Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

dexter18

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: dexter18 »

No to trudno:) Ale na XP jest:)

[ Dodano: 2011-05-24, 13:20 ]
Oj szkoda, a zapomniałem dopisać między "wpisujemy a i" powinno być zero. Przepraszam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

dexter18 pisze:No to trudno:) Ale na XP jest:)
Może nieprecyzyjnie to napisałem, ale na Windows XP Home Edition nie ma tej przystawki.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dexter18

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: dexter18 »

Rozumiem Cię, nie ma to nie ma. Na XP jest i działa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

dexter18 pisze:Na XP jest i działa.
Tak, tylko jest ale na wersji XP Professional. A większość systemów Windows XP sprzedawana z komputerami to wersja Home w której nie ma przystawki. Więc większość ludzi nie będzie mogła skorzystać z tej rady...

[mod]
Trzymajcie mnie, bo zbanuję za <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font>. Chyba, że to ja czegoś nie rozumiem.
[/mod]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dexter18

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: dexter18 »

Przepraszam mogłem dopisać, że działa tylko na XP Professional.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

dexter18 spoko, każdemu się może zdarzyć ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
neocron
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-19, 12:42
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: neocron »

a moze by ktos rozkminił co ten sys mechanic robi ze internet przyspiesza?
Call From Babilon
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

neocron System Mechanic oczyszcza rejestry systemu itp. Żadnych tajemnych rzeczy nie robi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: clamaranop »

Super na OFP też działa i to jak 320kB/s = 380 kB/s
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: adziu82 »

Witam,,,hakerem'' nie jestem więc zapytam się Was.Jeżeli mam neta 512kbs ściągam pliki z prędkością około 60kbs ( mam nadzieje że nie pomyliłem kb,Kb itd ) mam radiówke,teraz robiłem testa i pokazało 0.45mbs to jest szansa że przyśpieszy to wszystko to co piszecie?Właśnie zrobiłem naprawe tym programikiem co podaliście,wykazał że system jest w porządku.Mam xp więc ten kod co podał kolega mogę wpisać i pomoże?Mam nadzieję że nic nie popsuje :-)

[ Dodano: 2012-01-18, 18:27 ]
Ustawiłem przepustowość na 100,może za duzo ale w sumie nie zauważyłem że mam net szybszy,niby 0,47mbs ale to skacze,tak samo jak było przed to tak samo jest po, czyli od około 0.45mbs do 0.48mbs ale nie mam chyba tyle co powinienem.

[ Dodano: 2012-01-18, 18:43 ]
Panowie,co daje wyłączenie firewall-a(pytam bo jest to w tym programie),coś mi się kojarzy z torrentami,ogólnie nie mogę na nich ściagać bo mój dostawca poblokował porty,jak chciałem żeby odblokował,to powiedział,że będę monitorowany bardziej,praktycznie na np bit torencie nie idzie.Mam też komunikat o nat-ruterze ,ale to jest dla mnie wyższa szkoła jazdy.Może ktoś o tym napisze :-) bo chciałbym ściągać pliki na torrentach z taką prędkością co na hostingach czyli jakieś 60kilo.Można to zrobić samemu?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: ryba825 »

adziu82 pisze:Jeżeli mam neta 512kbs
512 kb/s
adziu82 pisze:pliki z prędkością około 60kbs
Jak się domyślam, chodzi Ci o 60 kB/s, czyli 480 kb/s. Prędkość masz prawie maksymalną na tym łączu, szybciej się pewnie nie da. ;)
adziu82, na torrentach (ściągamy tylko legalne pliki :)) możesz pozmieniać porty na otwarte, w Googlach powinno być sporo o tym, jak zmieniać i na jakie zmieniać w danym kliencie (programie).
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: adziu82 »

ryba 825,wiem że można samemu porty odblokować,ale wydaje mi się że trzeba mieć dostęp do rutera,a ja tego nie mam,mam tylko dostęp do radia.Ruter jest zablokowany i może tylko mój dostawca neta tam wejść.Chyba że się mylę i można to jakoś inaczej odblokować ,żeby pobierać z torrentów,a nie żeby stało w miejscu nawet jak mam po kilka set seedów.Jeżei masz jakiś inny pomysł to proszę napisz mi.
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: grzechu1999 »

Zmiany w rejestrze jakie wprowadza (z pomoca programu RegFromApp):

Kod: Zaznacz cały

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
"SMRequiresRestart"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{18AE1066-8504-4989-B17A-7A33586CDBFA}]
"MTU"=dword:00000240

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{37D6ACB5-D93F-4AA1-888D-C1D0126DEE3B}]
"MTU"=dword:00000240

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{2CF8E023-37E9-49AB-ACD7-91B8E0344279}]
"MTU"=dword:00000240

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters]
"TcpWindowSize"=dword:0000faf0
"DefaultTTL"=dword:00000040
"EnablePMTUBHDetect"=dword:00000000
"EnablePMTUDiscovery"=dword:00000001
"Tcp1323Opts"=dword:00000001
"SackOpts"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]
"MaxConnectionsPer1_0Server"=dword:0000000a
"MaxConnectionsPerServer"=dword:00000008
Ciekawe czy wprowadza tez jakieś zmiany w plikach ale tego nie wiem jak sprawdzić.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

grzechu1999 pisze: Ciekawe czy wprowadza tez jakieś zmiany w plikach ale tego nie wiem jak sprawdzić.
Najprościej zobaczyć co pokaże takie narzędzie jak http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi ... 96645.aspx ale tu może być dużo danych.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
grzechu1999
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2013-08-11, 18:25
Lokalizacja: Wieś

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: grzechu1999 »

No ten Process Monitor zapisuje dosłownie kazda akcje wykonana przez program, fajny.
Odfiltrowałem typ operacji "RegSetValue" i wyszlo cos takiego:

Obrazek

Pogrzebie jeszcze w tym logu głębiej, może jeszcze znajdę coś ciekawego.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

grzechu1999 pisze: Odfiltrowałem typ operacji "RegSetValue" i wyszlo cos takiego:
W zasadzie nic ciekawego ja tam nie widzę. Ale może te opcje są znaczące.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
piotrirla
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-10-15, 21:06
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: piotrirla »

kilka ustawien, ktore robi ten program jest bardzo waznych, a za szczegolnie wazne uwazam TCP Window size. Zmieniajac wartosc tego klucza na wieksza powinnismy odczuc znaczaca poprawe szybkosci downlinku - szczegolnie widoczne bedzie to wlasnie w sieciach radiowych, ktore maja dosc spory delay w porownaniu z sieciami kablowymi. Ameryki oczywiscie nie odkrywam, ale nie trzeba uzywac w ogole tego programu, zeby podrasowac sobie ten parametr, wystarczy tylko maly edit w rejestrze XP. Natomiast w Viscie oraz W7 ten parametr jest dynamiczne ustawiany przez system i nie jego ustawianie nic nie da (chyba ze automatyka jest wylaczona)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

piotrirla pisze:Zmieniajac wartosc tego klucza na wieksza powinnismy odczuc znaczaca poprawe szybkosci downlinku - szczegolnie widoczne bedzie to wlasnie w sieciach radiowych, ktore maja dosc spory delay w porownaniu z sieciami kablowymi.
A to dywagacje, czy jakaś logiczna zależność?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
piotrirla
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-10-15, 21:06
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: piotrirla »

To wynika z tego, ze sieci radiowe maja przy duzej przepustowsci (bandwidth) dosc spore opoznienie (delay) i przez to sporo pakietow jest "in the fly", czyli znajduje sie w drodze miedzy nadawca, a odbiorca. Poniewaz nadawca wysle tylko tyle bajtow ile zakomunikowal mu odbiorca wlasnie przez TCP Receive Window Size to bardzo szybko osiagnie limit (jesli ten parametr bedzie maly) i przestanie wysylac dopoki nie dostanie pierwszych ACK od odbiorcy. Jednym slowem nie nasycimy lacza i throughput bedzie ograniczony. To tak bardzo pobieznie, natomiast dla zainteresowanych odsylam do wujka google z haslem "bandwidth delay product".

Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

piotrirla pisze:Jednym slowem nie nasycimy lacza i throughput bedzie ograniczony.
W sumie nie wiadomo ile praktycznie da się przesłać przez HDSPA. Te przykładowe 7.2 to jest teoria, praktyka pokazuje, że można osiągnąć około 80% wartości teoretycznej tego co się deklaruje (bez znaczenia czy EDGE, GPRS, UMTS czy HSDPA). Więc sądzisz, że da się więcej?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
piotrirla
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-10-15, 21:06
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: piotrirla »

Oczywiscie nie jestes w stanie przeslac wiecej niz fizyczne mozliwosci kanalu, ale jesli TCP Window Size jest mniejsze niz bandwidth x delay danego kanalu, to poprostu druga stona, ktora wysyla do Ciebie dane przestanie to robic pomimo, ze jest jeszcze "miejsce" na linku na te dane.
Przyklad:
Link oferuje juz po odjeciu wszystkich teoretyczynch wartosci tylko 5 Mbit/s i delay okolo 100ms, czyli 5000000 bitow x 0,1s = 500000 , podzielimy to jeszcze przez 8, zeby otrzymac bajty i wyjdzie: 62500 bajtow - jesli Twoje ustawienie TCP Window Size bedzie ponizej te wartosci to serwer, z ktorego sciagasz w pewnym momencie przestanie wysylac do Ciebie wiecej danych niz na to pozwala link, bo bedzie czekal na ACK z Twojej strony, ktore powiedza mu, ze masz znowu troche miejsca w Receive Buffer na kolejne dane.
Czy te 5 Mbit/s bedziesz mial na 7.2 czy na HSPA+DC to nie ma roznicy.

Dawniej dosc czesto stosowana praktyka bylo ustawianie kilku parametrow TCP automatycznie przy instalacji dashboarda od operatora - teraz kiedy Win7 jest juz prawie wszechobecny i sam reguluje te rzeczy odeszlo sie od tej praktyki.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

Aż potestuję jak będę miał okazję na lepszy zasięg. Bo teraz mam -103dBm...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
piotrirla
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-10-15, 21:06
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: piotrirla »

Spoko, tylko testuj nie przez speedtest.net, bo on otwiera dwa streamy TCP i kazdy z nich jest niezalezny (kazdy ma swoje wlasne TCP Window) przez, co w rezultacie zobaczysz sume. Najlepiej poprostu sciagac jeden wiekszy plik wtedy bedziesz mial tylko jedno polaczenie TCP i zaleznosc o ktorej pisalem bardzo ladnie wyjdzie uzywajac roznych wielkosci tego klucza, tak w ogole to proponuje sprawdzic 3 wartosci: 16kB (to chyba byla default w XP), 64kB i 256kB. Przy najwiekszej (256) w obecnych sieciach ograniczenie throughputu bedzie juz wynikalo tylko z mozliwosci sieci, a nie protokolu TCP.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyśpieszamy nasze HSDPA na XP.

Post autor: YaHooo »

piotrirla pisze:Spoko, tylko testuj nie przez speedtest.net
Ja testuję pobierając z noc.gts ;) Ale to dopiero za jakiś czas jak będę w innym miejscu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ