HSDPA w Stargardzie Szczecińskim

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

HSDPA w Stargardzie Szczecińskim

Post autor: mar_kow »

Będąc u rodziny z wizytą świąteczną w Stargardzie Szcz. niemile zaskoczył mnie PlusGSM który był tak przeciążony że transmija GPRS była zablokowana. Po zakupie Orange free na kartę i włożeniu karty sim do modemu - pełne zaskoczenie - stabilne HS 280/32 kB/s. Nie sprawdzałem wcześniej mapek zasięgu jako że wierny jestem plusowi.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: HSDPA w Stargardzie Szczecińskim

Post autor: SQ08 »

Widzę, że w Polsce zaczyna się dziać to co się się już zrobiło w Niemczech, czyli to, że zasięg UMTS/HSDPA dociera do coraz mniejszych miejscowości, i tylko mnie cieszy, że widzę te wszytkie neswy o nowych lokalizacjach w Polsce zasięgu HSDPA. Niedługo w Polsce też tak będzie, że UMTS/HSDPA spotka się nawet na pustych polach i wioskch gdzie nawet niema klaba telefonicznego. To kwestia 2-3 lat już widzę, że jest nieźle tylko w moim byłym województwie Opolskim gdzie kiedyś mieszkałem, nic się niedzieję dopiero jedna sieć Orange parę tygodni temu wprowadziła w Opolu HSDPA i UMTS a Opole to przecież miasto wojewódźie a w innych województwach miasta powiatowe mają już wszytkich operatorów zasięg z UMTS/HSDPA. W Opolskim coś to słabo idzie, według mnie UMTS/HSDPA powinno już być w Opolu, Kędzierzynie -Koźlu, Brzegu, Namysłowie i Nysie. To największe miasta, jeżeli chociaż 3 z tych miast za 2 lata będą miały UMTS/HSDPA z wszytkich sieci to będzie naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: HSDPA w Stargardzie Szczecińskim

Post autor: mar_kow »

SQ08 pisze:W[...] To kwestia 2-3 lat już widzę, [...]
Miejmy nadzieję :) PlusGSM również ma widzę 3G (na wyświetlaczu telefonu). Infrastruktura tylko chyba uboższa, bo świąteczne sms'y zapchały sieć. Poza tym Stargard Szczec. to raczej nie "dziura". Nie wszystkie miasta mogą się pochwalić liczbą ok. 100 tys. mieszkańców. W końcu to sypialnia Szczecina. Ale miejmy nadzieję że wkrótce podobne usługi wejdą w znacznie mniejsze miejscowości.
goliacik4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-11-13, 09:37
Lokalizacja: Racibórz

Re: HSDPA w Stargardzie Szczecińskim

Post autor: goliacik4 »

Stargard Szczeciński nie ma 100 tysiecy mieszkanców kto ci takie bajki nagadał
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: HSDPA w Stargardzie Szczecińskim

Post autor: mar_kow »

Napisałem "ok." czyli w przybliżeniu, nie chciało mi się liczyć ;). Nie korzystałem dotąd z uslug innego operatora niż PlusGSM. Coraz częściej pojawiające się HS na monitorze daje nadzieję że wkrótce będzie to powszechne.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: HSDPA w Stargardzie Szczecińskim

Post autor: wojteks »

Plus rozwija szybko infrastrukturę umts/hsdpa.
Przykładem Krosno (miasto około 50tyś. mieszkańców) 3 BTSy umts/hsdpa juz włączone a czwarty prawdopodobnie niedługo.
Inni operatorzy nie mają sieci 3G bo nie pojawiają się w wyszukiwaniu (SE K800i) albo nie trafiłem na miejsce, planowanych instalacji umts też nie mają (przynajmniej wg stanu UKE na wrzesień)
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ