7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: adziu82 »

Gdzies na forum znalazłem ten temat,

http://www.lanpolis.pl/2009/07/27/72-mb ... -plus-gsm/


ale nie wiem gdzie dokładnie i muszę założyć nowy.Mam pytanie,już minęło 2 lata,czy ktoś wie coś na ten temat z tym 7,2Mb/s w całej Polsce?Oraz czy ktoś wie,gdzie sprawdzić(czy w ogóle jest taka możliwość) gdzie będą budowane nowe note-B.Może akurat załapię się na 3G :hurra:
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: Maciek764 »

1. Plus nie przeznaczył w końcu swojej częstotliwości 900MHz na UMTS. Testował to rozwiązanie ale go nie wprowadził.
2. Plus teraz jest połączony z siecią radiową Aero2 UMTS900, ale całego kraju to ona absolutnie nie pokrywa. Zerknij na mapę zasięgu Plus. Może łapiesz się właśnie na UMTS900.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:czy ktoś wie coś na ten temat z tym 7,2Mb/s w całej Polsce?
Nie ma w 100% kraju pokrycia HSDPA 7.2Mbps. W wielu miejscach jest tylko GPRS lub EDGE. W niektórych jest HSPA+ do 21Mbps czy LTE 1800 do 100Mbps.
adziu82 pisze:gdzie będą budowane nowe note-B
http://mapa.btsearch.pl/
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: adziu82 »

Za punkt pierwszy dzięki.A z punktem drugim to lipa,na 100% nikt nie oferuje u mnie 3G.Najbliżej 11km w lini prostej mam do T-Mobile.

[ Dodano: 2011-12-26, 16:31 ]
Dzięki wojteks,nie zauważyłem że można zmienić na nowe pozwolenia.I widzę że powstał UMTS jeden ale co,11km w linii prostej ode mnie i nici,nie będzie dalej 3G
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: Patryk »

Aero2 osiągnęło w ostatnich dniach 75 % pokrycia ludnościowego, czyli jakieś 50-60% pokrycia powierzchniowego - daleko jeszcze temu do "całej Polski".
dewu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-06, 00:29
Lokalizacja: Opole

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: dewu »

Nie ma takiej opcji. U mnie w mieście, w Opolu maksymalnie łapie sygnał 3G, prędkość to jakieś 2 megabity/s.

Pozdrawiam
Konani
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2012-06-17, 19:56
Lokalizacja: Polska

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: Konani »

Polecam strone BTS Search tam znajdziesz najblizszy nadajnik z sieci ktorej szukasz i obslugiwane czestotliwosci.
Co do ogolnego tematu internetu 7mb czy LTE 100mb to moge tylko powiedziec ze to chwyt marketingowy i nie nalezy patrzec na reklamy w internecie czy TV,tylko szukac opinii innych na forach o tym sprzecie.

Z mojego przykladu wyglada to tak:
Modem z UMTS/HSDPA/HSUPA 7mb limit 5gb w dzien.Place 50zl i mam od miesiaca 485kb/s download,sygnal 87%,a wczesniej limit w dzien 3gb i predkosc pobierania 360kb/s cena ta sama :)
A wiec,operator blokuje sobie transfer,chociaz na umowie,ktora podpisalem nie ma w ogole o tym mowy,chyba ze gdzies u nich na stronie,albo po konsultacji z ich prawnikami sie dopiero dowiadujemy ze maja takie PRAWO.
Nawet gdybys zlapal 100% sygnalu 3g 4g czy LTE przy najnizszym abonamecie nigdy nie osiagniesz pelnej predkosci,nie wspominajac juz o jakaosci,ale to roznie bywa i jesli masz inna mozliwosc podlaczenia sie do internetu,polecam kable.
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: PC174 »

Nigdy w Plusie nie przekroczyłem prędkości 6 Mb/s. To jakaś magiczna bariera w Plusie, a po konsultacji z innymi użytkownikami tylko potwierdziłem swoje przypuszczenia, czy to anteny Plusa, czy Aero². Na pocieszenie mogę przytoczyć, że omawiana jest ustawa gwarantująca prędkość łącza (minimum 90%).
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: ryba825 »

PC174 pisze:omawiana jest ustawa gwarantująca prędkość łącza (minimum 90%).
Dla komórkowego jest bardzo wątpliwa.
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: PC174 »

A słyszeliście wypowiedź ministra Boniego?
Do 2020 roku wszyscy Polacy mają mieć dostęp do internetu o prędkości powyżej 30 Mbit/s, a co drugie gospodarstwo domowe – 100 Mbit/s
Kluczowe słowo "wszyscy Polacy" oznacza także mobilny net. Wierzycie w to? :hyhy:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: ja.michal »

PC174, miewałem wyższe prędkości niż 10Mb/s w Plusie, ale to jak wprowadzi HSPA+, było kilka stacji i się ze swoim modułem w nocy pofatygowałem pod ich siedzibę.
Dawno to było i nie wiem jak teraz. Teraz największe prędkości w HSPA+ miałem w Aero2, ale to jakiś czas temu, jak Aero2 nie było spięte z Plusem (koło 12-13 Mb/s) i na Orange Day by Day na śląsku (koło 16 Mb/s).
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: ryba825 »

PC174, czasu jest bardzo dużo. Do 2020 będzie rozwinięta linia LTE albo jego następca i, mam nadzieję, będziemy się śmiać, że kiedyś uzyskiwaliśmy tylko 10 Mb/s. ;)
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: PC174 »

Na Aero² także wyciągnąłem w granicy 6 Mb/s. Może niedawno się coś zmieniło?
Co do tego zwiększania prędkości mówisz tylko 10 Mb/s? Ja na swoim domowym, kablowym łączu mam zawrotną prędkość 512 kb/s :roll: dodajmy, że w tamtym roku zostaliśmy podpięci pod świeżo wkopany światłowód...
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: ryba825 »

Mówię ogólnie. Sam mam średnio poniżej 800 kb/s.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: atento »

Jakis czas temu czarno widziałem ten szybki internet ale patrząc na pozwolenia i np. na mapę pozwoleń to mnie zgielo bo mieszkam w puszczy gdzie przez tyle lat nic nie bylo 4/5 lat temu plus sie zlitował i postawił swój nadajnik z EDGE ;d po jakimś czasie powstal BTS playa z 15km co go tylko można było używać z offsetem a teraz ? patrze na mape i w oddali do 10km sa 4 pozwoleńia na umts 2100/900 jedna odpala na dniach do tego działające 2 stacje cdma nordisk i 2 cdma orange należało by doliczyc CP z 15km ktore można używać w DOMU w odpowiednim miejscu bez anteny na marginalnie niskim zasięgu ;)

No tak, w puszczy mamy juz szybki mobilny internet ale o kablu z TPSA to można pomarzyć ;p nawet mieszkający przy drodze hehe soltysowi 3lata temu gniazdka podłączyli i tyle ma telefon internetu ani widu ani słychu ;d byl jakis program gminny celem dostarczenia internetu dla młodzieży uczącej sie ;p dali 20 komputerow z zestawami playonline do zwrotu po 24mc :rotfl2: mogli od razu dodawac offsety by zasieg byl
PC174 pisze:Nigdy w Plusie nie przekroczyłem prędkości 6 Mb/s. To jakaś magiczna bariera w Plusie, a po konsultacji z innymi użytkownikami tylko potwierdziłem swoje przypuszczenia, czy to anteny Plusa, czy Aero²
aj tam da sie, praktyczne ściąganie oscylowało 1,5MB/s to z tego BTS oddalonego o 15 km, niestety ostatnio chyba maja problemy i nie da sie go użytkować normalnie rwie i przerywa
Obrazek :rotfl2:
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: 7,2 Mb/s w całej Polsce od Plus GSM

Post autor: usagi »

atento, Nie chcę się czepiać, ale czy mógłbyś używać znaków interpunkcyjnych oraz wielkich liter na początku zdania? Czasami trudno jest zrozumieć, o co Ci chodzi. :)
Usagi
ODPOWIEDZ