HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: przewaks »

NewWalk pisze:no nic...pozostaje nam poczekać i zobaczymy czy będzie jakiś update oprogramowania kart, tak jak miało to miejsce w przypadku aktualizacji z UMTS do HSDPA.
Czyli co, można się jakieś aktualizacji ewentualnie spodziewać? Druga sprawa, czy wiadomo już, kiedy pojawi się aplikacja BE wraz ze sterownikami dla Visty?
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: damis »

Tak naprawdę oferowany u wszystkich operatorów Merlin XU870 to jedyne obecnie dostepne urządzenie pracujące w standardach 3,6 - 7,2 Mbit/s. Inne modele będą dostępne dopiero po połowie roku.
To nie jest tak, że w istniejącej karcie zmieni się firmware i nagle dostanie ona kopa.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: NewWalk »

przewaks pisze:Czyli co, można się jakieś aktualizacji ewentualnie spodziewać? Druga sprawa, czy wiadomo już, kiedy pojawi się aplikacja BE wraz ze sterownikami dla Visty?
Zdania są podzielone, na dniach będę wiedział więcej co z ta aktualizacją, a co do BE na Windowsie Vista to brak oficjalnych danych. Mówili mi że ma być to w maju :)
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: hyde »

Pojawiło się nowe wcielenie globetrottera gt max obsługujące kolejne generacje hsdpa:
http://www.allegro.pl/item182839729_www ... _7_2_.html
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: przewaks »

NewWalk pisze:Zdania są podzielone, na dniach będę wiedział więcej co z ta aktualizacją, a co do BE na Windowsie Vista to brak oficjalnych danych. Mówili mi że ma być to w maju :)
W takim razie czekamy na wieści co w sprawie aktualizacji piszczy :D
Awatar użytkownika
lukaso
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-03-26, 22:43
Lokalizacja: Warszawa/?ód?

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: lukaso »

hmmm mi ta promocja przypomina troche promocję iPlus:) tylko że tam <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie ma takiej dużej prędkości ale za to limity są 2 razy większe (1GB i 4GB w opcji za 110zł,p o przekroczeniu limitu mozna sobie dokupić kolejny:) no i też dodają antywira tylko ze lepszego -Kaspersky. w HSDPA <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jest tylko 1,8Mb/s.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: przewaks »

W Orange też jest 4GB limiutu w wersji za 120 zł. Szczerze mówiąc i tak Orange jest lepszy od Plusa bo ma większe pokrycie w EDGE (ale to tak BTW).
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: Jojo »

przewaks pisze:Szczerze mówiąc i tak Orange jest lepszy od Plusa bo ma większe pokrycie w EDGE (ale to tak BTW).
To akurat prawda, ale jak jest ze stabilnością łącza? Można wywnioskować, że Plus jest lepszy. A poza tym jak już porównując zasięg to Era nie pozostaje w tyle za Orange w zasięgu EDGE ale to już tak na marginesie.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: bob »

Witam.
1. Z tego czego się dowiedziałem nieoficjalnie to Orange na razie nie jest wstanie przekroczyć 1,5 Mbps stałej prędkości.Podobno jakiekolwiek chwilowe skoki powyżej nie wynikają z rzeczywistych możliwości operatora.

2. Option`y oparte na chip set`cie MSM6275 (np. GT MAX 1,8 GT3G+ itp.) nie mają możliwości pracy z prędkością 3,6 - 7,2 Mbps.Dopiero chip set MSM6280 pozwala na to:
http://www.cdmatech.com/download_librar ... hipset.pdf
http://www.cdmatech.com/download_librar ... hipset.pdf


3. Co do stabilności łącza HSDPA w Orange muszę pochwalić tego operatora a przynajmniej za teren Katowic (w innych miastach aglomeracji jest już trochę inaczej - HSDPA znika ,pojawia się tylko UMTS).
To mapa pokrycia zasięgu HSDPA w aglomeracji:
http://be.orange.pl/pics/gop_2007_04.jpg
Realia są już nieco inne jak wspomniałem choć BOK tłumaczy się ,że dopiero wdrażają system w innych miastach to mapa pokazuje wyraźnie ,że HSDPA jest (tak naprawdę nieraz tylko na chwilę) a informacja na stronie mówi nam:
Obecnie HSPDA dostępna jest dla Klientów Orange siedmiu lokalizacjach: Warszawa, aglomeracja Katowicka, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto. Od 2 kwietnia HSDPA jest obowiązującym standardem dla całej sieci 3G, który będzie bardzo intensywnie rozwijany, żeby pod koniec roku objąć co najmniej 30% populacji w Polsce.
http://be.orange.pl/index.php?id=hsdpa
Niestety ale nie jest obowiązującym standardem ponieważ w wielu centrach miast "aglomeracji Katowickiej" HSDPA zanika a BOK twierdzi ,że dopiero rozbudowują...
p.s.
Przepraszam z góry jeśli ktoś zwróciłby się do mnie z zapytaniem a ja nie odpowiem ,będę mało dostępny do okolic czerwca.

Pozdrawiam ,bob.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: przewaks »

U mnie w Warszawie HSDPA działa w miarę stabilnie - w zasadzie nie zdarza mi się "znikanie" HSDPA. Co do EDGE po za Warszawą - również działa mi bez zarzutu (stabilnie).
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: bob »

Niedługo minie rok jak Orange włączyło HSDPA w Katowicach i tak jak pisałem działa to idealnie.Mam w zasadzie tylko małą uwagę co do innych miast w konurbacji katowickiej (tu cały obszar traktuję integralnie) ale pewnie to okres przejściowy a może nawet faktycznie coś majstrują ,żeby rozpędzić bardziej to HSDPA.
Co do stabilności HSDPA u Plusa to na razie ciężko coś tu pisać bo nie mam od nich usługi.Ktoś kiedyś na forum pisał ,że udało mu się uzyskać HSDPA w Katowicach.Wracając do Orange to jestem zadowolony na razie z prędkości ,które można osiągnąć dziś a także z niezawodności w moim miejscu zamieszkania. :)
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: damis »

bob pisze:Witam.
1. Z tego czego się dowiedziałem nieoficjalnie to Orange na razie nie jest wstanie przekroczyć 1,5 Mbps stałej prędkości.Podobno jakiekolwiek chwilowe skoki powyżej nie wynikają z rzeczywistych możliwości operatora.
Pewnie z prostej przyczyny, ale to mogliby potwierdzic jedynie sieciowcy z Orange'a. Wystartowali z 3,6 po to aby byc pierwszym w Polsce i teraz do tego dorabiana jest cala otoczka marketingowa. Radiowo siec daje mozliwosc pracy z 3,6, ale jest jeszcze transmisja, czyli "rurka z Internetem" doprowadzona do poszczegolnych node'ow - i tu chyba nie jest tak rozowo. Ja slyszalem o osiagach na poziomie 2 Mbit/s, ale tez tylko w krotkich chwilach
FINCH
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-12-01, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: FINCH »

damis pisze:
bob pisze:Witam.
1. Z tego czego się dowiedziałem nieoficjalnie to Orange na razie nie jest wstanie przekroczyć 1,5 Mbps stałej prędkości.Podobno jakiekolwiek chwilowe skoki powyżej nie wynikają z rzeczywistych możliwości operatora.
Pewnie z prostej przyczyny, ale to mogliby potwierdzic jedynie sieciowcy z Orange'a. Wystartowali z 3,6 po to aby byc pierwszym w Polsce i teraz do tego dorabiana jest cala otoczka marketingowa. Radiowo siec daje mozliwosc pracy z 3,6, ale jest jeszcze transmisja, czyli "rurka z Internetem" doprowadzona do poszczegolnych node'ow - i tu chyba nie jest tak rozowo. Ja slyszalem o osiagach na poziomie 2 Mbit/s, ale tez tylko w krotkich chwilach
Pozwolę się nie zgodzić moje z mich kontaktów z orange (okolice wrocławia ) wynikało że :

1) Uruchomiono HSDPA i wszytko chodziło zanakomicie
2) Zmieniono konfiguracje łącz do internetu . Strasznie się wszystko zaczęło walić .
3) Po tym jak opanowano sytuacje uruchomiono kolejny release HSDPA i wszystko chodzi znakomicie

Z moich informacji wynika że infrastruktura gotowa jest na 7,2 MB/s
FINCH | MOTOROLA A835 + LicencjaGPRS = 40 kB/s
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: bob »

Ok Panowie.
Ten mały przeciek jest od osoby jak mi się wydaje kompetentnej ale nie przyjmujcie go jako pewnik.Sam nie wiem co o tym myśleć więc może najlepiej byłoby gdyby ktoś napisał czy osiąga prędkości powyżej 2Mbps i gdzie ?
Najlepiej nie pisać o rekordach tylko o codziennej (najczęstszej) prędkości przy ściąganiu plików powyżej powiedzmy 5MB.
Moją najczęstszą prędkością na pewno nie jest 1,8 Mbps. :?
Wiadomym jest już od tamtego roku ,że standard 3,6Mbps miał być w Europie przewidziany na ten rok i jak możemy przeczytać w Polsce właśnie Orange go wprowadziło oficjalnie ale gdzie to u licha można uzyskać ?
Rozmawiałem też z osobą która dysponuje Merlinem ale też nie ma pojęcia o takiej nawet przybliżonej prędkości.
Powiem tak ,ucieszyła mnie ta wiadomość na początku i miałem nawet zmieniać modem ale chyba nie warto ...
Ostatnio zmieniony 2007-04-17, 09:02 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
FINCH
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-12-01, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: FINCH »

bob pisze:Ok Panowie.
Ten mały przeciek jest od osoby jak mi się wydaje kompetentnej ale nie przyjmujcie go jako pewnik.Sam nie wiem co o tym myśleć więc może najlepiej byłoby gdyby ktoś napisał czy osiąga prędkości powyżej 2Mbps i gdzie ?
Najlepiej nie pisać o rekordach tylko o codziennej (najczęstszej) prędkości przy ściąganiu plików powyżej powiedzmy 5MB.
Moją najczęstszą prędkością na pewno nie jest 1,8 Mbps. :?
To dlatego że tyle to nawet producent w labie nie osiąga . Jest to wartość czysto teoretyczna nie do osiągnięcia w warunkach rzeczywistych :).

Wszystkie te pomiary są nic nie warte. Należało by podejść systematycznie i opisać jakąś metodologię . Przecież teraz to każdy mierzy co chce i jak chce więc mogą być ogromne różnice
FINCH | MOTOROLA A835 + LicencjaGPRS = 40 kB/s
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: bob »

Wystarczy prosty pomiar np. w Firefox`ie narzędziem "pobieranie plików".
Ustalmy tak jak pisałem "najczęstsza prędkość" , nie rekordy na numion.
FINCH pisze:...tyle to nawet producent w labie nie osiąga . Jest to wartość czysto teoretyczna nie do osiągnięcia w warunkach rzeczywistych :).
W takim razie wracamy do punktu wyjścia.
Ja jednak wolę myśleć ,że Orange ma do 14,4Mbps ,jestem spokojniejszy ,że dobrego operatora wybrałem. :wink:

EDIT:
Przenoszę temat do "Nowe technologie i standardy" bo HSDPA jest nową technologią a zwłaszcza taka prędkość abstrahując od tego czy istnieje naprawdę czy to tylko reklama.
END EDIT.
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: hyde »

Przenoszę temat do "Nowe technologie i standardy" bo HSDPA jest nową technologią a zwłaszcza taka prędkość abstrahując od tego czy istnieje naprawdę czy to tylko reklama.
Przeniosłeś i dyskusja zamarła bo nikt znaleźć tego wątku nie może...

Zadziwiające, że nikt z forumowiczów nie miał okazji przetestować urządzenia obsługującegą tę technologię. Może ktoś się jednak skusi choćby na coś takiego:
http://www.allegro.pl/item185711415_air ... ready.html

Dodano:
Niedawno wydałem 2k na htc tytn i tym samym wyczerpałem limit na gadżety;p W najbliższym tygodniu jeśli znajdę chwilę to może przejdę się do jakiegoś większego salonu orange w Warszawie /jak ostatnio byłem przy pl. Konstytucji to stał laptop z kartą obsługującą hsdpa, może zmienili na xu870/. Najbardziej ciekaw jestem pingów, gdyby były niższe od tych z "niższego" hsdpa nawet o jakieś 25% to była by super wiadomość.
Ostatnio zmieniony 2007-04-26, 23:47 przez hyde, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: Jaco »

hyde pisze:Zadziwiające, że nikt z forumowiczów nie miał okazji przetestować urządzenia obsługującego tę technologię. Może ktoś się jednak skusi choćby na coś takiego:
Odpowiedź jest prosta.Żaden z opów nie oferuje takiego modemu w swojej ofercie a wyłożenie 700 zeta i nie być zadowolonym nie każdemu się uśmiecha.Ale skoro nikt nie wypróbował to może ty się skusisz :lol: .Poza tym tylko Orange jak na razie przyspieszyło swój net ale nikt tego nie potwierdza.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: bob »

hyde pisze: Przeniosłeś i dyskusja zamarła bo nikt znaleźć tego wątku nie może...
Przeniosłem kiedy dyskusja zamarła...Poza tym nie piszecie o zasięgu tylko o technologii więc nie dziw się. :|
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: hyde »

A jednak nie kupuję żadnej nowej karty, czekam na coś z HSUPA żeby być gotowym na to co nieuniknione /mam nadzieję/.
http://www.sierrawireless.com/product/photos.aspx#ac880
a dokładnie ten model mi się marzy:
http://www.sierrawireless.com/resources ... 80_web.pdf
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: mar_kow »

...Na swoim AirCard co prawda w Plus'ie wyciągnąłem rekordową prędkość download - 310-285 kB/s (oficjalnie Plus podaje max do 1.8 Mbit/s) - tutaj ok. 2,4 Mbit/s!! Rejon W-wa Rembertów.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: piotr2802 »

To że nie mogę wyciągnąć na moim modemie Option GT fusion + tych przereklamowanych 3,6 Mb/s juz sie przyzwyczaiłem. ale najbardziej to mnie wkurza że modemy przełączają się z HSDPA do UMTS.
Gdy uruchomię internet to mam HSDPa i hulam z prędkością ok 1 Mb/s. Po chwili jednak, najczęściej gdy nie sćiągam danych modem samoczynnie przełącza sie do UMTS i tak już pozostaje.
To dopiero jest świństwo ze strony Orange, bo ja nabywam ich modem kierując się huczną reklamą w TV i na bilbordach, a tymczasem modem tylko częściowo pracuje w HSDPa bo po chwili pracuje już tylko w UMTS.
I nie jest to kwestią obciążenia sieci Orange, bo taki stan istnieje nawet w późnych godzinach nocnych.
Nigdy więcej nie dam już nabrać się Orange na ten ich niedopracowany internet i ostrzegam pozostałych - nie dajcie się nabierać - ORANGE zależy tylko na tym aby koś złapać na 24 miesiące i doić kasę.
Awatar użytkownika
hyde
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-01-28, 12:30
Lokalizacja: warszawa

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: hyde »

Gdy uruchomię internet to mam HSDPa i hulam z prędkością ok 1 Mb/s. Po chwili jednak, najczęściej gdy nie sćiągam danych modem samoczynnie przełącza sie do UMTS i tak już pozostaje.
Raczej problem ze sprzętem, po rozpoczęciu nowego przesyłu pakietów powinno przełączyć się na 3.5G. Zawsze możesz zapuścić wiecznego pinga na jakiś serwer i podtrzymać ruch.
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: damis »

piotr2802 pisze:To że nie mogę wyciągnąć na moim modemie Option GT fusion + tych przereklamowanych 3,6 Mb/s juz sie przyzwyczaiłem. ale najbardziej to mnie wkurza że modemy przełączają się z HSDPA do UMTS.
Gdy uruchomię internet to mam HSDPa i hulam z prędkością ok 1 Mb/s. Po chwili jednak, najczęściej gdy nie sćiągam danych modem samoczynnie przełącza sie do UMTS i tak już pozostaje.
A może po prostu Cię panowie z Orange'a nie poinformowali ze Fusion+ to karta, która jest HSDPA 1.8. Choćbym nie wiem jak mocno pompował - 3.6 na niej nie wyciągniesz :)

W Orange'u 3.6 wyciągają tylko Merlin XU870 i ZTE MF330
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: szalony »

Ja w Lodzi w Plusie i Erze(Nie mam Orange) max stabilne transfery w hsdpa mialem okolo 340kB/s modemem jest motorola v6maxx po usb - jednak wiekszosc czasu predkoscia sa rzedu 150-240kB/s ... Jak na 3,6mb/s to w sumie malo :/ Ciekawe czemu nigdy nawet o 3 w nocy bedac 50metrow od nodeB nie pojdzie to w hsdpa np 400kB/s - okolo 3,2mb/s ?
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: assasyn »

ja od dzis mam nową kartę :) w kraku wam transfery ok 260kB czyli niecałe 2 mbit - testowane na plikach po 700mb, zobacze z rana jak sie to bedzie prezentować
AirCard 875 + licencja gprs "No limit"
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: canidy »

hyde pisze:
Gdy uruchomię internet to mam HSDPa i hulam z prędkością ok 1 Mb/s. Po chwili jednak, najczęściej gdy nie sćiągam danych modem samoczynnie przełącza sie do UMTS i tak już pozostaje.
Raczej problem ze sprzętem, po rozpoczęciu nowego przesyłu pakietów powinno przełączyć się na 3.5G. Zawsze możesz zapuścić wiecznego pinga na jakiś serwer i podtrzymać ruch.
Nie za bardzo rozumiem po co miałbyś zapuszczać wiecznego pinga. Obarczanie operatora za powyższe jest niedorzeczne.
Przeciez tak to ma działać. Jeżeli nie korzystasz z netu to wskazuje prędkość UMTS, a jak zaczynasz coś ściągać to przełącza się automatycznie w HSDPA.

piotr2802 i hyde, warto by odrobić wcześniej lekcje zamiast bez sensu podnosić alarm. Jest to całkowicie normalne zachowanie.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: canidy »

damis pisze: A może po prostu Cię panowie z Orange'a nie poinformowali ze Fusion+ to karta, która jest HSDPA 1.8. Choćbym nie wiem jak mocno pompował - 3.6 na niej nie wyciągniesz :)
W Orange'u 3.6 wyciągają tylko Merlin XU870 i ZTE MF330
Nie ma co ograniczać możliwości korzystania z 3.6 czy 7.2 Mb/s do sprzętu, przecierz tyle tego jest. Rozumiem, że miałeś na myśli, że Orange ma w ofercie jedynie te dwa modemy na 3.6? Piszę bo jeszcze ktoś zrozumie, że w Orange to tylko na tych modemach można ... ;)

A swoją drogą czytać specyfikacje i pytać. A jak się nie znamy to poprosić o pomoc kogoś, to nie będą wychodziły takie kwiatki. Z drugiej strony jakoś nie widzę mocnej potrzeby używania 3.6 czy więcej. 1.8 z pewnością pokrywa większość potrzeb :)
Lukasz1992
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-23, 11:42

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: Lukasz1992 »

Ale nie ma sensu wydawnia kasy w tak drogi sprzęt tylko po to by zaszpanować. 1.8 spokojnie wystarczy nawet do ściągania dużych plików.
-- podpis wyci?ty przez administratora!!! --
melf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-26, 14:19

Re: HSDPA 3,6Mb/s w Orange

Post autor: melf »

Mieszkam w okolicach Katowic miałem do niedawna ZTE MF330 w ORANGE i ledwo chodził po EDGE teraz zmieniłem na Merlin XU870 i działa mi HSDPA, ale nie osiągam demonicznych prędkości... max co udało się wyciągnąć do 640kbps więc daleko jeszcze do 3.6Mb. Dla mnie z tego płynie jeden wniosek nie ma co wymieniać modemów 1.8 na 3.6 bo te prędkości i tak są teoretyczne i zależne od obciążenia sieci - priorytet mają rozmowy głosowe :(
ODPOWIEDZ