Postawienie nowej wieży.

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Postawienie nowej wieży.

Post autor: adziu82 »

Witam, jakieś 3-4 dni, dostałem maila, na początku nie wiedziałem o co chodzi, ale po jakimś czasie zorientowałem się że przecież podałem na abonament mojego ojca, mój mail do korespondencji.

Teraz do tematu, w mailu była prośba o podanie danych miejsca do postawienia nadajnika nowego w mojej miejscowości. Okazało się, że z moim ojcem rozmawiał ktoś z Orange, pytając o jakość rozmów itd po modernizacji sieci T i O. Ojciec powiedział że jest troszkę lepiej, ale dalej nie ma rewelacji, przede wszystkim w domach.

Teraz jaka jest szansa że oni postawią nadajnik, podałem że mój ojciec ma stolarnie, miejsce na postawienie wieży jest, a jak Wy to widzicie? Podam Wam miejscowość, sprawdźcie sami, jest to wielka dziura, chodzi mi o zasięg, mam w odległości około w linii prostej 8km do nadajników we wszystkie praktycznie strony. Lasy ,małe wzgórza i zasięg słaby. Ogolnie ja osobiście wątpię w to żeby wyłożyli jakieś 300-500 tyś złotych na miejscowości które ogółem mają może max 1500 mieszkańców. Chociaż mam nadzieję że się myślę.

Piotrów, gmina Przewóz, powiat Żarski woj Lubuskie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Postawienie nowej wieży.

Post autor: ja.michal »

adziu82, ciężko oceniać. To wyłącznie decyzja biznesowa operatora. Nawet nie wiadomo na jakich przesłankach opiera ewentualne decyzje.
hista22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-11, 17:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Postawienie nowej wieży.

Post autor: hista22 »

To już oni sami ocenią jak będą. Czasem sami możemy się mile zaskoczyć, że jednak w takiej sytuacji zdecydują się postawić ten maszt.
budowa-info.pl - forum o budowie domu jednorodzinnego
kredyt-forum.pl - forum o kredytach
polandipv6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-05, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Postawienie nowej wieży.

Post autor: polandipv6 »

Moze to tzw. Whitezone projekt uke.. w zalozeniach postawienie stacji tam gdzie nie ma zasiegu albo jest mizerny
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Postawienie nowej wieży.

Post autor: adziu82 »

No raczej aż ,,białą plamą'' bym tego nie nazwał. Ale zależy w jaką części miejscowości zerkać, tak samo ma to się do mieszkańców bloków, gdzie zasięgu praktycznie nie ma wewnątrz budynku. Na zewnątrz, przed blokiem ledwo kreska na telefonie.
Ale jak jestem na początku miejscowości przed budową, telefon w rękę ( podniesiona wysoko ) to nawet jest max w 3G. Ale przyłożę telefon do ucha znika wszystko i jest kreseczka. Także rewelacji nie ma po modernizacji do Networks, ale jest jednak trochę lepiej.
ODPOWIEDZ