HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

signat pisze:witam,
czy koledzy dziadman, kruk i dtech mogą sie pochwalić jakie mają umowy ? Pozdrawiam
Ja mam na firme abonament bez limotów. Usługa kupiona jak jeste tylko gprs był.
Powoli wymieniałem karty aż do 3G+

Pozdrawiam
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

deathx pisze:czy obecność u was w GTMM objawia się tym że pojawia wam się zielony napis HSDPA obok kresek zasięgu??? Bo mnie się coś takiego poajwiło ale niestety prędkość łącza się nie zmieniła. To jak to jest ???? :wave:
Miałem tak samo ale wystarczyło rozłączyć się i połączyć i zaczęło działać jak wściekłe :)

Pozdrawiam :)
deathx
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-08-14, 19:25

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: deathx »

dtech pisze:
deathx pisze:czy obecność u was w GTMM objawia się tym że pojawia wam się zielony napis HSDPA obok kresek zasięgu??? Bo mnie się coś takiego poajwiło ale niestety prędkość łącza się nie zmieniła. To jak to jest ???? :wave:
Miałem tak samo ale wystarczyło rozłączyć się i połączyć i zaczęło działać jak wściekłe :)

Pozdrawiam :)
ok. jak wrócę do domu to sprawdze i dam znać. :wave:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

Objaw HSDPA na Globetrotter to cztery szybkie mignięcia diody niebieskiej.
Inna sygnalizacja to nie HSDPA .Jeśli prędkość jest jak gprs to jest przycięty transfer co nie ma nic wspólnego z tym ze modem sygnalizuje HSDPA (po prosto jest 3,5G ale wolne ,przycięte przez operatora)
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

Mogę dodać, że zasięg HSDPA cały czas sie powiększa.
Już jest na ulicy Hożej, dzisiaj zaczął działać :)
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

Witam,

kolego Bob jest HSDPA, zawzialem sie odinstalowalem BE, GTMM, drivery, karte, zainstalowalem na swiezo GTMM z blueconnecta, potem na sile wymusilem uzycie nowych driverow do 3G/EDGE ze strony blueconnecta 2.1.0.39, wyruszylem w miasto i sukcesywnie sprawdzalem metr po metrze gdzie jest to HSDPA, przy Pedecie na woli okazalo sie ze jest wiec namierzylem ze nadajnik znajduje sie na dachu cefarmu chyba rog siedmiogrodzkiej i skierniewickiej w odleglosci 100 m od centrali orange, zatrzymalem auto bo w czasie ruchu tylko upload dziala wzglednie zas downlink jest ledwo 15 kbit /s wiec nie wiem jak cie sie udaje to w katowicach ale do rzeczy zasieg hsdpa 5 kresek (dodam ze pokazuje sie on tylko na czas fizycznej transmisji , kiedy nic nie transmituje pali sie tylko umts ps. niestety choc upload wzrosl do niemal 50 kB/s to downlink jest max 49 kB/s niezaleznie od serwera ftp, www, predkosc miezylem windows commanderem, GTMM, stoperem ni w zab nie chce byc szybciej .... mam pytanie o odkrylem ze predkosc portu modemu odczytana we wlasciwosciach sprzetu zakladka modem jest 460800 nie wiem czego czy bitow czy bodow czy choinka wie czego ale czy czasem to nie jest problem ? moze po prostu port juz szybciej nie pozwoli. probowalem zmieniac apn na vpn, resetowalem kompa, odpalalem pare razy GTMM i nic to nie daje.

Pozdrawiam i czekam na info, jade na plac bankowy moze tam bedzie szybciej chodzic.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez signat, łącznie zmieniany 1 raz.
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

signat pisze:Witam,
Pozdrawiam i czekam na info, jade na plac bankowy moze tam bedzie szybciej chodzic.
Może masz jakieś blokady bo działa to bardzo dobrze.
GTMM pokazuje 1,4 Mb/s.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

Potwierdzam.Ja mam 1,2 Mbps (to tzn. najczęściej taki wynik) w 90 % ściąganie plików to 150KBps.Wskazanie jak pisałem cztery mignięcia diody niebieskiej i tu nie ma wątpliwości bo mam to od końca czerwca.
Co do portu to próbowałem różne prędkości ustawiać i nie miało to wpływu.
Poza tym koledzy z Wawy też potwierdzają.
Jeśli faktycznie masz wskazanie na led`ach o HSDPA a nie masz prędkości to masz blokadę i należy zadzwonić do BOK.
I o tym też pisałem a dokładnie tu:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=22091#22091
HSDPA w Orange i Erze w Polsce jest na 100%.
Jeśli chodzi o Wawę to potwierdzają to wielokrotnie ludzie.
Zrób meeting z jednym z forumowiczów, którzy mają to Wawie i zobacz na własne oczy.Zaoszczędzisz nerwy, paliwo i pieniądze.
Przychodzi mi do głowy jedynie blokada prędkości nałożona przez operatora.
A jeszcze jedna rzecz prędkość jest niesamowita nawet jeśli zasięg jest jednej kreski.Jest to zupełnie inna jakość i nie przypomina to komórkowego netu.
Co do GTMM to zrezygnowałem z tego bo tak na prawdę przydaje się do esów.Ale nawet to nie ma znaczenia.Jeśli jest szlaban to może mrugać niebieska dioda w trybie HSDPA i nic nie zrobisz.
Choć dziwi mnie fakt ,że w trybie UMTS masz prawidłową prędkość.
Może faktycznie teoria o umowach businessowych jest prawdziwa.
Podziwiam Twój upór i zapał ale nie dziwie się ponieważ sam bym podobnie nie mógł sobie dać spokoju.

Pozdrawiam, bob.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

wrrrrr w d.... kopany orange ..... jest HSDPA <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bo dioda miga 4 razy szybko, pali sie jak wół na 5 kresek i obok HSDPA a predkosc jak byla tak i dalej jest max 45 kB/s co ciekawe na samym golym UMTS jest czasem ciut wiecej w windows comanderze na tym samym ftp pokazuje mi czasem do 50 kB/s . wiesz do BOK'u moge zadzwonic i zrobic awanture tylko to bedzie klamstwo z zasady bo przeciez dziala malinowo z pelnym speedem umts a o HSDPA jak juz sprawdzalem oni <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie maja pojecia wiec nie bardzo wiem z jakiego paragrafu na nich nakrzyczec :) najpierw chce byc pewien ze wyeliminowalem wszelkie bledy sprzetowe i wszystko z mojej strony jest ok.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

tak przy okazji dla innych, wg mnie pokryty jest obszar prawie calej ulicy grzybowskiej, siedmiogrodzkiej, czesciowo wolskiej w rejonie PDT, plac bankowy, aleja solidarnosci od bankowego do jana pawla, kawalek ulicy andersa, wieczorkiem sprawdze rejon swietokrzyska, marszalkowska krakowskie przedmiescie, niestety wola od plockiej do powstancow slaskich nic nie ma, zauwazylem ze pokryli rejon gdzie znajduje wiekszosc central bankow, duzych firm no i oczywiscie rejon swoje centrali :)
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

Hej @signat bardzo Cię proszę zmniejszaj te obrazki albo rób miniatury bo takich jak dałeś nie wolno na forum stosować.Niektórzy tu liczą każdego bita.Tymczasem zamieniłem na linka.
Wracając do tematu jest to nieprawdopodobne masz HSDPA a nie masz prędkości.Zgadaj się z chłopakami co mają full prędkość.Wsadzisz takiego 3GSIM`a od kogoś do swojego modemu i odwrotnie i sie przekonasz co jest grane. :)
Mój podziw wzrasta...
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

za rozmiar obrazka przepraszam :) myslalem ze duzy obrazek to 500 kB wiec dalem tylko 150 kB zapomnialo sie juz jak sie kiedys na zwyklym modemie tpsy chodzilo ....
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

Ha przy takich arcydziełach to użytkownikom simdaty liczniki szaleją.
Pozdrawiam ,bob. :)
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

No wiec tak przed chwila rozmawialem 2 krotnie z Bandą Otumanionych Kretynow dla niepoznaki zwanych BOK'iem specjalnie wybralem dwoch roznych konsultantow i kazdy powiedzial ze nie mam zadnej blokady i nie mialem a ich doskonala siec jest doskonala i nawet jak pod siedziba orange bede mial tylko edga albo gprs to wszystko jest w porzadku bo to znaczy ze jest duze obciazenie sieci :) tak wiec dalej temat jest nierowiazany wobec tego prosze o kontakt na priv osoby chetne do udzialu w tescie - poszukuje chetnego z karta sim na ktorej dziala HSDPA z predkoscia wieksza niz 45 kB/s najchetniej kogos z laptopem. zrobimy wypad w miasto w miejsca w ktorych jest HSDPA i porownamy wyniki transferu, na obu simach, modemach itd.

Pozdrawiam,

Paweł
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

To najlepsze rozwiązanie i dla wyjaśnienia mówimy tu o USIM (3GSIM).
Wyróżnię Twoją propozycję .W końcu to dla dobra nauki. :)
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

Witam,

testow ciag dalszy, wybralem sie wieczorem ponownie na miasto i poczynilem nastepujace obserwacje: sygnal HSDPA jest od placu bankowego do dworca wilenskiego i tym samym most slasko dabrowski jest na razie jedynym pokrytym mostem w wawie, dalej na calej targowej jest sygnal, najmocniejszy w okolicach siedziby lotto, potem spada i na nowo odnajduje sie w okolicach urzedu dzielnicy praga poludnie na grochowskiej rog terespolskiej, dalej grochowska az do ronda wiatraczna gdzie mieszkam jest pokryta ale tylko na ulicy i dosc slabo ledwo 1-2 kreski.
obserwacja nr 2 - posiadam BMW 735 benzyna w automacie z mnostwem brandzlomatyki i zauwazylem ze moje auto albo strasznie sieje zaklocenia albo swietnie tlumi sygnal gsm, bez otwarcia szyberdachu zlapac hsdpa mimo anteny zew. na poziomie szyby bocznej jest bardzo trudno, poza tym transmisja w czasie pracy silnika i jazdy nigdy nie przekracza 20kB/s wystarczy wylaczyc silnik w czasie jazdy i juz jest o niebo lepiej. wobec tego przesiadlem sie do skody fabii 1.4 tdi i tu niespodzianka, diesel duzo mniej sieje i sygnal lepszy w srodku. niestety w zadnym z aut nie przekroczylem magicznej bariery 45kB/s.
obserwacja nr 3 gdy jest zasieg tylko umts ps czesto osiagam chwilowe transfery na poziomie 50 kb/s a przy hsdpa nigdy nie przekroczylo 45 kB dosyc ciekawe zachowanie moim zdaniem, zauwazylem takze ze wieczorkiem strasznie jest siec obciazona bo czesto nawet umts siadal mimo ze zasieg byl 5 kresek to sredni transfer na postoju czasem nie przekraczal 23 kB/s. powiem szczerze bede bardzo zaskoczony jezeli sie okaze ze ktos stanie obok mnie i gdy ja bede mial 20-30 kB/s osiagnie wiecej niz 50kB/s przy HSDPA.
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
deathx
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-08-14, 19:25

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: deathx »

bob pisze:Objaw HSDPA na Globetrotter to cztery szybkie mignięcia diody niebieskiej.
Inna sygnalizacja to nie HSDPA .Jeśli prędkość jest jak gprs to jest przycięty transfer co nie ma nic wspólnego z tym ze modem sygnalizuje HSDPA (po prosto jest 3,5G ale wolne ,przycięte przez operatora)
Witam. Teraz czas na moje obserwacje. Wszystkie wyżej wymienione objawy HSDPA jakie wymienił @bob posiadam.

Testowi została poddana karta tak-tak ery wymiennie z plusem. Bylem w następujących miejscach: Pałac kultury, rondo ONZ no i na tarchominie. Karta modemowa Option 3G+ z softem 3.17hd

Moje wnioski:
Wszedzie mialem umts na poziomie max 3 kresek. Wszędzie też gdzie lapałem UMTS było też HSDPA. NIe wiem czy uwas tak samo jest ale jak łącza się nie używa to HSDPA się wylącza zaś jak coś zaczyna się pobierać to się zalącza. Jaki treansfer osiągnąłem. Max 132 kbps (16,5 KB/sec transfer). Dla porównaia miałem ze sobą kartę plus simdata no i tam rzeczywiście nigdzie nie ma HSDPA ale za to transfer miałem MAX 358 kbps (44,8 KB/sec transfer). No i niech mi to ktoś dokładnie wytłumaczy bo idea mija się z celem. Aha zapomniałem wspomnieć że dla porównania użylem do testow kartę Merlina U530. Jaki efekt. Taki sam co na Optionie a ta karta merlina przeciez nie obsługuje HSDPA. I co wy na to??? :wave:
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: robbo2k »

signat pisze:wrrrrr w d.... kopany orange ..... jest HSDPA <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bo dioda miga 4 razy szybko, pali sie jak wół na 5 kresek i obok HSDPA a predkosc jak byla tak i dalej jest max 45 kB/s co ciekawe na samym golym UMTS jest czasem ciut wiecej w windows comanderze na tym samym ftp pokazuje mi czasem do 50 kB/s
Jestes juz druga osoba ktora ma podobny problem. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie jest to predkosc portu sprawdzalem u siebie mam tez 400tys a HSDPA z TT dziala
dwa razy szybciej. Rozumiem ze testowales z Orange ?

Sklejono posty. -->bob
deathx pisze:Testowi została poddana karta tak-tak ery wymiennie z plusem. Bylem w następujących miejscach: Pałac kultury, rondo ONZ no i na tarchominie. Karta modemowa Option 3G+ z softem 3.17hd
Cytat przycięty przez Moderatora ->bob - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

Czy dobrze rozumiem ze w odroznieniu od kolegi signata testowales z TT Ery ? Az sprawdzilem przed chwila od 75 do 95 KB/s z katy TT z Optiona 3G+ z iPLusa.

Hmm ciekawe zjawiska. W pierwszej chwili pomyslalem ze opy tna pasmo
ale nie poziomie dostepnosci HSDPA a juz w warstwie 3 IP. Choc dwoch roznych operatorow a podobny problem. Chetnie bym s[rawdzil zamieniajac nasze karty SIM, PCMCIA i inne laptopy
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: canidy »

Ponieważ przewijają się wątpliwości co do szybkości działania HSDPA w W-wie (Orange) to zainteresowanych zapraszam na PW, może wykroję czas na mały teścik :) Póki co mój DL to 90-120 KB/s zależnie od pory dnia.
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

canidy pisze:Ponieważ przewijają się wątpliwości co do szybkości działania HSDPA w W-wie (Orange) to zainteresowanych zapraszam na PW, może wykroję czas na mały teścik :) Póki co mój DL to 90-120 KB/s zależnie od pory dnia.
Właśnie przed chwilą z kolegą @Signat zrobiliśmy testy i działa :).

Predkość max jaką udało się osiągnąć to 1,5 Mb/s

Pozdrawiam
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

dziala ale nie na moim modemie, problem jak sie okazalo nie lezy w karcie sim, czy abonamencie lecz w moim modemie, wlasnie przed chwila porownywalem romy bo kolega uzywa romu orange slovakia 3.19Hd a ja tego portugalskiego 3.19Hd ale flasher pisze ze to to samo i odmawia flashowania wiec zostaje chyba tylko uszkodzenie mechaniczne modemu ?

w czasie testu objaw byl ten sam na moim modemie i karcie sim kolegi widac hsdpa lecz downlink nie przekracza nigdy predkosci umts czyli do 45 kB/s , na moje karcie sim i modemie kolegi wszystko smigalo jak nalezy.

gtmm zainstalowalismy ten sam 4.5.0.625 fabryczny optiona

sam juz nie wiem co jest przyczyna choc tkwi ona na pewno w sprzecie.

pozdrawiam
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

wrrr znow to samo, przeflashowalem do 3.17Hd ze strony optiona i potem ponownie do 3.19 Hd z orange slovakia i dalej wielka d.... hsdpa sie swieci ale transfer w sumie gorszy niz na umtsie bo max 394 kbit gdy na umts dochodze do 450 kbit nawet przy slabym zasiegu .... wyglada na to ze modem jest zwalony tylko jak go zareklamowac ??

zwatpilem w to ze sie naciesze ta technologia ...
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: magmike »

A UMTS w Polsce nie ma max. 384 kbit/s?
pozdrawiam, magmike
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

magmike pisze:A UMTS w Polsce nie ma max. 384 kbit/s?
Teoretycznie tak ale wskaźniki pokazuja czasami większe prędkości.
Chyba że to takie chwilowe skoki :)

Pozdrawiam
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

owszem ma 384 kbit ale gtmm pokazuje top speed 450 kbit/s moze to wynika z kompresji w locie nie wiem, takie mam wyniki, czesto przy transferze ftp widac jak predkosc skacze 45-50 kB/s i czasem na sek do 55-60 kB/s mimo ze HSDPA w danym miejscu na pewno nie ma. zainteresowanym niedowiarkom moge przeslac screeny pokazujace ze u mnie hsdpa dziala wolniej niz umts :)

Pozdrawiam

Paweł
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

Ciekawe jak szybko będzie szła ekspansja HSDPA na dalsze części Warszawy.
Już praktycznie całe centrum jest już objęte ale to raczej na obrzeżach mieszkają potencjalni klienci :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

magmike pisze:A UMTS w Polsce nie ma max. 384 kbit/s?
Dokładnie tyle ma i nie tylko w Polsce...
signat pisze:owszem ma 384 kbit ale gtmm pokazuje top speed 450 kbit/s ...
Peak speed to należy sobie odpuścić.
Dobrym testerem dla UMTS i HSDPA jest www.numion.com i tu należy test przeprowadzić wielokrotnie i przyjąć najczęściej występujące wartości.Niezależnie od tego najlepiej zbadać prędkość przy ściąganiu dużego pliku (ok. 50-100MB).
Dla ciekawości napiszę, że w tej chwili Peak Speed jest 633,3KBps a przecież modem ma 1,8Mbps z czego najczęściej mam 1,2Mbps.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: robbo2k »

signat pisze:zwatpilem w to ze sie naciesze ta technologia ...
Czy w czasie testow ZAMIENILISCiE laptopy. Czyli czy wkladales swoja karte w innego laptopa tudziez kolega swoja w twojego i jaki efekt
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

robbo2k pisze: Czy w czasie testow ZAMIENILISCiE laptopy. Czyli czy wkladales swoja karte w innego laptopa tudziez kolega swoja w twojego i jaki efekt
Wszystko zamienialiśmy, łącznie z kartami sim w modemach.
Wyszło że są problemy z modemem tak jak by nie byl przygotowany do HSDPA
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: secam »

Witam!
Mam GT MAX (3.17) z T-Mobile, bez simlocka i ... ten sam problem. :cry:
Największa uzyskana prędkość DL to ~46kB/s.
Do tej pory myślałem że to wina słabego sygnału (20%).
Sprawdzane w Katowicach na WinnXP i Ubuntu.
secam
dziadman
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-28, 22:30

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dziadman »

Panowie czy te modemy które flash-ujecie mają simlocki ?
secam@ Twój nie ma i to może to być powód braku hsdpa-ready. Słyszałem że przy sim locku flash nie zawsze działa poprawnie.... Ktoś potwierdzi ?
bob pisze: Peak speed to należy sobie odpuścić.
...
Dla ciekawości napiszę, że w tej chwili Peak Speed jest 633,3KBps a przecież modem ma 1,8Mbps z czego najczęściej mam 1,2Mbps.
Ciekawostka przyrodnicza w tym temacie- SE K600i via bluetooth :)
http://files.myopera.com/dziadman/blog/k600i-linux-.png
gram tak by by? ASem jak jan walczak
ODPOWIEDZ