Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się przywitać z innymi.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koxmaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-07, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: koxmaster »

Tak jak w opisie poszukuje info co do wyboru anteny wzmacniającej sygnał do routera TP-Link Mr3220 takiego jak w opisie. Do routera podłaczony jest modem huawei E353s-2 (póki co dany modem obsługuję tylko sieć 3g, w następnym miesiącu planuję zakup modemu który łapie lte). Internet z Playa LTE. Miejscowość Mielec ulica Hetmańska 28. Proszę o podanie propozycji w cenie do max 100 zł. Póki co zrobiłem test na speedtest i wykazuje około download 3,5 mb upload 1 mb i ping kolo 60. I pytanie jeszcze czy w ogóle jest sens kupować taką antenę bo różne słuchy mnie doszły o takich antenach... Wczoraj wieczorem pokazywało mi siłę sygnału 29%.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: wojteks »

koxmaster pisze:TP-Link Mr3220
Ten router ma problemy przy pracy z modemami LTE więc się zanim kupisz modem z LTE zastanów czy nie lepiej kupić np. Huawei B593 i do niego antenę dual 1800MHz a to co masz sprzedać.
Nie pomagam na PW!
koxmaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-07, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: koxmaster »

Kolego Huawei B593 o którym piszesz jest dla mnie zdecydowanie za drogi. Nie używam internetu do gier raczej przeglądanie stron + czasami sobie sciagne jakis filmek. Na upartego to mogłoby zostać tak jak jest ale że pan w sklepie doradził mi antenke a wiem że mogą sie sporo róznić parametrami itp dlatego wolę spytać ludzi na forach jak zaufać sprzedawcy w sklepie $$$$. Nie wiem czy sobie nie odpuszcze LTE bardziej mi tu chodzi o poprawienie jakości sygnału na sprzęcie który posiadam.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: radius »

Jako górną granicę ustaliłeś 100 zł, a dobry modem, np. Huawei E3372 ciężko będzie za tyle kupić.

Antena to wydatek przeszło 150 zł: http://www.cybertech.com.pl/p130,antena ... -mimo.html

Tylko nie kupuj jej już w tej chwili, a po przedstawieniu parametrów sieci. Może się okazać, że przesteruje Ci sygnał.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: wojteks »

koxmaster pisze:Huawei B593 o którym piszesz jest dla mnie zdecydowanie za drog
Modem z LTE jakieś 150zł i problematyczny router, niby działa ale ...... tak sobie.
koxmaster pisze:ale że pan w sklepie doradził mi antenke
On pewnie doradził drapak do pleców czyli coś za 30zł.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: matek451 »

Albo jakąś plastikową mydelniczkę made in China na przyssawki( 40dBi :szok: ) za 120 zł. W Mielcu LTE z Playa bez limitu można mieć za darmo więc po co oszczędzać na routerze. B593s-12, s-22 na Allegro można wyrwać za około 300 zł. Warto spróbować.
koxmaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-07, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: koxmaster »

Panowie i Panie dziękuję wam za doradzanie mi w zakupie routera i modemu ale mi naprawde nie jest potrzebny szybszy internet, chciałem poprostu dokupic antenę żeby wzmocnić sygnał i to wszystko. Proszę o propozycję zakupu anteny do sprzętu do tego co podałem w opisie. Żeby to jakoś troszkę lepiej śmigało. Antena nie musi być nie wiadomo jaka żeby w miarę nadawała się co do tego mojego sprzętu który już posiadam. Mam inne wydatki na które wolę przeznaczyć 300-500 zł za które kupiłbym routery i modemy polecane przez was. Z góry dziękuje za doradzenie mi odpowieniej anteny najlepiej w granicach do 100 zł max. Dzieki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena wzmacjniająca sygnał internetu ?

Post autor: matek451 »

Trzeba sprawdzić najpierw czy te 29% zasięgu osiągasz na UMTS2100 Play ( sądzę, że tak) czy z UMTS900 w tej samej lokalizacji. Warto zrobić testy prędkości po wymuszeniu UMTS2100( W2100) i potem UMTS900(W900) za pomocą programu TopNetInfo. Pozwoli to wybrać antenę na 2100MHz lub 900MHz. Na UMTS2100 E353 nie obsługuje HSPA+DC. Nie wiadomo jak poprawa sygnału przełoży się na prędkości. zrób test w pobliżu BTS-a Play.
ODPOWIEDZ