Ipv6 w Orange Polska

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: mcore »

Jak skonfigurowac na androidzie wersja 4.0 i wyzsze

Wchodzisz do menu Ustawienia i "Więcej"

Obrazek

Następnie do opcji "Siec Telefonii Komórkowej"

Obrazek

Następny krok to "Nazwy punktów dostępu"

Obrazek

Tworzysz nowy APN o nazwie "internetipv6"

Obrazek

i przestawiasz tryb jego pracy czyli "Protokół APN" z IPv4 na IPv6

Obrazek

Zapisujesz APN i wybierasz go jako aktualny punkt dostępu. Przedstawiona konfiguracja była dla poniższej wresji oprogramowania Android 4.x na SAMSUNG GALAXY S2
Jest to oficjalny soft samsunga brandowany dla orange dostępny np. tu

http://samsung-updates.com/get/2612/Sam ... 4_0_4.html


Obrazek
poland.ipv6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-03-26, 22:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: poland.ipv6 »

Lista smartphonów działających z Ipv6 (android 4.04+*)
Xperie czarne kanciaste
Galaxy S2
Galaxy S3
Galaxy nexus I
Nokia/windows phone 8
Nokia Symbian - od 2007 to chyba wszystkie modele.

do testów polecam stronę http://test-ipv6.com/ lub i http://ip6.me/

Obrazek
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: moher »

Nie chcę psuć Wam zabawy, ale zanim IPv6 będzie przydatne dla przeciętnego użytkownika, nikt nie będzie już korzystał z tych modemów i telefonów.

W tym momencie IPv6 w telefonie to sztuka dla sztuki (chyba, że orange nie blokuje portów).
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: mcore »

moher pisze:zanim IPv6 będzie przydatne dla przeciętnego użytkownika, nikt nie będzie już korzystał z tych modemów i telefonów.
W tym momencie IPv6 w telefonie to sztuka dla sztuki (chyba, że orange nie blokuje portów).
Jest odpowiedni APN gdzie "orange nie blokuje portów". Natomiast APN "internetipv6" jest odwzorowaneim starego APNu "internet". Idea jest taka, że każdy ma swój ADRES PUBLICZNY IPv6.
Co do przydatności IPv6. Powtórzę jeszcze raz. 50% ruchu w sieciach odbywa się do Facebook, Google, Youtube. Jak się domyślasz, bądź nie one działają na IPv6.
Wystarczy, że teraz przełączysz się na IPv6 i też będzie działać. Nawet nie musisz o tym wiedzieć że twój terminal działa w tym trybie. Wystarczy że kupisz telefon/terminal który już to będzie miał ustawione (fabrycznie). A gdybyś miał np. 50% większy limit danych niż obecnie na IPv6 - czyli zamiast np 8GB miałbyś 12GB - to co, nie skorzystałbyś ???

Nowe telefony android będą już schodzić a taśmy produkcyjnej z softem IPv6. Nowe telefony Windows Phone 8 będą już schodzić z IPv6. Nowe telefony iPhone będą schodzić z IPv6 (ale tutaj wymagane jest błogosławieństwo APPLE aby tego użyć, to tak jak z LTE na iPhone - patrz tu : http://www.ipod.info.pl/index.php/lte-w ... m-temacie/ )
Wystarczy że fabrycznie będą przestawione na IPv6, 99.99% użytkowników nawet nie będzie tego świadoma.
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: moher »

Nie zmienia to faktu, że w chwili obecnej nie daje to żadnych korzyści. Po co mi publiczne IP z zablokowanymi portami?

IPv4 się jeszcze przez kilka(naście?) lat nigdzie nie wybiera, więc nie widzę obecnie sensu w ręcznej zmianie konfiguracji na IPv6.
poland.ipv6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-03-26, 22:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: poland.ipv6 »

moher pisze:Nie chcę psuć Wam zabawy, ale zanim IPv6 będzie przydatne dla przeciętnego użytkownika, nikt nie będzie już korzystał z tych modemów i telefonów.


W tym momencie IPv6 w telefonie to sztuka dla sztuki (chyba, że orange nie blokuje portów).
Blokowanie portów związane jest nie tylko z bezpieczeństwem sieci i końcowego hosta, ma znaczenie również pod kątem finansowym - odblokowane porty = fraud można generować ruch do użytkownika z internetu bez jego wiedzy co wygeneruje ruch sieciowy za który zapłaci nieświadomy użytkownik.
Istnieją komercyjnie dwa APN'y, które maja odblokowane porty - są wykorzystywane na potrzeby połączeń np. vpn
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: moher »

Ja o tym wszystkim wiem, chodzi mi o to, że publiczny adres IPv6 z zablokowanymi portami nie daje mi niczego (prawie) co daje mi IPv4.

PS Proszę nie pisz do mnie marketingowym językiem, wszystkie Twoje posty w tym wątku brzmią jakbyś reklamował tę usługę.
poland.ipv6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-03-26, 22:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: poland.ipv6 »

moher pisze:Ja o tym wszystkim wiem, chodzi mi o to, że publiczny adres IPv6 z zablokowanymi portami nie daje mi niczego (prawie) co daje mi IPv4.

A co daje IPv4?

IPv4 publiczne już się w RIPE skończyły, więc czas powoli przesiadać się na Ipv6, dla starych urządzeń PDPCTXIPV4 będą przydzielane prywatne pule IPv4, każde połączenie będzie NATowane, w przypadku rozdzielania internetu w domu będzie podwójne NATowanie

PS Proszę nie pisz do mnie marketingowym językiem, wszystkie Twoje posty w tym wątku brzmią jakbyś reklamował tę usługę.
Nie reklamuję tylko zachęcam do używania. Jeżeli nie jesteś zainteresowany używaniem udostępnionej technologii IPv6 to poprzestańmy na tym i już.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: Andrzejz78 »

Co dla zwykłego "zjadacza neta" daje IPv6 skoro IPv4 działa od lat bez problemu?

Tylko bez marketingowo/technicznego języka, tak żeby każdy mógł zrozumieć ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: Jo_gurt »

Andrzejz78 pisze:Co dla zwykłego "zjadacza neta" daje IPv6 skoro IPv4 działa od lat bez problemu?
W tym momencie? Absolutnie nic.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: Andrzejz78 »

Jo_gurt pisze: tym momencie? Absolutnie nic.
No i ja tak myślę choć nie znam dokładnie wszystkich szczegółów

Nie rozumiem jednak po co poland.ipv6, zrobił taką nagonkę na IPv6 jakby net miał bez tego nie chodzić
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: mcore »

Andrzejz78 pisze:Co dla zwykłego "zjadacza neta" daje IPv6 skoro IPv4 działa od lat bez problemu?
Będzie oferta że każdy będzie miał swój stały adres IPv6 i odblokowane porty. Pasi ?

Wiesz po co zostało IPv6 wymyślone ?

http://sieci-komputerowe.net/ipv6/101-po-co-ipv6-

http://www.pl.ipv6tf.org/wiki/index.php/Strona_główna

[...]Argumenty za wdrażaniem IPv6 dla użytkownika końcowego

Korzyści dla użytkowników wynikające z wdrożenia IPv6:

wiele urządzeń w gospodarstwach domowych będzie mogło być w prosty sposób widocznych w Internecie (dostęp do komputera domowego z biura, dostęp do muzyki, filmów, plików, kamer, systemów alarmowych itp.)
urządzenia mobilne (komórki, odtwarzacze mp3, i inne) będą mogły komunikować się bezpośrednio bez przeszkód przez Internet
szybszy przesył danych – przepustowość nie będzie dławiona przez kolejne serwery NAT
możliwość udostępnieniem w sieci swojego serwera (np. HTTP), a więc przebywając poza domem będzie mógł ściągnąć potrzebne pliki lub zdjęcia
w przyszłości będzie mógł korzystać z nowych aplikacji peer-to-peer np. z gier komputerowych nowej klasy
poprawne działanie wielu aplikacji nie działających w ogóle lub częściowo (p2p, skype - spowolnienie) przy zastosowaniu serwerów NAT

Zalety techniczne IPv6 z punktu widzenia użytkownika:

likwidacja serwerów NAT (Network Address Translation) i związanych z nimi problemów
umożliwia uwidocznienie w sieci najdrobniejszych urządzeń
łatwość wdrażania QoS (parametrów jakościowych dla usług)
łatwiejsza administracja
możliwość automatycznego przenumerowania adresów (przejście pomiędzy dostawcami sieci)
multihoming: podłączenie do kilku dostawców sieci, widoczność w sieci poprzez różne adresy publiczne
wbudowane wsparcie dla mobilności
widoczność w sieci poprzez adres „domowy” niezależnie od miejsca aktualnego dołączenia do sieci
samokonfiguracja sieci ad-hoc
ograniczenie ataków sieciowych
techniki brutalnego atakowania kolejnych adresów w podsieci przestają przynosić rezultaty [...]"



inet6num 2a00:f40::/32
netname PL-IDEA-20081127
descr PTK-Centertel

to daje razem 2 do potęgi 96 adresów IP. Dla każdego wystarczy. Publiczny adres IP nie będzie już "limitowanym dobrem". Będziesz mógł sobie serwer postawic i do niego sie z zewnatrz dostawac. To oczywiscie o ile umiesz na IPv6 to zrobic :-)

Jak napisał kolega poland cena dostepu po internetipv6 jest taka sama jak dostepu po APN internet.
Ostatnio zmieniony 2013-03-29, 15:53 przez mcore, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:zrobił taką nagonkę na IPv6 jakby net miał bez tego nie chodzić
Testy za darmo?
Nie pomagam na PW!
epc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-28, 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: epc »

moher pisze:Ja o tym wszystkim wiem, chodzi mi o to, że publiczny adres IPv6 z zablokowanymi portami nie daje mi niczego (prawie) co daje mi IPv4.

....
PRAWIE :)
robi dużą różnice, ale dla nasz użytkowników to fakt nic, za wyjątkiem masy adresów.
dają /64 co daje 2^64 adresów do wykorzystania :D

Ale żeby nie było za kolorowo ten soft dla Samsunga S2 BLVPH to jakiś lewy jest.
Nie działa ipv6 w 2G, zimy jest poprostu. Nie działa także tethering jakikolwiek :(

poland.ipv6 kiedy poprawicie ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: YaHooo »

mcore pisze: Korzyści dla użytkowników wynikające z wdrożenia IPv6:
Te korzyści jednak nie są aż tak dobre moim zdaniem.
mcore pisze:wiele urządzeń w gospodarstwach domowych będzie mogło być w prosty sposób widocznych w Internecie (dostęp do komputera domowego z biura, dostęp do muzyki, filmów, plików, kamer, systemów alarmowych itp.)
Ale po co ma być dostępna moja drukarka sieciowa? Wystarczy błąd w sofcie i już ktoś może sobie zacząć drukować bezsensowne znaczki i wyczerpać cały toner pod moją nieobecność ;)
urządzenia mobilne (komórki, odtwarzacze mp3, i inne) będą mogły komunikować się bezpośrednio bez przeszkód przez Internet
szybszy przesył danych – przepustowość nie będzie dławiona przez kolejne serwery NAT
W większości przypadków o ile operator nie podłączy za dużo klientów nic się nie dławi. Co więcej skąd operatorzy wezmą dodatkowe pasmo?
mcore pisze: poprawne działanie wielu aplikacji nie działających w ogóle lub częściowo (p2p, skype - spowolnienie) przy zastosowaniu serwerów NAT
Dobrze napisana aplikacja będzie w stanie się przebić przez NAT. Używam Skype za NAT'em i nie odczuwam żadnych spowolnień.
mcore pisze: likwidacja serwerów NAT (Network Address Translation) i związanych z nimi problemów
Dla większości użytkowników to czy jest NAT, czy go nie ma, to nie ma znaczenia.
mcore pisze: umożliwia uwidocznienie w sieci najdrobniejszych urządzeń
Pytanie tylko po co? Po co mój TV ma być widoczny z zewnątrz, drukarka czy lodówka z internetem. Co więcej nie wierzę w to, że każdy operator da nieograniczoną ilość zewnętrznych IP bez żadnych dopłat.
mcore pisze: wbudowane wsparcie dla mobilności
A IPv4 nie jest mobilne? :zdziwko:

Nie chcę tu wszczynać wojny. Ale moim zdaniem nie ma się co za bardzo ekscytować. Nie przyniesie nowa wersja IPv6 nowego internetu, superszybkich prędkości. A przynajmniej nie na razie. Do tego potrzeba solidnej sieci szkieletowej i równie dobrej sieci dosyłowej do domów. Bez tego nawet najlepsza technologia będzie do bani. Pamiętajmy, że jakość w tak złożonych układach zależy od najsłabszego ogniwa...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
poland.ipv6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-03-26, 22:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: poland.ipv6 »

epc pisze:Ale żeby nie było za kolorowo ten soft dla Samsunga S2 BLVPH to jakiś lewy jest.
Nie działa ipv6 w 2G, zimy jest poprostu. Nie działa także tethering jakikolwiek :(
Zgadza sie. Samsung GSII ma zwalony baseband czyli oprogramowanie do modemu, który oczywiście nie robi samsung tylko inni dostawcy.. a więc.. trochę to może potrwać tym bardziej, że dla dostawcy GSII to produkt archaiczny..:) - objaw tak jak mówisz po 2G nie działa "szóstka"

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-03-29, 22:06 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-03-29, 22:06 przez poland.ipv6, łącznie zmieniany 1 raz.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: mcore »

YaHooo pisze: Nie chcę tu wszczynać wojny. Ale moim zdaniem nie ma się co za bardzo ekscytować. Nie przyniesie nowa wersja IPv6 nowego internetu, superszybkich prędkości. A przynajmniej nie na razie. Do tego potrzeba solidnej sieci szkieletowej i równie dobrej sieci dosyłowej do domów. Bez tego nawet najlepsza technologia będzie do bani. Pamiętajmy, że jakość w tak złożonych układach zależy od najsłabszego ogniwa...
Cóż nie moim zadaniem jest tutaj edukowac o IPv6 wszystkich w tym kraju.

swojego czasu nawet ukochane UKE popełniło prezentację na ten temat
http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=4635

Ja rozumiem że do niektórych rzeczy wystarczy łopata i nie trzeba używac bardziej zaawansowanych urządzeń :-) Ci którzy będą potrzebowali coś więcej, zapewne skorzystają.

Podsumowując, nic dziwnego że
"[...]W tegorocznym unijnym rankingu innowacyjności EU Innovation Scoreboard Polska zmieniła pozycję. W zeszłym roku byliśmy na piątym miejscu. Dziś jesteśmy na czwartym. Od końca.[..]"
Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,136 ... z2OxIf0q5Y

Co do backhaula czyli dosyłu jak to nazwałeś. Wszystko to kwestia inwestycji. A inwestycje może i będą jak regulator w tym kraju nie zarżnie operatorów , tak jak to robią wszyscy regulatorzy w unii - polecam blog kolegi tu (niestety prawda jest smutna):

http://stojeipatrze.blogspot.com/2013/0 ... arnej.html

W miarę budowy LTE linie dosyłowe będą MUSIAŁY by zmodernizowane, inaczej będziesz miał LTE na 4xE1 :-)

Podsumowując aby coś się działo, potrzebne są pieniądze. Aby były pieniądze operatorzy muszą zacząc kasowac "promocje" róznej maści. Już to się zaczyna, pierwszy był PLAY. teraz wszyscy kasuja. Za coś trzeba te maszty zbudowac i backhaul.
Niestety promocje się kończą i teraz będzie DROŻEJ u wszystkich.

Co do samego IPv6, opis co to daje to można znaleźc w sieci , np.

http://www.networld.pl/news/387826/Szyb ... .IPv6.html

"[...]arto odnotować, że na rynku jest już dostępnych mnóstwo urządzeń mobilnych w pełni zgodnych z IPv6 - to m.in. iPhone 5, iPady 3, 4 oraz Mini, Samsung Galaxy S III i Galaxy Note 2, a także urządzenia Nokii z systemem Windows Phone 8 oraz większość topowych modeli z serii Sony Xperia.

Wśród podstawowych korzyści dla użytkowników urządzeń mobilnych, wynikających z wdrożenia IPv6, wymieniono:

- zdecydowanie szybsze ładowanie stron (nawet przy tej samej prędkości łącza) - w nowej wersji protokołu dane przesyłane za pośrednictwem mniejszej liczby węzłów, co skraca czas ich ładowania,

- wydłużenie czasu pracy urządzenia na baterii (dzięki usprawnieniu obsługi usług, które wymagają stałego synchronizowana ze zdalnym serwerem - np. serwisów społecznościowych, poczty e-mail itp.),

- uproszczenie dostępu do usług online, dzięki przypisaniu urządzeniu mobilnemu stałego adresu IP,

- możliwość bezpośredniego komunikowania się dwóch i więcej urządzeń obsługujących nowy standard (np. smartfona z kamerą monitoringu zamontowaną w domu czy biurze).[...]"
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: Jo_gurt »

mcore, po pierwsze masz nieaktualne dane (np. NAT jak najbardziej w IPv6 istnieje), po drugie to wszystko to ciągle melodia przyszłości.

[ Dodano: 2013-03-29, 20:04 ]
mcore pisze:- zdecydowanie szybsze ładowanie stron (nawet przy tej samej prędkości łącza) - w nowej wersji protokołu dane przesyłane za pośrednictwem mniejszej liczby węzłów, co skraca czas ich ładowania,
Bzdura.
- wydłużenie czasu pracy urządzenia na baterii (dzięki usprawnieniu obsługi usług, które wymagają stałego synchronizowana ze zdalnym serwerem - np. serwisów społecznościowych, poczty e-mail itp.),
Bzdura.
mcore pisze:- uproszczenie dostępu do usług online, dzięki przypisaniu urządzeniu mobilnemu stałego adresu IP,
Bzdura.
mcore pisze:- możliwość bezpośredniego komunikowania się dwóch i więcej urządzeń obsługujących nowy standard (np. smartfona z kamerą monitoringu zamontowaną w domu czy biurze).[...]"
To prawda. Czy to dobrze - to już osobna sprawa. W tym momencie szeroko pojęty "internet" ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem, te wizje tylko pogłębiają problem.


Jak chcesz przekonać do IPv6 (pokazać choć jedną przewagę w stosunku do IPv4), pokaż usługę działającą tylko na IPv6. Póki takiej nie ma - nie ma sensu nawet interesować się IPv6 jako użytkownik Sieci.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: mcore »

Jo_gurt pisze:mcore, po pierwsze masz nieaktualne dane (np. NAT jak najbardziej w IPv6 istnieje), po drugie to wszystko to ciągle melodia przyszłości.
Ja tylko przekopiowałem z internetu argumenty za wdrożeniem IPv6 przedstawione przez dobrych specjalistów którzy zajmują się tym na co dzień. Rozumiem że jesteście mądrzejsi i więcej wiecie od tych ludzi. OK, szanuję to...
Co do "przyszłości". U mnie działa :-) więc jest to teraźniejszośc. Nie każdy potrzebuje używac nowych technologii.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: Jo_gurt »

mcore pisze: Rozumiem że jesteście mądrzejsi i więcej wiecie od tych ludzi.
Najwyraźniej :P
mcore pisze:Co do "przyszłości". U mnie działa :-)
Ale co ci działa? Na stronie wyskoczyło "jupi, IPV6"? :rotfl:
epc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-28, 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: epc »

poland.ipv6 pisze:Zgadza sie. Samsung GSII ma zwalony baseband czyli oprogramowanie do modemu, który oczywiście nie robi samsung tylko inni dostawcy.. a więc.. trochę to może potrwać tym bardziej, że dla dostawcy GSII to produkt archaiczny..:) - objaw tak jak mówisz po 2G nie działa "szóstka"
:( to po kiego grzyba odblokowali taką prowizorkę - ku jakości kurna %#%^$#%@#%^

A Samsung S4 będzie działać z IPv6 oraz tethering ipv6 ? (trzeba pomyśleć o zmianie ) Macie jakoś liste telefonów wspierających w waszej sieci IPv6?

A jak kompatybilność ze starymi aplikacjami IPv4: Skype, gry FPS online (battlefield3 itp.)

[ Dodano: 2013-03-29, 20:55 ]
Jo_gurt pisze:Ale co ci działa? Na stronie wyskoczyło "jupi, IPV6"? :rotfl:
nie bardzo rozumiem waszych problemów, wcześniej czy później wszystko będzie już ipv6-only, nawet nie będziemy o tym wiedzieć :)

jak nie wiecie co oglądać to polecam tę stronkę trochę kontent-u PL

http://www.vyncke.org/ipv6status/detail ... country=pl

no jest pudelek.pl po ipv6 i nawet szybko chodzi :D

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-03-29, 22:17 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-03-29, 22:17 przez epc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: YaHooo »

mcore pisze:Co do backhaula czyli dosyłu jak to nazwałeś. Wszystko to kwestia inwestycji. A inwestycje może i będą jak regulator w tym kraju nie zarżnie operatorów , tak jak to robią wszyscy regulatorzy w unii - polecam blog kolegi tu (niestety prawda jest smutna):
Tylko niestety za te inwestycje będą musieli zapłacić wszyscy użytkownicy sieci, czyli my ;) Bo raczej nikt się nie zgodzi za darmo wyłożyć kasę na nowe technologie.
mcore pisze: W miarę budowy LTE linie dosyłowe będą MUSIAŁY by zmodernizowane, inaczej będziesz miał LTE na 4xE1 :-)
To jest pewne. Jednak są przykłady stacji LTE z bardzo słabymi liniami. Nie wnikam z jakich względów. Ale zapewne chodzi o $$.
mcore pisze:Ja tylko przekopiowałem z internetu argumenty za wdrożeniem IPv6 przedstawione przez dobrych specjalistów którzy zajmują się tym na co dzień. Rozumiem że jesteście mądrzejsi i więcej wiecie od tych ludzi.
Niestety sam stwierdziłeś, że IPv6 wymaga inwestycji. Bez tego nic się nie da zrobić. A przy tych samych parametrach sieci, łączy itp samo wprowadzenie IPv6 nie spowoduje przyspieszenia ładowania stron www, zmniejszenia pingów czy Bóg wie czego jeszcze. Wszyscy ci "specjaliści" niestety pomijają ten fakt i milczą na jego temat. Mi chodzi o to, że jest to tylko podkreślanie pozytywów, a negatywy chowane są na dalszy plan. A chyba nie o to chodzi w edukowaniu społeczeństwa. Bo argument że wprowadzenie IPv6 zwiększy czas pracy na baterii jest po prostu bzdurny. Bardziej to zależy od siły sygnału sieci, niż protokołu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
poland.ipv6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-03-26, 22:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: poland.ipv6 »

Przecieram oczy i nie wierzę, chciałbym podkreślić, ze to jest wątek dla osób zainteresowanych tematyką Ipv6 w Orange - nie jesteś zainteresowany to nie pisz. długie wywody jak bardzo mocno jesteś niezainteresowany nie wnoszą wartości dodanej.

Co do oferty smartphonów działających na bazie internetipv6 to nic nie wiem... ale pewnie zaraz cos dowiozą...:)

Zauważyłem, że nie ma kompresji na tym APN więc hehe.. pudelek.pl wygląda olśniewająco :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: Jo_gurt »

poland.ipv6 pisze:Przecieram oczy i nie wierzę, chciałbym podkreślić, ze to jest wątek dla osób zainteresowanych tematyką Ipv6 w Orange - nie jesteś zainteresowany to nie pisz. długie wywody jak bardzo mocno jesteś niezainteresowany nie wnoszą wartości dodanej.
Cały ten wątek nie wnosi wartości dodanej.
poland.ipv6 pisze: pudelek.pl wygląda olśniewająco :)
Ooo, to wszyscy wdrażamy teraz IPv6!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: wojteks »

Jo_gurt pisze:to wszyscy wdrażamy teraz IPv6!
Wmawiamy klientom że jest im to niezbędne.

Ja widzę w tym dla użytkowników inny cel. Pozbyć się (sprzedać jak ktoś chce kupić) urządzenia nie wspierające IPv6 i kupić takie które wspierają. Tylko że moim zdaniem nie warto. Za kilka lat jak zacznie się wdrażanie IPv6 obligatoryjne to lepiej wtedy kupić nowy sprzęt i po problemie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: YaHooo »

poland.ipv6 pisze:Przecieram oczy i nie wierzę, chciałbym podkreślić, ze to jest wątek dla osób zainteresowanych tematyką Ipv6 w Orange - nie jesteś zainteresowany to nie pisz. długie wywody jak bardzo mocno jesteś niezainteresowany nie wnoszą wartości dodanej.
Akurat jestem zainteresowany, bo to jest forum na którym jestem od dawna. Poza tym widzę, że próbujesz tu wmawiać wszystkim, że IPv6 wniesie zupełnie nową jakość internetu jak z reklamy. A do moich konkretnych uwag nawet się nie odniosłeś. Nie wnikam czy z niewiedzy czy tak Ci wygodniej. Ale tu nie jest miejsce na reklamę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: Andrzejz78 »

Myślę że poland.ipv6, częściowo osiągnął swój cel rozdmuchując/zachwalając temat IPv6 Gdybym nie był zorientowany w temacie to na pewno zaczął bym się zastanawiać nad sprzętem obsługującym IPv6 bo przecież wedle zapewnień kolegi net będzie "lepszy"
Ilu się na to nabierze to trudno powiedzieć ale ktoś na pewno zarobi na wymianie sprzętu
Dobrze że YaHooo, wylistował troczę negatywów bo to przyniosło trochę równowagi do dyskusji

[ Dodano: 2013-03-30, 11:20 ]
Ta dyskusja przypomina mi wizytę akwizytora jak to twierdził że muszę wymienić antenę (najlepiej na ich produkt) bo nie będę odbierał DVB-T :rotfl:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Myślę że poland.ipv6, częściowo osiągnął swój cel rozdmuchując/zachwalając temat IPv6 Gdybym nie był zorientowany w temacie to na pewno zaczął bym się zastanawiać nad sprzętem obsługującym IPv6 bo przecież wedle zapewnień kolegi net będzie "lepszy"
Właśnie dlatego zająłem głos w dyskusji.
Andrzejz78 pisze: Ta dyskusja przypomina mi wizytę akwizytora jak to twierdził że muszę wymienić antenę (najlepiej na ich produkt) bo nie będę odbierał DVB-T :rotfl:
I nie tylko Ty masz takie wrażenie. Jako, że nasze forum jest znane, to trzeba prostować informacje jakie się na nim pojawiają, jeśli są błędne/niepełne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
poland.ipv6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-03-26, 22:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: poland.ipv6 »

Forum bez kabli - 3G LTE CDMA WIFI Strona Główna » INTERNET KOMÓRKOWY (GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/LTE) » Nowe technologie i standardy » Ipv6 w Orange Polska

Nową technologią i standardem jest IPv6, który jest dostępny dla każdego w Orange.

Zapraszam do dyskusji osoby zainteresowane IPv6 w praktyce.

Nie jesteś zainteresowany IPv6? to nie pisz.

Wesołych świąt
ff9b :)
P.S. kiedy to forum będzie dostępne po IPv6, ktoś wie? będzie dualstack serwer czy podstrona z prefixem np ipv6?

[ Dodano: 2013-03-30, 22:40 ]
YaHooo pisze:Akurat jestem zainteresowany, bo to jest forum na którym jestem od dawna. Poza tym widzę, że próbujesz tu wmawiać wszystkim, że IPv6 wniesie zupełnie nową jakość internetu jak z reklamy. A do moich konkretnych uwag nawet się nie odniosłeś. Nie wnikam czy z niewiedzy czy tak Ci wygodniej. Ale tu nie jest miejsce na reklamę.
Do uwag się nie odnoszę - bo przepustowość transmisji mnie nie interesuje - to wątek o PDPIPv6 czyli userplane.
reklamę? o czym piszesz kolego - informacja o tym jak skorzystać z nowego APN - to jest wg. Ciebie reklama?
Ostatnio zmieniony 2013-03-31, 17:14 przez poland.ipv6, łącznie zmieniany 1 raz.
epc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-28, 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ipv6 w Orange Polska

Post autor: epc »

Ja <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> ilu obrońców cnoty IPv4 :zdrowko:

Jestem fanem IPv6 ale bez przesadnego fanatyzmu :)

Poklikałem trochę moim Samsungiem S2 i wszystkie moje stronki działaja w tym APN-ie, innych aplikacji nie używam, martwi mnie tylko nie działający tethering ipv6 (cobym nie musiał bawić się komendami ATDT lub zestawianiem PPP, kiedyś nieopatrznie wpisałem nazwe APN internet w ustawieniach win7 potem miałem problem, bo zestawiał mi dwa połączenia do tego samego APN, no i kupa, reinstalacja windy :( )

Ponawiam wiec pytanie czy Samsung S4 w orange będzie działał tethering ipv6 ?

A wiesz moze jaki chiset bedzie dla sieci orange , exynos5 octa czy snapdragon 600? jak wiesz to ewentualnie daj znać na priv.
Zablokowany