HSDPA w Plusie Trójmiasto

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

HSDPA w Plusie Trójmiasto

Post autor: gtmax »

Mam pytanie, czy ktoś z Was wie może, kiedy Plus uruchomi Hsdpa w Trójmieście? Póki co jest tylko Umts a inne sieci działają już w Hsdpa.
Pozdro
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Sam sobie odpowiem haha

Post autor: gtmax »

Włączam kompa dziś, a modem jakoś szybko dioda miga, patrzę na GTMM a tam HSDPA. W Plusie. Nareszcie
Pozdro
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Echo

Post autor: gtmax »

Czyżby nikt nie korzystał z iplusa w Trójmieście na tym forum i nie chciał się podzielić wrażeniami?
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Echo

Post autor: mar_kow »

gtmax pisze:na tym forum
wrażeniami dzielą się użytkownicy z całej Polski... Trójmiasto jest tylko kolejnym punktem gdzie coś "tyknęło" optymizmem... Nie wszyscy mają świadomość istnienia tego forum i nie wszystkim iPlus jest potrzebny do łączenia się z netem. Są tańsze i znacznie szybsze sposoby...
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

optymizmem...

Post autor: gtmax »

chciałem się podzielić. Mam modem Optiona gtmax do 1.8. Download średnio 1.2- 1.5 MB. Upload w godzinach szczytu 60kbps a koło północy 350kbps. Ciekaw jestem od czego to zależy. Może ktoś z użytkowników forum ma modem, który sprzętowo pozwala na więcej, co by spytać, czy warto inwestować w nową zabawkę.
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: HSDPA w Plusie Trójmiasto

Post autor: mar_kow »

...Będąc kiedyś na wyjeździe załapałem się na test prędkości powyżej 1.8 Mb/s w PlusGSM (grubo powyżej 2 Mb/s)... Download jest spory ale pingi nadal na tym samym poziomie, zależne od obciążenia sieci. Poza tym nie wszędzie jest dostęp do takich szybkości - miejsc takich jest niestety ciągle za mało... Jeżeli ktoś ma problem z pozbyciem się pieniędzy może sobie na takie rzeczy pozwolić w zależności do czego używa mobilnego netu... Ewentualnie za niewielkie pieniądze (mój kosztował 449 zł) na Allegro można kupić AirCard'a 875 z obsługą HSDPA do 7,2 Mb/s bez simlocka. Często jestem poza domem ale tak naprawdę w niewielu miejscach korzystałem z dużych transferów - najczęściej w EDGE nie omijając GPRS...
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Zasięg

Post autor: gtmax »

Ogólnie poruszam się po trójmieście, będąc w weekend za miastem edge w zupełności wystarcza mi do poczty i przejrzenia kilku stron, póki co prywatnie nie mam podpisanej umowy z żadnym operatorem, i tak sobie testuję te mobilne usługi. Przeglądając forum nie znalazłem nic ciekawego o trójmieście i nadal czekam twardo na opinie użytkowników odnośnie pracy ich sieci:)
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: HSDPA w Plusie Trójmiasto

Post autor: mar_kow »

...Jak będę w Trójmieście (prawdopodobnie za miesiąc na urlopie) to na pewno przetestuję sieć - dam wtedy znać...
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HSDPA w Plusie Trójmiasto

Post autor: gtmax »

Dzieki mar_kow, będzie jakaś inna opinia na temat działania tej sieci.
Pozdro
B?ajo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-10, 22:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: HSDPA w Plusie Trójmiasto

Post autor: B?ajo »

Smiga mi HSDPA w 3city az milo!
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: HSDPA w Plusie Trójmiasto

Post autor: szalony »

Jest hsdpa 3,6mb/s - mi w Gdansku srednio ciagnie 150-250kB/S a max stabilne mam 320kB/s, upload jest ladny okolo 45kB/s , co ciekawe Plus w Trojmiescie w edge do uploadu udostepnia 3szczeliny - okolo 20kB/s :)
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HSDPA w Plusie Trójmiasto

Post autor: Corpose »

Mam modem Huawei e220... mieszkam w Gdańsku. Mój modem łączy z EDGE ;/ Update robiłem... :] Jeszcze ściągam System Mechanic 6. ;] Dam edita.

P.S Wy z Gdańska, może polecicie jakieś ustawienia? :P Bo mi net muli ;/
ODPOWIEDZ