Witam wszystkich - bez kabli - wielki dylemat MAM

Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się przywitać z innymi.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pav7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-03-08, 21:16
Lokalizacja: Modlniczka/Kraków

Witam wszystkich - bez kabli - wielki dylemat MAM

Post autor: pav7 »

Cześć, piszę z Modlniczki pod Krakowem, potrzebna mi pomoc,w doborze routera ze stabilnym połączeniem LTE - mam problem z łączem wi-fi w domu, aktualnie używam zestawu D-Link DWR-116 + Huawei e3372s z C.P i anteny kierunkowej ( http://www.cybertech.com.pl/p17,antena- ... k-sma.html ). Bywało rożnie, dodam że używam - PLAY Nielimitowany transfer 45 zł za miesiąc . Prędkosc nie przekraczała 20 mb/s. :facepalm: W telefonie mam kartę z Orange i tu osiągi bywają czasami od min. 30-100mb/s.
W tym momencie testuję Nolimit firmowy z Tmobile router D-link DWR-921 i nie ma szału - raz mam pobierania powyżej 30mb/s, a raz nie przekracza 1.5mb,i jak wrzucę ją do modemu od Huaweia to spokojnie sięga 40-50mb/s, sprawdzałem też kartę z Orange i działa tak samo, w mojej okolicy są 3 BTSy, wina może być ze strony routera? t-mobile mógł założyć jakiś filtr? Jaki router polecacie, żeby to robiło robotę :gwiazdki:
pav7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-03-08, 21:16
Lokalizacja: Modlniczka/Kraków

Re: Witam wszystkich - bez kabli - wielki dylemat MAM

Post autor: pav7 »

Antena jest ustawiona w stronę BTS Rząska, Małopolskie ul. Słoneczna 24 - kościół .
Generalnie chciał bym się przesiąść na Orange LTE - jakieś propozycje z waszej strony ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Witam wszystkich - bez kabli - wielki dylemat MAM

Post autor: ja.michal »

W jakich godzinach jakie prędkości masz? Jaki jest upload i download (upload jest większy od downloadu)?

Z tego co widzę ten Huawei, który masz nie ma LTE800. DWR-921 za to ma również LTE800. Stąd mogą wynikać różnice.

Sama antena ma niewielki zysk, zależy ile masz jeszcze przewodów.
pav7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-03-08, 21:16
Lokalizacja: Modlniczka/Kraków

Re: Witam wszystkich - bez kabli - wielki dylemat MAM

Post autor: pav7 »

A więc tak antenka ma 2 przewody około 10m zawieszona na maszcie do komina i na poddasze.
Godziny są różne sprawdzając na LGG4 w Orange porównania sa podobne, zdecydowanie lepsze w podwieczornych /h tzn. 30-59mb/s +- w nocy dochodzi czasami do 100mb
Do tej pory działałem tak jak pisałem wyżej Play 30 dni za 45pln. osiągi w okolicach 10-14mb/s pod wieczór do 20mb/s.
Z D-Linka 921 i netu z T-mobile jestem mało zadowolony chyba ze ma jakieś blokady ?
Właśnie teraz :hurra: :hyhy: przywróciłem do życia modem e3372s - fabrycznie był z plusa C.P , chciałem zrobić z niego HiLink poszło w sumie wszystko dobrze, ale zachciało mi się ulepszeń i go uwaliłem nie miał połączenia. Migał 2x na zielono w odstępach 4sek. Po z buszowaniu internetu sprowadziłem go do żywych i działa na firmware Play :super: :cwaniak:

Obrazek
pav7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-03-08, 21:16
Lokalizacja: Modlniczka/Kraków

Re: Witam wszystkich - bez kabli - wielki dylemat MAM

Post autor: pav7 »

to jest screen z routera d link 921 z lte od Tmobile
Obrazek

zrobię jeszcze test z kartą Play na e3372
Obrazek
pav7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-03-08, 21:16
Lokalizacja: Modlniczka/Kraków

Re: Witam wszystkich - bez kabli - wielki dylemat MAM

Post autor: pav7 »

Podpowie ktoś coś .. jaki sprzęt dobrać .??
Mam na uwadze Huawei B315s-22 i jaką antenę do tego dopasować , mam zamiar połączyć się z któryś BTSów w pobliżu.
Przyznaję się jestem laikiem w tej dziedzinie... :zawstydzony:
ODPOWIEDZ