Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: Demon »

Niewykluczone, że już niebawem Orange oraz Onet.pl zaoferują nam bezpłatne rozmowy telefoniczne. W dodatku - z komórki! Ma to nastąpić za sprawą technologii WiFi.

Firmy nie zdradzają na razie szczegółów nowej usługi, wiadomo jednak, że będzie ona dostępna dla osób korzystających z łącz internetowych operatora oraz używających tworzonego przez Onet serwisu społecznościowego. Dziennik "Rzeczpospolita" informuje, że usługa ruszy jeszcze przed wakacjami. Zdaniem "Rzeczpospolitej", może być ona podobna do oferowanej przez Orange we Francji od jesieni ubiegłego roku usługi UNIK. W tym wypadku, korzystają z niej posiadacze telefonów obsługujących UMA, będący abonentami usługi Livebox DSL. Mają oni nielimitowaną możliwość nawiązywania połączeń VoIP w domu, gdzie dostępne jest łącze internetowe. Dzięki Onetowi i Orange, Polska stanie się kolejnym po Wlk. Brytanii, Niemczech, Francji i Danii krajem, gdzie dostępne są takie usługi.

Na podstawie informacji dziennika "Rzeczpospolita"

I wtedy zacznie sie walka operatorów na całego.Osobiście jestem za takim rozwiązaniem.A co Wy na to?.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

HALO KOMÓRKA Interii dla klientów Orange

Post autor: Demon »

W ofercie produktów telekomunikacyjnych portalu INTERIA.PL pojawiła się nowa usługa - HALO KOMÓRKA. Umożliwia ona wykonywanie tanich rozmów międzynarodowych za pomocą telefonu komórkowego, bez konieczności wykupienia dodatkowego abonamentu, czy wykorzystywania kart pre-paid. Jej dodatkowym atutem jest stała cena za połączenie oraz opłaty naliczane z dokładnością do jednej minuty.

Usługa HALO KOMÓRKA przeznaczona jest dla osób, które za pomocą swojego telefonu komórkowego chcą tanio łączyć się z zagranicą. Wystarczy zadzwonić pod 708 208 107, a następnie wybrać numer swojego rozmówcy. Bez względu na to, czy wybierzemy numer stacjonarny, czy komórkowy, naliczana będzie stała opłata za minutę, która wynosi 1,28 zł brutto z dowolnego miejsca w kraju. Skorzystanie z HALO KOMÓRKI jest możliwe w dowolnym momencie, a koszty wykonanych rozmów uwzględnione zostaną w comiesięcznym rachunku telefonicznym. Usługa ta jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na niewysokim koszcie rozmów, a nie mają dostępu do Internetu, ani telefonu stacjonarnego. Jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu w sieci Orange.

Źródło: Interia
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: de_stroy »

Ciekawa rzecz... zastanawia mnie tylko fakt współpracy onetu z orange - wydawało mi się, że onet postawił w ostatnim czasie na playa...
Komu w drogę, temu notebook...
6182

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: 6182 »

Onet jest częściowo własnością ITI,który jest właścicielem TVNu.Jeśli oglądasz tą stację (lub kanały córki typu 24,Meteo,Turbo,Style...) zapewne zauważyłeś że wszystkie serwisy telewizyjno-telefoniczne (MMSy z audiowizulanymi i tekstowymi zapowiedziami nowych odcinków seriali i programów itd) są dostępne tylko dla klientów sieci Poręcz.Nie wiem dlaczego szefowie ITI i Poręcz tak bardzo sie przyjaźnią,lecz wiem że to dzięki tej przyjaźni Onet i Poręcz się nawzajem wspierają.Rączka rączkę myje :wink:

A co do Playa-cóż klient nasz pan sypnął kasą to sie Onet chwilowo podlizał :)
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: NewWalk »

Więcej informacji o technologii UMA w Orange jest tutaj: http://www.telepolis.pl/news.php?id=8112

Początkowo będzie to dostępne tam gdzie Orange ma hotspoty: http://www.hotspot.orange.pl/ oraz wszędzie tam gdzie ejst dostęp do darmowych WLANów

jak coś więcej się dowiem to dam znać :)

PS. UMA TECHNOLOGY :arrow: http://umatechnology.com/
BUCiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-20, 12:28
Lokalizacja: Tuchów

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: BUCiu »

6182 pisze:Nie wiem dlaczego szefowie ITI i Poręcz tak bardzo sie przyjaźnią,lecz wiem że to dzięki tej przyjaźni Onet i Poręcz się nawzajem wspierają.

No ale z tego co wiem to TVN ma telefony w Erze. Jak ktoś jest bliżej tematu i jest inaczej to niech mnie poprawi...
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: NewWalk »

Oferta UNIFON już dostępna w Orange :)
:arrow: http://unifon.gourl.org
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: hyde »

A ja się pytam po co w ogóle za to płacić? Wystarczy kupić pocketa, na którym da się zainstalować WM6 z wifi, który ma wbudowanego VOIP'a i skorzystać z usług jakiegoś internetowego usługodawcy /nawet stary wizard się do tego świetnie nada/.
Przykładowo na voipdiscount rozmowy ze stacjonarnymi w chyba wszystkich krajach europejskich i nie tylko są zupełnie bezpłatne /nie można przekroczyć 300 minut tygodniowo/, na sieci mobilne jakieś 20 groszy. Haczyk jest jeden, doładować konto za 10 euro co 120 dni ale to raczej mały koszt.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: NewWalk »

W Orange masz w taryfie Premium 1200 minut darmowych miesięcznie za 50 PLN, do Orange i na telefony stacjonarne, po wykorzystaniu tego limitu możesz aktywować sobie opcję Standard (10PLN) i dalej rozmawiasz za 12gr netto czyli 14gr brutto.

Wiadomo, że ta oferta jest skierowana do specyficznej grupy odbiorców, która na pewno dostrzeże jej zalety.

Nie wszyscy dzwonią do Orange, niektórzy nie dzwonią wcale na stacjonarne. Dlatego będą musieli poczekać aż inni operatorzy wprowadzą Technologię UMA do siebie...

Ja uważam, że każde tego typu posunięcie jest dobre, sieci komórkowe się ciągle rozwijają, nic tylko się cieszyć i korzystać z postępu i dobrodziejstw jakie dla nas są przygotowywane :)
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: Za darmo rozmowy z komórki w Orange ?

Post autor: hyde »

Ja uważam, że każde tego typu posunięcie jest dobre, sieci komórkowe się ciągle rozwijają, nic tylko się cieszyć i korzystać z postępu i dobrodziejstw jakie dla nas są przygotowywane Smile
Z tym się trudno nie zgodzić, osobiście czekam na HSUPA. Jak mi orange zaproponuje tę technologię w moim mobilnym internecie to będzie pełnia szczęścia;p

No i ten edge na litość boską, czemu w Orange jest tak cholernie wolny. Jak się patrze na transfery bedąc pod bts'em obsługującym 2G i widzę, że jest dwa razy większy od gprsu to krew człowieka zalewa.
ODPOWIEDZ