Pisownia jednostek - dyskusja

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: adziu82 »

wojteks, nie gniewaj się-> U/O, AH, EH.

Teraz Tobie wyjaśnię ( wiem, że to będzie nie na temat, ale bronię innych ).
U/O = Under/Over i teraz jak ktoś mi napisze uo to ja to zrozumiem.
AH,EH = Azjan Handicap, European Handicap, jak ktoś mi napisze azjanhandi lub eurohandi, to też zrozumiem.

Więc, Tobie nie jest to ciężko napisać, bo rozumiesz te jednostki, mi np czasami ciężko jest znaleźć właściwą jednostkę, ale w tym co Tobie napisałem to nie mam problemu :cwaniak: i mogę pouczyć nowego, ale tego nie robię, bo wiem o co chodzi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:nie gniewaj się-
Nie gniewam się ale gb wypacza sens wypowiedzi bo może znaczyć GB albo Gb a to dość istotna różnica.
adziu82 pisze:bo rozumiesz te jednostki

To że rozumiem to nie znaczy że nie muszę się zastanawiać co piszący chciał wyrazić.

Tu obowiązują zasady polskiej pisowni a one jasno określają jak co się pisze, Twój przykład jest tylko dla Ciebie zrozumiały i jeżeli używasz tego wśród swoich współpracowników to OK ale tu jest forum ogólnodostępne gdzie należy używać języka polskiego i jego zasad pisowni. O ile toleruję posty bez polskich znaków diakrytycznych to reszta podlega poprawie lub jest na to zwrócona uwaga.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: adziu82 »

No w sumie masz racje wojteks, jednostka, to jednostka i coś oznacza, ale z drugiej strony poprawiłeś, znaczy, że zrozumiałeś :hyhy:
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:że zrozumiałeś
To że ja zrozumiałem nie jest ważne, to czyta więcej osób i pasuje żeby w nich utrwaliło się przekonanie że jednostki jednak są ważne.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: key »

adziu82, a jak piszesz listy i pisma to tez olewasz gramatyke, ortografie i interpunkcje, uzasadniajac ze czytajacy zrozumie?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: adziu82 »

key pisze:tez
key, rozumiem, że piszesz na smarcie, chyba, że sobie plenisz :cfaniak:
Mój kuzyn, jak był dzieckiem, zamiast mówić ,,żaba'' mówił ,,zaba''. Też myślał, że jest poprawnie :D

[ Dodano: 2014-12-20, 23:28 ]
A tak na marginesie, myślę, że wiele osób przyzna mi rację. Czepiacie się ludzi, którzy nie są jakimiś ,,polonistami'' i mają trudności z ortografią, interpunkcją itp, więc nie wymagajmy od nich, że będą pisać i mówić jak Miodek :hyhy:

Niektórzy, chcą tylko zaczerpnąć jakiejś informacji czy pomocy. A Wy, od razu im tu z jakąś ortografią, czy interpunkcją wyskakujecie. Najpierw jest szkalowanie, a później pomoc :dobani: , chociaż dobre tyle, że jest jednak ta pomoc :ok:

[ Dodano: 2014-12-20, 23:34 ]
key pisze:adziu82, a jak piszesz listy i pisma to tez olewasz gramatyke, ortografie i interpunkcje
Już to pisałem w jakimś poście, OLEWAM, jak piszę do żony, czy do kolegi. I nie z braku szacunku, tylko z tego, że chcę szybko odpisać sms-a i nie zwracam na to uwagi,ważne żeby zrozumiał treść. Daję sobie rękę uciąć, a może coś więcej :hyhy: , że Wy także, jak piszecie z jakimś kolesiem, którego znacie od małego, nie piszecie jak się należy.
Ale jak list, e-mail itp, idzie gdzieś w Polskę, to staracie się :D
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: joujoujou »

adziu82 pisze:Daję sobie rękę uciąć, a może coś więcej
No to właśnie straciłeś rękę, a może i coś więcej. :P
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: adziu82 »

joujoujou pisze:No to właśnie straciłeś rękę, a może i coś więcej. :P
W dalszym ciągu jestem przekonany, że jak piszesz do osoby, która znasz, nie starasz się pisać według ,,regulaminu wojskowego'' :papa:

A z tatą rozmawiasz jak Miodek? Wątpię :]

[ Dodano: 2014-12-21, 00:03 ]
Czy zegar na moim komputerze działa prawidłowo :gwiazdki: Bo post jest dodany o godzinie 23:59, a ja mam godzinę 00:58.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: ja.michal »

adziu82, każdy popełnia błędy i nikt nie oczekuje od użytkowników bycia polonistą. Niemniej jednak zasad, których uczono w szkole podstawowej, będziemy wymagać. Tak też stanowi regulamin tego forum.
:pppp:
Za dużo jest nieporządku i to nie tylko w intrenecie. Dziwie się takiej argumentacji jaką prezentujesz.

Zegar na forum się spóźnia.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: wojteks »

joujoujou pisze:No to właśnie straciłeś rękę, a może i coś więcej.
Dobrze napisane, nie wyobrażam sobie nawet w SMSie odpisać komuś cb czy inną porąbaną nowomową.
adziu82 pisze:myślę, że wiele osób przyzna mi rację.
Bez komentarza, to że wielu tak pisze na forach to nie znaczy że to obowiązująca norma w języku polskim.
adziu82 pisze:A Wy, od razu im tu z jakąś ortografią, czy interpunkcją wyskakujecie.
Jasne, ale skoro chcą pomocy czy informacji to mogliby się sami troszkę postarać choćby używając prawidłowego zapisu jednostek czy podzielenia wypowiedzi na zdania. Drugi problem to ortografia, wiele osób pisze z FF i nawet ich nie zastanawia dlaczego wyrazy są podkreślone na czerwono a to już szczyt lenistwa, najgorsi są ci chełpiący się dysortografią czy podobnymi dysfunkcjami bo im więcej wolno ale to nie prawda, więcej wolno im tylko w szkole i na maturze co zwykle jest źle odbierane przez pozostałych uczniów/egzaminowanych.

Czytając twoją rozbudowaną wypowiedź dziwię się że nie rażą Cię błędy ortograficzne, brak podziału wypowiedzi na zdania czy błędny zapis jednostek.
adziu82 pisze:A z tatą rozmawiasz jak Miodek?

A jak niby mam rozmawiać, nie używam gwary, nie bluzgam co drugie słowo (wcale nie bluzgam), nawet rozmawiając we własnym gronie staram się mówić poprawnie. Tego samego wymagam też od innych i tak mi chyba zostanie.
ja.michal pisze:Za dużo jest nieporządku i to nie tylko w intrenecie.
Dobrze napisane :ok:
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: adziu82 »

wojteks, teraz można Tobie wytykać kilka błędów w pisowni. Oczywiście nie robię tego złośliwie, w mojej pisowni jak Ty się uprzesz, to także znajdziesz błędy.
Zaraz mi napiszesz, że to literówka, albo przeoczenie. No tak, w sumie będziesz miał rację, to jest maleńki błąd, ale od Ciebie się wymaga więcej, niż od osoby która ma kłopoty z pisownią.
wojteks pisze:Czytając twoją rozbudowaną wypowiedź dziwię się że nie rażą Cię błędy ortograficzne
Rażą i rzucają mi się w oczy od razu. Tylko nie chcę być tu nauczycielem i uczyć pisowni czy wymowy.
wojteks pisze: mogliby się sami troszkę postarać choćby używając prawidłowego zapisu jednostek czy podzielenia
Tak, masz rację. Chociaż na początku, trochę się z tym nie zgadzałem.
wojteks pisze:i nawet ich nie zastanawia dlaczego wyrazy są podkreślone na czerwono
Także racja, ale może być tak, że ktoś pisz bez pomocy.
RAW
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: ryba825 »

Tu jest całkiem luźno z moderatorami. ;) Bywam na forach, na których rozdają bany za niepoprawną pisownię i nie ceregielą się przez 20 postów z prośbą o poprawę. 3 posty napiszesz bełkotem albo z rażącymi błędami i dostajesz punkcik.
Dopuszczalne jest niestosowanie polskich znaków diakrytycznych, gdy użytkownik posiada system operacyjny w języku obcym, a zainstalowanie języka polskiego przyniosłoby więcej problemów niż pożytku.
Skróty "cb", "tb" oraz nieprzestrzeganie zasad gramatycznych i ortografii są niedopuszczalne, bo to nie rynsztok.
Zapisywanie niepoprawnie jednostek prowadzi do niezrozumienia. "gb" oznacza gram bieżący?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: ja.michal »

adziu82, co ja napisałem? Każdy popełnia błędy i będzie popełniać. Widać nie rozróżniasz spraw, o których piszemy - notoryczne nieprzestrzeganie podstawowych zasad polskiej pisowni i poprawności zapisu jednostek.

Szkoda już czasu na taką dyskusję.

ryba825, chyba trzeba będzie ten luz ograniczyć. :cfaniak:
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: key »

adziu82 pisze:rozumiem, że piszesz na smarcie, chyba, że sobie plenisz
Pisze na systemie bez polskich znakow diakrytycznych.
adziu82 pisze: I nie z braku szacunku, tylko z tego, że chcę szybko odpisać sms-a i nie zwracam na to uwagi,ważne żeby zrozumiał treść.
To jest brak szacunku.
adziu82 pisze: W dalszym ciągu jestem przekonany, że jak piszesz do osoby, która znasz, nie starasz się pisać według ,,regulaminu wojskowego''
Pisze w.g. ogolnie przyjetych zasad pisowni. Kinderstuba.
wojteks pisze:A jak niby mam rozmawiać, nie używam gwary,
A ja uzywam gwary. W regionie w ktorym sie wychowalem uzywa sie gwary - jest to akceptowane a nawet uznawane za szanowanie tradycji.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:wojteks, teraz można Tobie wytykać kilka błędów w pisowni
No cóż, naczytałem się postów pisanych przez analfabetów na forum i niestety to mi się troszkę czasem udziela, walczę z tym u siebie ale u mnie to raczej dotyczy stylistyki a nie podstawowych ortografów, kropek, przecinków, wielkich liter i błędnie zapisanych jednostek.
adziu82 pisze:ale od Ciebie się wymaga więcej
Dlatego warny i bany za ortografię wrócą z mojej strony.
ryba825 pisze:Bywam na forach,
Czyżby elektroda?
ja.michal pisze:chyba trzeba będzie ten luz ograniczyć
:ok:
Nie pomagam na PW!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: ryba825 »

wojteks pisze:Czyżby elektroda?
Na elektrodzie bywam tylko przez przypadek. http://ubuntu.pl/forum/ Na przyklad tutaj trzeba kilka razy przeczytać swój post zanim się go wyśle. W temacie nie może być słowa "problem".
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pisownia jednostek - dyskusja

Post autor: wojteks »

ryba825 pisze:Na przyklad tutaj
Nie mam Linuxa ubuntu ale tamto forum już mi się podoba.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ