Pisownia

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pisownia

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:może punkt?
W wakacje stopni się nie stawia :cwaniak:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pisownia

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:to tylko w przypadku "zjadania ogonków"
Zjadanie ogonków to pikuś, wystarczą za szybkie palce i zamiast ą jest a, co innego ortografy gdzie zamiast ę jest en czy podobne zamiany.
Andrzejz78 pisze:zaczynania zdania z małej litery
Ale jak się zaczyna zdanie to przed spacją musi być kropka chyba że to pierwsze zdanie w wypowiedzi to wtedy od razy powinna być wielka litera.
Nie pomagam na PW!
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Pisownia

Post autor: Baldwin »

Andrzej, moim celem nie jest wkładanie kija w mrowisko, a admina uszczęśliwiam z przymrużeniem oka ;) . Sam przez kilka lat moderowałem bardzo uczęszczane kanały społecznościowe i wiem że często za niezbyt poprawnym postem stoi tragedia, choroba czy inwalidztwo. Poznałem ludzi którzy najczęściej są szybko banowani. Szybciej niż napiszą wyjaśnienie, dlaczego post wygląda jak wygląda. Znam takich których pisanie na internecie strasznie tremuje. Nie są wtedy sobą. To jak piszą wygląda żle, ale nie jest wynikiem niedbalstwa. Ten wątek powstał przez słowo Frankfurta. Sam bym tak nie napisał mimo że podobno poprawnie. Chyba że w formie żartu. Tak samo zresztą jak nie odmieniam słów radio czy studio bo Pani w szkole podstawowej mówiła by tego nie robić. Nigdy nie powiem chłopacy czy też słowa zaje...sty, szczególnie w miejscu publicznym. I co mi kto zrobi że mam takie zasady ? Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pisownia

Post autor: Jo_gurt »

Baldwin pisze:chłopacy
To akurat, wbrew pozorom, jest poprawne :]
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

Jo_gurt, Ty chyba oglądałeś ,,władcuf muh'' :rotfl:
Ja nigdy nie słyszałem ,,chłopacy'', ale może zależy od regionu :hyhy:
RAW
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pisownia

Post autor: Jo_gurt »

adziu82 pisze:Jo_gurt, Ty chyba oglądałeś ,,władcuf muh'' :rotfl:
Raczej nie. Nie bardzo mnie bawi tego typu "rozrywka".
adziu82 pisze:Ja nigdy nie słyszałem ,,chłopacy'', ale może zależy od regionu :hyhy:
Mało słyszałeś najwyraźniej :P
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=1738
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

Jo_gurt pisze:Nie bardzo mnie bawi tego typu "rozrywka".
A ja przyznam się, że czasami oglądałem :ok: I powiem, że dla mnie dobra ,,bajucha''
Jo_gurt pisze:Mało słyszałeś najwyraźniej
Trochę po Europie pojeździłem i dużo widziałem i słyszałem, ale chłopacy to nie :szok: No ale w sumie mam dowód, więc tak też musi być.
RAW
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pisownia

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze: Zjadanie ogonków to pikuś, wystarczą za szybkie palce i zamiast ą jest a, co innego ortografy gdzie zamiast ę jest en czy podobne zamiany.
Albo jeszcze gorsza jest moda rodem z gimnazjum na skracanie typu wgl, sql sb, cb i masę innych :klnie:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

YaHooo pisze:Albo jeszcze gorsza jest moda rodem z gimnazjum na skracanie typu wgl, sql sb, cb i masę innych
YaHooo, a ogarniesz mi te skrótu :hyhy: , bo widzę, że w temacie jesteś :rotfl:
Mam kuzyna 18 lat i czasami, jak z nim piszę to używa takich skrótów.
Ale ,,cb'', to chyba masz na mysli ,,Ciebie'' dobrze myślę?
Ostatnio zmieniony 2014-07-11, 18:07 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pisownia

Post autor: YaHooo »

adziu82 pisze:bo widzę, że w temacie jesteś :rotfl:
Nie tyle w temacie ile kiedyś się na nie natknąłem i znalazłem w internecie :]
adziu82 pisze: Ale cb, to chyba piszesz o ,,Ciebie'' dobrze myślę?
Tak, cb to "Ciebie", sb to "siebie". Więcej nie pamiętam. Ale ta moda mnie delikatnie mówiąc drażni. Ja nawet w smsach piszę pełnymi wyrazami.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

Ja nawet w smsach piszę pełnymi wyrazami.
_________________
Przyznam Ci się, że jak piszę sms-a do osoby z którą, mam jakiś biznes ( budowa ) to piszę poprawnie, z dużej literki, zero literówek itp, ale jak piszę do żony, to wtedy jak leci :cwaniak:
Oczywiście, to nie jest z braku szacunku, tylko po prostu wiem, że żona mnie zrozumie i nie wymaga poprawnego pisania :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pisownia

Post autor: ja.michal »

adziu82, do żony piszesz z szyfrowaniem. :rotfl:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pisownia

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:ale jak piszę do żony, to wtedy jak leci
Że Ciebie jeszcze nie zostawiła.
adziu82 pisze:Oczywiście, to nie jest z braku szacunku, tylko po prostu wiem, że żona mnie zrozumie i nie wymaga poprawnego pisania
Jak rozumie i akceptuje, że ma lenia za męża, cóż kobiecej logiki nie sposób pojąć. :]
Ostatnio zmieniony 2014-07-11, 19:45 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pisownia

Post autor: ja.michal »

:rotfl:
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

Eeee, ale bez ,,łacha'' ze mnie !!! To jest po prostu komunikacja, a nie jak to z kabaretu Jurki, gdzie chodzą same ,,wykształciuchy'' oczywiście bez obrazy, trochę chamstwa nie zaszkodzi :hyhy:

[ Dodano: 2014-07-11, 19:28 ]
krystianb pisze:Jak rozumie i akceptuje, że ma lenia za męża, cóż kobiecej logiki nie sposób pojąć.
Krystianb, jakiś uśmieszek byś dał, bo jakoś czuję, że piszesz bardzo poważnie.
A z leniem, to przesadziłeś trochę, bo akurat kończę budowę ( zero kredytu, wszystko z mojej ręki oraz żony ) więc nie jestem leniem, a że na klawiaturze piszę trochę nie estetycznie, to tylko dla osób, które mnie znają :papa:
RAW
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pisownia

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:Krystianb, jakiś uśmieszek byś dał, bo jakoś czuję, że piszesz bardzo poważnie.
To masz. :rotfl:
adziu82 pisze:A z leniem, to przesadziłeś trochę, bo akurat kończę budowę
To w takim razie inny epitet mi się na myśl nasuwa: niechluj. Tylko bez obrazy, ale mi by głupio było taki pisać do kogoś dla mnie ważnego. Jeszcze z kolegą to można, ale nie do kobiet.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pisownia

Post autor: Andrzejz78 »

krystianb pisze:ale mi by głupio było taki pisać do kogoś dla mnie ważnego
Żona po kilku latach już nie jest tak ważna :rotfl:
krystianb pisze:Jeszcze z kolegą to można, ale nie do kobiet
Równouprawnienie panuje :cwaniak:
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

Andrzejz78, widzę, że Ty jesteś ze mną, krystianb to romantyczny, młody chłopak, nie zna twardego, prawdziwego życia :hyhy: tylko kwiaty, kino oraz miłosne wyznania.
Krystianb, po 14 latach( 10 lat kościół byłby zły, ale 4 lata już na papierku) prawie wszystko się zmienia, oczywiście to nie jest z braku szacunku dla żony, ale po prostu tak wygodniej, uwierz nam :D .

[ Dodano: 2014-07-11, 21:14 ]
A tak na poważnie, żona jest dla nas bardzo ważna, ale po prostu nie zważasz na pisownie, ponieważ ONA zrozumie nas.
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Pisownia

Post autor: viktor »

[ Dodano: 2014-07-11, 21:14 ]
A tak na poważnie, żona jest dla nas bardzo ważna, ale po prostu nie zważasz na pisownie, ponieważ ONA zrozumie nas.[/quote]

A tak na bardzo poważnie jeżeli żona poda zimny obiad i każe podgrzać na kaloryferze to też zostanie zrozumiana.

Nadal uważam ,że to kwestia niechlujstwa szacunku etyki kończę bo mnie zalewa od takich wygodnych sformułowań.
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

viktor pisze:Nadal uważam ,że to kwestia niechlujstwa szacunku etyki kończę bo mnie zalewa od takich wygodnych sformułowań.
Viktor, właśnie okazałeś niechlujstwo, gdzie są znaki interpunkcyjne? Nie mam pojęcia, gdzie kończy się jedna myśl, a gdzie zaczyna druga.
Wszystko zlewa się w jedną kupę. Napiszę jeszcze raz, na 99% jeżeli piszesz do kogoś, nie zważasz na to żeby wszystko było poprawnie, zresztą okazałeś to.
Wiem po sobie, że jak piszę na jakimś forum, to staram się pisać poprawnie. Ale pisząc do kogoś np sms-a, czasami jest tak, że nie ma się za wiele czasu i nie sprawdzam czy jest kropka, przecinek itp więc odbiorca chyba to zrozumie.
RAW
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Pisownia

Post autor: Throu »

viktor pisze:Nadal uważam ,że to kwestia niechlujstwa szacunku etyki kończę bo mnie zalewa od takich wygodnych sformułowań.
To co napisałeś powyżej (zwłaszcza w pogrubionym fragmencie) wygląda jak efekt użycia translatora przez kambodżańskiego bota. Jeśli już wytykasz błędy innych użytkowników to staraj się chociaż własnymi nie skompromitować :facepalm:
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia

Post autor: adziu82 »

Throu pisze:To co napisałeś powyżej
Throu, przede wszystkim ja o tym pisałem. Ciekaw jestem, czy kolega viktor jak pisze sms-y, to czy z ręką na sercu może nam napisać, że nie robi błędów ( literówki, interpunkcyjne nie mówię już o ortografach ) i pisze według zasad etyki :hyhy:
RAW
ODPOWIEDZ