Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

Ufo atakuje pisze:Ja dodam, że kiedyś myśleliśmy nad takimi wyróżnieniami, ale nie za aktywność, ale za jakieś osiągnięcia np.opracowanie do FAQ, rozwikłanie jakiegoś kluczowego problemu, napisanie programu itp
Dokładnie tak :] Tylko takie sprawy byśmy promowali.
DarQ pisze:dzięki za dodatnie emotek, chociaż tylko dwóch
Trzech: :prezent: :prezent:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jarek no.1 »

Odświeżę wątek. Nie było mnie na forum 2 tygodnie, nawdychałem się wysokogórskiego powietrza i nabrałem świeższego spojrzenia na forum. Oczom nie wierzę : u niektórych "pomógł" spęczniał jak na drożdżach. Zastanawiam się czy ta akcja nie poszła trochę w złą stronę tzn. czy nie sprowadza się do czystej transakcji:
ja jestem leniem => ty za mnie poszukasz i odpowiesz => w zamian ja przycisnę "pomógł".

Lojalnie uprzedzam że nie kieruje mną zazdrość/zawiść itp itd że mam mało na liczniku, bo mnie nie było a inni w pocie czoła pracowali na swój sukces, szczerze mówiąc nie bardzo wiem w jaki sposób ja pomogłem i skąd mam akurat tyle.

Po prostu obawiam się czy forum nie pojdzie w stronę innych tego typu, obleganych przez "dzieci neostrady".
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: bob »

Jarek no.1 pisze:Oczom nie wierzę : u niektórych "pomógł" spęczniał jak na drożdżach.
Na ten przykład u mnie ,dosłownie w kilka dni...
Jarek no.1 pisze:...czy nie sprowadza się do czystej transakcji:
ja jestem leniem => ty za mnie poszukasz i odpowiesz => w zamian ja przycisnę "pomógł".
Osobiście takich transakcji nie robiłem i nie przywiązuje do tego wagi.
Jarek no.1 pisze:Po prostu obawiam się czy forum nie pojdzie w stronę innych tego typu, obleganych przez "dzieci neostrady".
Czy uważasz ,że dzieciom neostrady nie należy się pomoc ?
To wszystko co tu się robi służy pomocy a nawet kształtowaniu charakteru poprzez wyciągniętą rękę , zwracanie uwagi na styl czy ortografię.To forum nie tylko uczy ale też bawi zachęca do myślenia a także przede wszystkim nie zraża jak wiele innych na sieci dzięki temu przyciąga potężną ilość ludzi w każdym wieku co wpływa na jego popularność i jego ranking w google a my jesteśmy tylko zwykłymi narzędziami ,które w sposób zupełnie anonimowy wykonują społeczną pracę.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jeżeli faktycznie ta opcja przyniesie więcej "strat" niż pożytku, to zostanie wyłączona. Ale z tego co widzę ta opcja ma też dobre strony....

Swoją drogą pracujemy nad pewnymi zmianami, ale o tym w swoim czasie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jarek no.1 »

bob pisze:Osobiście takich transakcji nie robiłem i nie przywiązuje do tego wagi.
Niezupełnie się zrozumieliśmy, ja nie twierdzę że to są dosłowne transakcje (na priva itp). Po prostu wiele tematów jest ciągle wałkowanych a mimo to są osoby którym nie chce się poszukać, wolą dostać linka/gotową odpowiedź itd a za to naciskają "pomógł".

Przy okazji:
w FAQ klikam "podstawy", na 1 miejscu pokazuje się "Chcę mieć internet komórkowy, co mam zrobić?" i jest to oczywiste, ale aż się prosi wstawienie właśnie w tym miejscu naszej mapki BTS, przecież nic człowieka nie przekona bardziej do neta bezprzewodowego niż bliskość nadajnika, prawda? Wszyscy wiemy że te mapki operatorów "nie przemawiają do wyobraźni", dlatego uważam że na 1 miejscu porad powinno się wstawiać mapkę BTS.
Zanim ktoś kupi modem niech sprawdzi zasięg i operatora.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: bob »

Na pewno masz wiele racji ale gdyby wszyscy byli tacy doskonali to prawie w ogóle nie zakładano by nowych postów chyba ,że z news`ami dlatego swego czasu jako moderator tak nastawałem na założenie działu o nowych technologiach.Myślałem ,że tematy są wyczerpane w 95% i można jedynie pisać o nowościach ale nie , myliłem się w dziale tym niewiele powstaje nowych wątków a za to wałkuje się w kółko to samo o antenach ,zasięgu czy o tym jak zmierzyć prędkość łącza itp.
Większość tego co powstaje było już omówione i sklasyfikowane przez moderatorów i BliSkiego tak więc wystarczyłoby zostawić FAQ i nowinki techniczne.Lecz to myślenie jest błędne. Ludzie chcą pisać o swoich problemach i to robią i świetnie bo dzięki temu to forum żyje.Co do mapki BTS to można coś takiego wstawić ,uzupełniać ,aktualizować ale oprócz tego i tak powstanie setki postów ,które będą o tym samym traktowały ale jak już napisałem to dobrze bo to jest pop forum a nie forum dla cyberdeveloperów gdzie pisze się tylko o konkretnych rozwiązaniach technicznych ... jeśli byłoby inaczej to może ze dwa posty trzeba by było miesięcznie dopuścić resztę kasować chociażby nawet ten ,który teraz napisałem.

Pozdrawiam ,bob.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jaco »

Nie wszyscy czytają FAQ tylko zadają od razu pytanie bo tak łatwiej niestety :( .
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: bob »

Tak jak nie wszyscy korzystają z WC na stacjach benzynowych tylko zatrzymują się na trasie pod drzewkiem. :/
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1 pisze:Po prostu wiele tematów jest ciągle wałkowanych a mimo to są osoby którym nie chce się poszukać, wolą dostać linka/gotową odpowiedź itd a za to naciskają "pomógł"
Myślę, że to nie wina czy zasługa opcji pomógł, ludzie tacy już są i jak tej opcji nie było było podobnie. Link do FAQ jest już wszędzie a mimo to często nowe osoby tam nie zaglądają i tak było też przed omawianą opcją.
Jarek no.1 pisze:Przy okazji:
w FAQ klikam "podstawy"
Ale to już temat na inny wątek, szkoda że tu w jednym poście to zawarłeś.
Ponieważ nikt się o tym nie wypowiedział, to dodaj to pytanie tu: >KLIK<
bob pisze:myliłem się w dziale tym niewiele powstaje nowych wątków a za to wałkuje się w kółko to samo o antenach ,zasięgu czy o tym jak zmierzyć prędkość łącza itp
I tak jest na większości for grup newsowych. Przykładowo na forum o notebookach dyżurne tematy to poprawka KB888111 czy integracja sterowników SATA - czyli dlaczego nie instaluje się XP na notkach z dyskiem SATA.
bob pisze:Ludzie chcą pisać o swoich problemach i to robią i świetnie bo dzięki temu to forum żyje
Dokładnie, po to jest forum ;) :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Ufo atakuje »

Jarek no.1 pisze:Przy okazji:
w FAQ klikam "podstawy", na 1 miejscu pokazuje się "Chcę mieć internet komórkowy, co mam zrobić?" i jest to oczywiste, ale aż się prosi wstawienie właśnie w tym miejscu naszej mapki BTS,
Mapa UKE jest podlinkowana w FAQ przy mapach operatorów i drugi raz przy spisach BTS-ów ,na samym początku i na czerwono. Do tego to nie jest sam link do mapy tylko najpierw do tematu, gdzie jest wszystko opisane co to jest i jak z tego korzystać. Jak sie komus nie chce czytac i szukac to i tak nic na to nie poradzimy... FAQ juz jest widoczne wszedzie, a i tak malo kto czyta.:(
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: wikara »

Oj widze że kontrowersja idzie pełną parą na temat opcji pomógł,ale poco to wszystko koledzy opcja ma korzyści pozytywne i neutralne i więcej jest tych korzyści pozytywnych tak jak BliSki to powiedział zauważył.
BliSkiwie że trza zlikwidować w opcji pomógł jedną rzecz którą wiemy o co chodzi:)
Jeden ma więcej punkcików drugi mniej ale to nie znaczy że ten co ma więcej to nie wiadomo jaka wiedzą się pokazał i dostał pare punkcików za link lub inny jednozdaniowy opis rozwiazania problemu i dlatego przez takie cus własnie sa takie drożdże tak jak to ują
Jarek no.1
Każdy kto ma mniej lub więcej punktów tyle samo włożył pracy by komus pomóc i zawdzięczamy to wielu osób, które zobaczyły opcje pomógł i chciały wyjść na prostą i pokazać że też coś umieją i postanowili pomagać i dlatego te osoby jak najbardziej popieram i nietylko ja:) i aby takich userów przybywało więcej i to jest jeden z plusów właśnie tej opcji,ale mam też inne zdanie na temat tych userów co by było gdyby tej opcji nie było zapewne być może ich konto by w ogóle nie istniało z braku nielogowania się na konto swoje,ale to tylko moje zdanie!

Co do FAQ to tak jak wspomniał Jacoże osoby nowe nie zaglądają i nie będą zaglądać bo wiadomo że forum jest po to żeby pomagać innym którzy mają problem,ale przykładowo user się rejestruje nie czyta regulaminu ani FAQ zakłada nowy watek i pisze że ma problem ktoś mu podaje od razu link do FAQ gościu odpisuje ze już czytał a tak na prawde to nawet nie klikną na niego bo nie chciało mu się lub chce mieć otwartą odpowiedż na swój założony temat i chce to mieć omówione w swoim topicu,i nie ukrywajmy że tacy userzy są i bedą i dużo takich osób jest co nie przeczytało i nie będzie czytac tego FAQ i nic nie poradzimy.
Ale trzeba temu zaradzić by zaczeli czytać i sposób się musi znaleźć na to hehehe niema bata :hyhy:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez wikara, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: bob »

Ufo atakuje pisze:Mapa UKE jest podlinkowana w FAQ przy mapach operatorów i drugi raz przy spisach BTS-ów ,na samym początku i na czerwono.
Mapa jest nieaktualna.


Mam pytanie co wy z tymi punktami macie ?
To przecież taki folklor jest po co to tak roztrząsać ?
Co do FAQ to tak jak wspomniał Jacoże osoby nowe nie zaglądają i nie będą zaglądać bo wiadomo że forum jest po to żeby pomagać innym którzy mają problem,ale przykładowo user się rejestruje nie czyta regulaminu ani FAQ zakłada nowy watek i pisze że ma problem ktoś mu podaje od razu link do FAQ gościu odpisuje ze już czytał a tak na prawde to nawet nie klikną na niego bo nie chciało mu się lub chce mieć otwartą odpowiedż na swój założony temat i chce to mieć omówione w swoim topicu,i nie ukrywajmy że tacy userzy są i bedą i dużo takich osób jest co nie przeczytało i nie będzie czytac tego FAQ i nic nie poradzimy.
Dokładnie tak jest i tak jest wszędzie nawet w życiu realnym.
Jak sie komus nie chce czytac i szukac to i tak nic na to nie poradzimy... FAQ juz jest widoczne wszedzie, a i tak malo kto czyta.:(
Na siłę to można FAQ dać na stronę startową forum www.bez-kabli.pl a pod spodem dwa przyciski o świadomości wejścia na forum i zapewnieniu ,że delikwent zapoznał się z tematyką.Skutkować to mogłoby kilku procentowym wzrostem świadomości tego co się robi. ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

Ja dodam jeszcze: świat nie jest idealny, życie nie jest sprawiedliwe. Dlatego idealnego rozwiązania nie ma i nie będzie nigdy i nigdzie :]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: NewWalk »

ja uważam, że opcja pomógł wystarcza :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jo_gurt »

wikara pisze:dostał pare punkcików za link lub inny jednozdaniowy opis rozwiazania problemu
Nie bardzo rozumiem gdzie w tym problem, szczegolnie jesli to jedno zdanie lub link pomogly. Chyba nie chodzi o eseje a skutecznosc i na temat.
Każdy kto ma mniej lub więcej punktów tyle samo włożył pracy by komus pomóc i zawdzięczamy to wielu osób, które zobaczyły opcje pomógł i chciały wyjść na prostą i pokazać że też coś umieją i postanowili pomagać i dlatego te osoby jak najbardziej popieram i nietylko ja:) i aby takich userów przybywało więcej i to jest jeden z plusów właśnie tej opcji,ale mam też inne zdanie na temat tych userów co by było gdyby tej opcji nie było zapewne być może ich konto by w ogóle nie istaniało z braku nielogowania się na konto swoje,ale to tylko moje zdanie!
Madrze mowisz, ale nie sposob wyczuc ktorzy to ktorzy. I trzeba sie cieszyc, ze sa tacy co chca pomoc, bo jakby na to nie patrzec robi sie to za podziekowanie (i to nie zawsze). No i mna, przyznam sie, kieruje osobista satysfakcja jesli uda mi sie rozwiazac problem.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jo_gurt, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ