Czy dystans w 5G coś zmienia?

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marta85x
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-24, 23:32

Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: marta85x »

Hej
Będę brała internet 5G i mam do wyboru kilka nadajników a żeby nakreslic lepiej sytuacje to mam dwa centra handlowe obok siebie i tez chcialam zapytac czy to duzo zmienia w przedstawionej sytuacji
Generalnie prosze o porade ktora siec wybrac

Orange: 3 nadajniki
Jeden +/- 150m od domu 4pasma LTE +5G 2100
Drugi na 1 centrum handlowym 400m 4pasma LTE + 5g2100
Trzeci na 2 centrum 300m 4 PASMA LTE bez 5G

Play
Pierwszy 400m od domu na pierwszym centrum handlowym 5g i 4 pasma LTE
Drugi na drugim centrum handlowym 300m 4 pasma LTE bez 5g

T mobile
Pierwszy 150m od domu 4 pasma LTE +5G 2100
Drugi na centrum handlowym 300M 4 pasma LTE


No i generalnie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> PLAYA bo maja najlepsza oferte ale martwi mnie to ze przez to ze bede podlaczona do nadajnika z centrum gdzie bedzie duzo ludzi w ciagu dnia to bedzie slabo z internetem (zalezy mi na JAK NAJNIZSZYM PINGU i 0% straconych pakietów

Wiec moje pytanie brzmi: Czy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> orange ktory ma najwiecej nadajników i jest najblizej mnie oraz ma pierwszy nadajnik nie na zadnym z centrum handlowych BĘDZIE DUZO ZMIENIALO?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: piotrzet »

Testy bez tego raczej trudno wywnioskować. Skąd wiesz po za tym które stacje Orange i T-Mobile mają 5G, a które nie?
marta85x
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-24, 23:32

Re: Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: marta85x »

przeciez mozna to sprawdzic na beta bts search
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: piotrzet »

Gdzie niby?
marta85x
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-24, 23:32

Re: Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: marta85x »

wybierajac oke i klikajac na nadajnik
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: piotrzet »

Pozowlenia UKE nie są jednoznaczne z tym, że stacja ma fizycznie odpaloną tą częstoltliwość czy 5G.
%$$

Re: Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: %$$ »

U mnie według UKE wszędzie jest 5G hehehe a w realu nie ma nic. UKE podaje info na temat pozwoleń a nie info na temat uruchomionej już stacji 5G. To że UKE wydało pozowolenie nie oznacza że operator uruchomił tam 5G.
Druga sprawa to taka że z tym 5G dłuuuugo jeszcze będzie jak z LTE na starcie. Pozwolenia wydane, hajs za koncesje zebrany, w reklamach w telewizorowni każdy to już "LIDER TECHNOLOGII 5G; NAJLEPSZA SIEĆ 5G" więc wszystko w normie.
XdekHaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-06-06, 16:51

Re: Czy dystans w 5G coś zmienia?

Post autor: XdekHaker »

Dokładnie. Najpierw trzeba faktycznie sprawdzić czy nadajnik ma 5G i czy po drodze do niego nie ma przeszkód aby mógł bez problemu odbierać sygnał.
ODPOWIEDZ