zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adnim

zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: adnim »

Witam , mieszkam w Sczecinie , mam modem optiona 3g , zasięg 3g jaki osiągam to trzy kreski na pięć możliwych.(bez antenki). Kupuje jutro modem gt max i tak się zastanawiam czy złapie hsdpa. Czy jest szansa ? proszę o pomoc - bo nie wiem czy opłaca się kupować?

Zmieniłem trochę tytuł i przeniosłem do odpowiedniego działu Jaco
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: Jaco »

Jeśli będziesz miał możliwość przetestowania modemu to będzie się opłacało.Jeśli nie będziesz to również się opłaca wszak kiedyś HSDPA zagości w naszych domach wszędzie :lol:
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: Ufo atakuje »

Jeśli już masz zasięg 3G 3/5 kresek bez anteny zewnętrznej to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał HSDPA. W razie czego dokupisz odpowiednią antenę, ale jeśli teraz to dobrze chodzi to i bez anteny sie pewnie obędzie.
adnim

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: adnim »

Witam , właśnie ukończyłem testowanie mojego gtmaxa i jest suuppeerr !!!. Przy trzech kreskach łapie hsdpa , na viscie działa bardzo stabilnie (gt connect2). Transfery jakie uzyskuje w pomieszczeniu zamnkiętym :download 130kB/s a upload około 30 -- czyli wypas! Siec ipus.
Ostatnio zmieniony 2007-08-31, 11:46 przez adnim, łącznie zmieniany 1 raz.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: przewaks »

Chyba pomyliłeś oznaczenia - 130 kb/s to ~ 16 kB/s. Domyślam się więc, że chodzi Ci o 130 kB/s i 30 kB/s. Cóż, będę niebawem w Szczecinie (w okolicach dworca PKP), to sprawdzę jak to działa.
adnim

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: adnim »

Witam ponownie. Po podłączeniu modemu przez dialup -- znacząca poprawa osiągów :) Download mam na maksa czyli w granicach 1.8. Przy połączeniu przez globtrotera connect , było gorzej o jakieś 1/4. Czy to możliwe że to własnie dialup poprawił tak znacznie prędkość ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: Jaco »

Zdecydowanie TAK, My na forum zawsze polecamy połączenie dial-up bo aplikacje dodawane przez opów mogą ale nie muszą mieć jakieś ograniczenia.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: przewaks »

Tyle, że GlobeTrotter connect to tak właściwie bardziej rozbudowana aplikacja @pogara :D Moim zdaniem nie ma on żadnego wpływu na szybkość transmisji. Sam w Warszawie korzystam z tego programu i również osiągam maksymalne prędkości.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: zasięg umts - hsdpa w Szczecinie

Post autor: Fanta »

Ale korzystając z Dial-Up lub programu pogara możemy sobie ustawić że internet będzie uruchomiony od razu po uruchomieniu komputera i ponad to te programy nie zajmują zbyt dużo pamięci.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ