Mieszczuch z problemami...

Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się przywitać z innymi.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dejwit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-11-03, 19:56

Re: Mieszczuch z problemami...

Post autor: dejwit »

Bardzo dziękuje Wam za sugestie i inspiracje, które w połączeniu z poświeceniem odrobiny czasu na poczytaniu i pooglądaniu paru filmów na YT zaznajomiły mnie z tematem w strupniu co najmniej komunikatywnym :super:
Szczególne słowa uznania dla kolegi z kanału "Fix and Drive" na YT, który w sposób bardzo prosty i przejrzysty sprzedaje elementarne podstawy dotyczące pojęć agregacji, technologi, itp, które uważam, że każdy powinien znać - naprawdę wielkie dzięki.

Ale do sedna.. Wczoraj przyszedł do mnie router Huawei B525s-23a który zaraz po włączeniu i konfiguracji, sprawił, że użytkowanie internetu stało się naprawdę komfortowe osiągając na laptopie down 30-50 Mbps przy połączeniu 2.4G przy zasięgu ok -100 dBm i agregacji LTE+1800+2600 i ok 85 Mbps w 5G co dla mnie jest już spoko...

Ale idąc dalej z tematem... dzisiaj dostałem do testów Router Huawei B715s-23c. Nie miałem jednak zbyt wiele czasu więc po prostu przedłożyłem kartę i ustawiłem router w tym samym miejscu (w łazience :P). Na starcie zauważyłem ze na routerze wyświetlają się o dziwo 1-2 kreski zasięgu więcej (4 kreski przy -100 dBm) niż na B525 ale to może być tylko kwestia wyświetlania .. speed test wyświetlił 70/30 Mbps (down/up) więc spoko choć to pewnie na tych samych częstotliwościach co B525

Co natomiast jest niepokojącego przy próbie wymuszenia agregacji w HManager (ver:3.1.2) nie wyświetla możliwości agregacji 3 częstotliwości a jedynie 2. Druga rzecz którą zauważyłem to to ze na PC wyświetla mi jedynie połączenie w standardzie 2.4G co daje nam oszałamiające osiągi na poziomie 2-10/21,5 Mbps (down/up) i ping 44, gdzie to Smartfon bez problemu pokazuje i łączy się z routerem w 5G przez co prędkość jest dużo wyższa

Reasumując już osiągnęliśmy zamierzony progres ale że ja lubię się trochę pobawić to postanowiłem w weekend zrobić porównanie i testy tych dwóch routerów i prędkości wraz z kombinacją na rożnych agregacjach (na 2 kartach sim) - z racji chociażby że w konfiguracji podstawowej jeden zbiera zasięg inaczej od drugiego .

Dlatego proszę o podpowiedź dlaczego Manager nie wyświetla popranie konfiguracji a następne czy wg was jest sens montowania anteny dla poprawienia zasięgu i jeśli tak to jakiej (czy to może zwiększyć prędkość choć z moich obserwacji dla zakresu -100 a -85 dBm prędkość pobierania pozostaje na tym samym poziomie).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Mieszczuch z problemami...

Post autor: onken »

Zainstaluj nowszego HManagera

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ