Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: de_stroy »

Hmm... Jestem na tym forum już od pewnego czasu, ale nie zaobserwowałem tzw. VIPów jeszcze, którzy zazwyczaj panoszą się po innych forach :cfaniak: @BliSki, co myślisz o takiej randze? Byłoby to uhonorowanie ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, mają dużo sensownych postów, są stałymi bywalcami, dużo pomagają? Rangę VIPa przyznawaliby moderatorzy w porozumieniu z adminem - myślę, że to sprawa warta przemyślenia :)

No chyba, że gdzieś było o tym gadane, a ja nie zauważyłem :hyhy:
Komu w drogę, temu notebook...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

de_stroy pisze:@BliSki, co myślisz o takiej randze? Byłoby to uhonorowanie ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, mają dużo sensownych postów, są stałymi bywalcami, dużo pomagają?
Wszystko jest do rozważenia, czekam na opnie innych użytkowników w końcu forum jest dla Was. Z całą pewnością jeżeli takie coś by powstało, to trzeba byłoby zasłużyć sobie na taką rangę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jo_gurt »

Mysle, ze fajna sprawa. Czlowiek po uhonorowaniu takim tytulem czuje, ze faktycznie przydal sie do czegos i pomogl paru osobom :) No i jest to zauwazone. Takie zaspokojenie potrzeb wyzszego rzedu qg. Maslowa :rotfl:
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: de_stroy »

BliSki pisze:czekam na opnie innych użytkowników w końcu forum jest dla Was
W takim razie proponuję wydzielenie tematu, bo tutaj nie zaglądają wszyscy, a myślę, że nowy temat przyciągnie uwagę :)
Komu w drogę, temu notebook...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

Dobry pomysł, już się robi...

[ Dodano: 2007-12-20, 23:22 ]
A jak już o tym rozmawiamy, to jak byście to widzieli?
Specjalna ranga - jeżeli tak, to jaka?
A może inny kolor nicka?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: de_stroy »

Dzięki za wydzielenie :)
Ja proponuję rangę VIP, tudzież HELPER :cfaniak:
Co do kolorów to pewnie... Mam dwie wersje:
a)wyróżniająca się - czerwony;
b)stonowana (wg mnie lepsza) - intensywny, pogrubiony granat, tak żeby odróżniał się od dotychczasowych niebieskich...
Komu w drogę, temu notebook...
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: wikara »

Pomysł jak najbardziej ok!

Powiem krótko zrobić ANKIETE i userzy by głosowali na kogo głosować przez pare tam dni czy tygodni pod względem kto ile tam pomógł i włożył pracy przez długi pobyt na forum!
Oczywiscie ty BliSki byś liste sobie zrobił z np10 najaktywniejszych userów którzy są nie od wczoraj tylko od paru lat,ty będziesz jak i pozostali modki będziecie wiedzieć najlepiej kogo wstawić i wy zadecydujecie kto będzie na liście.
Druga sprawa jeżeli np ankieta by nie powstała to np jeden zostanie Vipem a drugi będzie się unosił albo pisał na pw do moda że chce on też byc Vipem bo zasłużył. :P
Następna sprawa ilu by miało być tych VIP'ów 2 czy 3 :/
Jakie zadanie by czekało VIPA po mianowaniu go, co on by miał spełniać za wymogi czy miał by dalej robić to co robił dotychczas :hyhy:

Ja bym pozostał przy czerwonym nicku i pod nim napis VIP lub odwrotnie!
:papa:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jo_gurt »

Jak dla mnie czerwony nick to jednak przesada :mrgreen: Wygladaloby to tak... no, teges, rozumiecie ;P czerwono :hyhy:

No i kryteria typu iles lat na forum czy iles postow mnie nie przekonuja - liczy sie wiedza i chec pomocy, prawda? Oczywiscie im ktos dluzej tym latwiej okreslic czy ma wiedze, ale niech ta zaleznosc nie dziala w druga strone (krocej -> brak wiedzy)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

wikara pisze:Druga sprawa jeżeli np ankieta by nie powstała to np jeden zostanie Vipem a drugi będzie się unosił albo pisał na pw do moda że chce on też byc Vipem bo zasłużył
Dlatego uważam, że osoby do tego grona powinny być wybierane w gronie administracyjno moderatorskim. My doskonale wiemy ile i kto co robi dla forum, myślę, że potrafimy to "wyłapać". Dzięki temu unikniemy tego co opisałeś powyżej.
wikara pisze:Następna sprawa ilu by miało być tych VIP'ów 2 czy 3
Już kiedyś pisałem, że chciałbym uniknąć aby ta "ranga" czy co to tam będzie nazywała się VIP, no chyba, że tak zechcecie. Mi akurat VIP źle sie kojarzy :hyhy:
wikara pisze:Jakie zadanie by czekało VIPA po mianowaniu go, co on by miał spełniać za wymogi czy miał by dalej robić to co robił dotychczas
Jak to jakie. Pisanie na forum dużo i mądrze, pomóc w rozwoju (dotyczy to całego forum jak też FAQ).
Jo_gurt pisze:Jak dla mnie czerwony nick to jednak przesada :mrgreen: Wygladaloby to tak... no, teges, rozumiecie ;P czerwono
No mi też kojarzy się ten kolor bardziej z błędem ortograficznym lub wyrazem niecenzuralnym.
Jo_gurt pisze:liczy sie wiedza i chec pomocy, prawda?
Też jestem takiego zdania. Czyli mówiąc inaczej wiedza i niesiona pomoc (bo sama chęć to za mało :hyhy: ).
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jarek no.1 »

Jo_gurt pisze:...Takie zaspokojenie potrzeb wyzszego rzedu qg. Maslowa...
Ja powiem krótko: sprzeciw Wysoki Sądzie
Maslov bynajmniej mówił o realnych potrzebach wyższego rzędu a nie wirtualnych. Wprowadziliśmy już przycisk "pomógł" stąd prosty wniosek że promujemy ludzi którzy się starają i coś sensownego powiedzieli. Gdyby wszyscy starannie oddawali swe głosy to po krótkim czasie widać wszystko jak na dłoni. Dołożenie kolejnego podziału spowoduje niepotrzebny wyścig szczurów w którym najchętniej biorą udział ludzie młodzi, których wiedza oparta jest na googlowaniu. Widać to na wielu innych forach internetowych na których nastolatkowie zostają prowadzącymi i stosują pajdokrację, w krótkim czasie forum ginie. Jedyne co mogę poprzeć to wprowadzenie kolorów na wyświetlaczu "pomógł", powiedzmy po 10 zmiana koloru, itd dla wyróżnienia na ekranie.
Wyraziłem zdanie własne, decyzja należy do Adminów.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: wojteks »

jestem przeciwko VIP'om czy jak ich zwać, opcja z kolorem pomógł by może i obleciała ale trzeba by się o klikanie pomógł dopominać czyli też odpada.
Nie pomagam na PW!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1, wojteks, dzięki za głos w dyskusji. Kto następny? Liczą się wszystkie głosy i może wtedy dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Opcja pomógł jak już zauważyliście ma na celu promowanie aktywnych i pomocnych ludzi na forum. Ale i ona ma pewne wady. Zatem czekam na dalsze głosy w sprawie czy promować a jeżeli tak, to w jaki sposób.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: wikara »

Jednak ja nadal będe mówił że propozycja jest bardzo rozwikła,bo każdy z nas ma coś innego do powiedzenia w tej sprawie,jeden user chciałby tak a drugi tak i w takim niuansie nie dojdziemy do porozumienia bo na to wychodzi,jednak ja bym wprowadził tego VIPA .
Warto było wprowadzić opcje pomógł i się przyjeła to warto zobaczyć co wyjdzie z tym VIP'em :hyhy: a kolor nicka to może różowy :hyhy:

BliSki
Co do pocji pomógł to domyslam się o co ci chodzi i moim zdaniem warto by było tą wade usunąć.Ale to już jest osobne drążenie tematu!

:papa:
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Darecky »

Moim zdaniem ciekawy pomysł, ale realizacja powinna inaczej wyglądać: taki przykładowo VIP nie powinien się tak nazywać, zresztą często się to źle kojarzy; a tym co by go odróżniało od innych userów to jego profil - np. tak żeby mógł ustawić sobie kolory jakie chce itp. więcej naprawdę nie trzeba.

Co do opcji pomógł, to mi się ona nie podoba, ale jak już wprowadziliście to niech będzie.

PS: okresowo moglibyście wprowadzać jakieś okazjonalne emoty, np. jak teraz na święta mogłyby być jakieś mikołaje, bałwany itp.... OT, takie urozmaicenie.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

DarQ pisze:taki przykładowo VIP nie powinien się tak nazywać, zresztą często się to źle kojarzy
Jak już pisałem mi się źle kojarzy ;)
DarQ pisze:a tym co by go odróżniało od innych userów to jego profil - np. tak żeby mógł ustawić sobie kolory jakie chce itp
Nie, kolor musi być jeden, bo inaczej będzie choinka i nikt nie będzie wiedziało co chodzi.
DarQ pisze:okresowo moglibyście wprowadzać jakieś okazjonalne emoty
Szukałem, ale nie znalazłem ciekawych... jak macie, to proszę o linka ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Darecky »

Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: regedit »

Wszystko fajnie tylko po co? Byliby równi i równiejsi. Ale jeśli ktoś bardzo chce poczuć się lepszym niech doklei sobie spojler do swojego wyścigowego seicento i założy CB radio i antyradar :lol: Następny krok to zajazd z driftem pod wiejską dyskotekę :D
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

regedit pisze:Wszystko fajnie tylko po co?
Po to żeby docenić wkład w życie forum i pomoc innym.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Sundance_kid »

regedit coś masz do spoilerów ? :hyhy: ;)
A co do wyróżniania nie wiem w sumie co to ma na celu.
Taki mały offtop: jak czasem wchodzę na jakieś forum i widzę dział strefa VIP to mnie coś strzela. Dla mnie to jest komunikat (sorka za bluzga ale to jest mój cytat): jesteśmy lepsi, ponad wami. Co to niby daje?

[ Dodano: 2007-12-21, 22:07 ]
BliSki nie zauważyłam twojego postu. Już wiem po co.

[ Dodano: 2007-12-21, 22:08 ]
Raczej co to ma na celu. Ja jestem na nie. Mamy pomógł i to wystarczy.
Ostatnio zmieniony 2007-12-22, 21:13 przez Sundance_kid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: regedit »

Sundance_kid pisze:Mamy pomógł i to wystarczy.
i to jest zdecydowanie najlepsza puenta

:)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

Sundance_kid pisze:Ja jestem na nie. Mamy pomógł i to wystarczy
Masz trochę racji. Jak już powiedziałem co do samej rangi VIP mam podejście takie jak Ty.
Natomiast gdyby coś maiło powstać (ze zdecydowanym naciskiem na słowo gdyby), to byłoby to coś jako uzupełnienie opcji pomógł. Czyli np. Ci najbardziej aktywni byliby jeszcze dodatkowo docenieni przez administrację zamianą koloru nicka. Ale to tylko propozycja, bo wszystko ma swoje wady i zalety. Dlatego ta dyskusja, bo skoro już to zostało poruszone, to musimy wysłuchać głosu ogółu. :]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: wikara »

Tak jak mówiłem nie dojdziemy do porozumienia :gwiazdki: Bo każdy ma jakieś ale ,więc ja nadal jestem za!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: zDaleKi »

wikara pisze:więc ja nadal jestem za!
Ale za czym, bo już się pogubiłem. Za koncepcją jak podałem powyżej?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: wikara »

BliSki
Jestem za tym zeby było to Vip
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: regedit »

i potem forum będzie wyglądało jak śmietnik... zero treści tylko kolorowe rangi, obrazki, gwiazdki, vipy, pomógł... do szczęścia brakuje tylko pasków hp, mp itp :lol: Pojawiliby się sami statsiarze dla których głównym celem było by zdobywanie punktów, rang... ja jestem nawet za zlikwidowaniem licznika postów. Po co... Forum służy do pomocy a nie do zdobywania bonusów.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Sundance_kid »

regedit pisze:Pojawiliby się sami statsiarze dla których głównym celem było by zdobywanie punktów, rang...
Może niekoniecznie. To forum ma dość zawężoną tematykę i nie każdemu burakowi da rade sie wbić.
regedit pisze:do szczęścia brakuje tylko pasków hp, mp itp :lol:
Są ale widoczne w profilu.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Jo_gurt »

Wlasnie moim zdaniem wyroznienie byloby lepszym rozwiazaniem niz pomogl :) Pomogl jest zbyt "recznie" obslugiwane, wiec rezultaty sa mocno zaklamane.
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: de_stroy »

Dodam jeszcze, że może być to fajna opcja np. dla moderatorów odchodzących w stan spoczynku, jak dajmy na to Bob, który miał nie mały wkład w rozwój forum...

Nazwa - VIP - faktycznie może źle się kojarzyć. Na jednym forum znalazłem nazwę Helper, może to będzie lepsze? Albo pomagający? Chociaż jeśli grono administracyjno-moderatorskie zdecyduje się na taką innowację, proponuję rozpisać jakiś konkurs na nazwę, ankietę, czy coś w tym stylu.

Co do "strefy Vip" o której była mowa - to mi też się robi niedobrze na widok czegoś takiego. Ranga miałaby być wg mnie docenieniem wkładu w rozwój forum, wieloletniego stażu, pozytywnej aktywności... Tworzenie podziałów nie wchodzi w grę - po co tworzyć odrębne kliki? Wydaje mi się, że bycie "helperem" powinno być uhonorowane tylko i wyłącznie zmianą koloru nicka, dodaniem nazwy rangi pod i tyle - żadnych uprawnień moderatorskich itd.

Więc kto następny w dyskusji? :)
Komu w drogę, temu notebook...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Ufo atakuje »

Ja dodam, że kiedyś myśleliśmy nad takimi wyróżnieniami, ale nie za aktywność, ale za jakieś osiągnięcia np.opracowanie do FAQ, rozwikłanie jakiegoś kluczowego problemu, napisanie programu itp. Warto by się nad tym jeszcze raz zastanowić, aczkolwiek mi też nazwa Vip (nadęty ważniak) źle sie kojarzy.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Propozycja - uhonorowanie użytkowników forum [wydzielony]

Post autor: Darecky »

:) :D dzięki za dodatnie emotek, chociaż tylko dwóch
ODPOWIEDZ