HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
b0rderline
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-24, 10:31

HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: b0rderline »

zastanawiam sie nad kupnem modemu albo komorki np. Motoroli V6max i korzystaniu z Internetu komorkowego w technologii HSDPA. Najpewniej zdecyduje sie na oferte Blueconnect. Chcialbym jednak wiedziec, czy taki net wystarczy do plynnego ogladania telewizji przez program taki jak TVUPlayer? Czy w ogole takie streamingi dobrze chodza na BC czy lepiej o takich przyjemnosciach zapomniec? No i wreszcie jak wyglada sprawa torrentow - da sie cos sciagac z rozsadna predkoscia, czy tez nie ma szans?

Z gory dzieki za pomoc,
Pozdrowka!
Sparrow
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-08-24, 21:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: Sparrow »

Jezeli chodzi o BC to streaming tv na hsdpa dziala bez problemu. Gorzej jest z torrentami bo standardowo Era nie daje publicznego ip takze dziala to malo komfortowo.

Najwazniejsze jednak ze w BC masz limit ilosci danych w cyklu rozliczeniowym takze w ten sposob bardzo szybko go 'wypstrykasz'. Po przycieciu transferu w Erze o dostepie do internetu mozna zapomniec bo tak naprawde to dobrze dziala tylko gg :/
b0rderline
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-24, 10:31

Re: HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: b0rderline »

dzieki za odpowiedz. Co do limitow, to jestem tego swiadom. Dlatego bede sciagal rzadko kiedy i tylko najwazniejsze rzeczy. Bardziej zalezy mi na ogladaniu tv via net i stad moje pytanie. Swoja droga, to Era zapowiedziala rychle wprowadzenie HSPDA o predkosci 3,6 Mbps. Licze, ze przy tej okazji troche limity znowu poluzuje - tak 7 GB juz byloby rozsadna wartoscia, i chyba do przelkniecia dla infrastruktury operatora.
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: homzik »

ja ogladam wlasnie z sopcasta i dziala ladnie... na umtsie moze tez by poszlo, ale gprs/edge to na pewno odpada:)
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: canidy »

b0rderline pisze: Co do limitow, to jestem tego swiadom. Dlatego bede sciagal rzadko kiedy i tylko najwazniejsze rzeczy. Bardziej zalezy mi na ogladaniu tv via net i stad moje pytanie.
Możliwe, że źle Ciebie zrozumiałem, ale wydawało mi się po przeczytaniu, że mówiąc o limicie masz na myśli tylko ściąganie plików. A oglądanie TV to dopiero pożera dane :) Nie prościej wrzucić TV tuner i podłączyć się do jakiejś anteny, albo kabla?
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: regedit »

b0rderline pisze:Swoja droga, to Era zapowiedziala rychle wprowadzenie HSPDA o predkosci 3,6 Mbps.
Swoją drogą to Era od dawna oferuje HSDPA 7,2 Mbit...
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: canidy »

regedit pisze: Swoją drogą to Era od dawna oferuje HSDPA 7,2 Mbit...
Dobrze, że napisałeś, że oferuje, a nie, że działa to w ich sieci... ;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: HSDPA a ogladanie telewizji przez program TVUPlayer, da sie?

Post autor: mar_kow »

canidy pisze:...Dobrze, że napisałeś, że oferuje, a nie, że działa to w ich sieci... ;)

...Coś zawodzi w Erze, bo nawet znajomi narzekają na jakość połączeń głosowych. Coś tam nie bardzo im idzie włączając rzekome problemy finansowe...
ODPOWIEDZ