Powitanie od zupełnego lalika

Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się przywitać z innymi.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Powitanie od zupełnego lalika

Post autor: Kucharskov »

Hejka!
Z tej strony Michał w sieci czasami rozpoznawany jako M. Kucharskov :)
Aktualnie leci do mnie modem E355 zakupiony tutaj: AliExpress. Dokładnie E355 ma mój znajomy i wiem, że po włożeniu karty (np Aero 2) i wpięciu w ładowarkę ten magiczny dongiel rozpromieni aurą WiFi w powietrzu.
  1. Na samym wstępnie wypadałoby zapytać czy dobrze wybrałem?
  2. Bo zagwozdką dla mnie jest to jak ewentualnie sprawdzić dokładnie jakiego E355 mam, z tego co przekopałem sieć to widziałem ten model z jakąś dodatkową literką na końcu. Czyżby jakiś numer rewizji?
  3. Następnie jak przystało na mnie chciałbym mieć najnowszą wersję oprogramowania. I tu już zaczyna się jazda bo jest jakaś wersja "hlink" i jakaś "zwykła". Doczytałem, że ta pierwsza posiada konfigurację przez przeglądarkę. Ale którą ja powinienem wybrać - nie wiem. W dodatku gdzie znajdę najnowsza wersję oprogramowania?
  4. Jeżeli wepnę się w PC, to chyba również potrzebowałbym sterowników. Gugiel w tym przypadku również nie pomaga.
  5. No i na sam koniec gdyby chińczyk niepoprawnie odblokował (w nazwie aukcji jest UNLOCKED) dongla - jak sprawdzić czy posiadam jakieś blokady?
Żeby nie było, przekopałem już troszeczkę forum, chociaż mocno się gubię to dotarłem do linku w opisie użytkownika dzejk, który zawiera kilka unlockerów i jakichś systemów - niestety nic pod E355.
Ostatecznie witam się z każdym z osobna!
Czekam na jakieś wsparcie :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Powitanie od zupełnego lalika

Post autor: dzejk »

Serio kupiłeś stary modem hspa 21 Mb/s za 22 dolce?
Chińczyk powinien Ci w gratisie nogi wymasować ;)
Awatar użytkownika
Kucharskov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-10-30, 19:23

Re: Powitanie od zupełnego lalika

Post autor: Kucharskov »

Aż tak tragicznie? To ja w sumie anuluję zakup. W celu porady założyłem osobny wątek - http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=54424
ODPOWIEDZ