, ok 11-12Mbs?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-06-19, 12:36 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-06-19, 11:36 przez sn00p, łącznie zmieniany 1 raz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: HSPA+ Dual Carier w Orange

Post autor: DejaVu »

Witam. Do listopada mam jeszcze umowę na CDMA Plus(po przedłużeniu) do moich zastosowań ten net mi wystarcza ;) chociaż czasami po przekroczeniu limitu jest nie ciekawie ,ale nie często zdarza mi się przekroczyć te 10GB . Awaryjnie mam Orange Free na kartę w tablecie Samsunga z modemem i udostępniam połączenie dla PC po Wi-fi : http://www.speedtest.net/my-result/3679699710 łączę się ze stacją BTS oddaloną o około 6km. przez las bez anteny , w sumie taka prędkość mi też wystarcza , nie pobieram dużych plików , czasem jakieś aktualizacje do gier , a takim wyznacznikiem ''prędkości'' jest dla mnie YT :cfaniak: jeśli filmik się nie buforuje i leci na bieżąco to dla mnie jest ok' nie mam TV więc czasem sobie coś tam luknę na YT.
Do czego zmierzam? chodzi mi o sprawdzenie do kiedy CDMA Plusa ma ''pozwolenie'' antenę mam skierowaną na BTS w Grajewie woj. Podlaskie , mieszkam w miejscowości Lipińskie Małe gmina Prostki , nie wiem czemu , ale u mnie na PC nie wyświetla się mapa.btsearch.pl. ? H+ łapię z Prostek na 900mhz . planuję zakup jakiegoś rutera z Wi-Fi lub Rj45 aby móc podpiąć PC i Konsolę :ok: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: HSPA+ Dual Carier w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

DejaVu pisze:chodzi mi o sprawdzenie do kiedy CDMA Plusa ma ''pozwolenie'
2021-02-28 o ile to Grajewo to to pomiędzy Łomżą a Augustowem Jest to pozwolenie dla Nordisk Plusa tam na mapie nie zobaczysz ;)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: HSPA+ Dual Carier w Orange

Post autor: DejaVu »

W Podlaskim jest tylko jedno Grajewo ;) na trasie z Warszawy do Ełku - czyli w sumie można by było przedłużyć umowę CDMA na kolejny rok ;)
ODPOWIEDZ