umts i hsdpa orange Warszawa w a sprawa gier

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

umts i hsdpa orange Warszawa w a sprawa gier

Post autor: hyde »

Temat wałkowany wcześniej ale zależy mi na aktualnych wrażeniach użytkowników z kartami hsdpa w orange na terenie Warszawy /jestem z Gocławia/. Czy da się komfortowo grać w gry fpp jak Call of Duty czy CS (a może gra ktoś w Pro Evolution Soccer)? Jakie macie pingi przy korzystaniu hsdpa.
Rozważam zakup pakietu Business Everywhere premium przez cesje, sprzedający zapewnia mnie, że po przekroczeniu limitu 4GB nie ograniczają transferów bo jego zdaniem za mało jest klientów na te usługi. Jakie są wasze opinie bo z tego co tu czytam to tną.

Pozdrawiam
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: umts i hsdpa orange Warszawa w a sprawa gier

Post autor: krzysztof.wojcik »

hyde pisze:Temat wałkowany wcześniej ale zależy mi na aktualnych wrażeniach użytkowników z kartami hsdpa w orange na terenie Warszawy /jestem z Gocławia/. Czy da się komfortowo grać w gry fpp jak Call of Duty czy CS (a może gra ktoś w Pro Evolution Soccer)? Jakie macie pingi przy korzystaniu hsdpa.
Rozważam zakup pakietu Business Everywhere premium przez cesje, sprzedający zapewnia mnie, że po przekroczeniu limitu 4GB nie ograniczają transferów bo jego zdaniem za mało jest klientów na te usługi. Jakie są wasze opinie bo z tego co tu czytam to tną.

Pozdrawiam
O pingach w orange był już temat wałkowany. Ktoś z użytkowników BE miał pingi od ok. 150 ms do 3000ms (!). Najlepiej jak sam pożyczysz sprzęt i sprawdzisz zanim zdecydujesz się na zakup. Sprzedający wprowadza cię w błąd, Orange najbardziej restrykcyjnie obcina transfer.
M2 Netgear
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: umts i hsdpa orange Warszawa w a sprawa gier

Post autor: hyde »

Jako, że użytkuje obecnie internet komórkowy w orange mogę potwierdzić te spostrzeżenia. Przy hsdpa da się grać w gry FPP jednak po kablu zdecydowanie bardziej komfortowo. Pingi bardzo różnie, zależy od pory dnia generalnie w granicach 150ms do 200ms. Czasem pingując portale mam nawet około 100ms jednak na servery nie ma tak dobrego przełożenia. Gram głownie w Call of Duty 2. Moj rekordowo niski ping uzyskałem na jednym z polskich serverów gdzie był tylko jeden gracz prócz mnie, przy niskiej rozdzielczości i detalach /120ms/.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: umts i hsdpa orange Warszawa w a sprawa gier

Post autor: mar_kow »

...Z pingami w HSDPA jak i w pozostałych rodzajach transmisji włączając nawet satelitarną jest kiepsko... I to u wszystkich operatorów jest podobnie... W FPP gra się po prostu kiepsko...

EDIT by BliSki.
Wycinam zrzuty ekranowe które są tutaj -> http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=40185#40185
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: umts i hsdpa orange Warszawa w a sprawa gier

Post autor: zDaleKi »

@mar_kow, nie wystarczyło zamieścić linka tak jak to przerobiłem w Twoim poście? Kolejny raz zamieszczasz ten sam obrazek. Promujesz swoją stronę czy jak? Pominę fakt, że obrazek ma 60K, co dla ludzi mających limity czy też SimDatę nie jest mało, nie możesz zrobić z tego miniaturki 1-2K?

Pisałem Ci o tym na PW, ale widać, że niewiele to dało :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ