Jaki router do łacza swiatłowodowego

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mpyro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-21, 00:37

Jaki router do łacza swiatłowodowego

Post autor: mpyro »

Witam,
jako ze kompletnie nie znam sie na routerach ,wiec pozwoliłem sobie poprosic Was o pomoc.
Mieszkam w Holandii i mam internet z lokalnego dostawcy konkretnie KPN.Załozyłem internet swiatłowod o gwarantowanej predkosci 20 mb a do tego dopłaciłem do wiekszej predkosci 500/500 mb.Po kablu uzyskuje takie osiagi
Obrazek

Wiec jestem z tego zadowolony.Jednak wifi z tego routera nie zadowala mnie.Jako ze poprzez internet ogladam telewizje,uzywam laptopa,telefonu itp to podczas pomiarów osiagam roznie nieraz 70-100 mb a nieraz 5-10 mb/s.Mógłbym podłaczyc telewizje równiez po kablu ,jednak nie za bardzo mi sie to widzi ,bo mussze ciagnac kable przez całe mieszkanie.A chce tego uniknąc .
Pomimo ze sie na tym nie znam to uwazam ze czesc winy za to ponosi router .Jest to
KPN Experia Box v8
Obrazek
Teraz moje pytanie.Jaki router polecacie do tego typu internetu?Cena tak do 700 zł.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki router do łacza swiatłowodowego

Post autor: krystianb »

mpyro pisze:bo mussze ciagnac kable przez całe mieszkanie.A chce tego uniknąc .
Mam złe wiadomości. 500Mb/s po wifi = sprzęt AC1300 oczywiście nie tylko router ale i karta w laptopie, oj ze świecą można szukać, brak ścian no może jedna cieniutka no i brak najbliższych sąsiadów ze sprzętem pracującym na 5GHz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router do łacza swiatłowodowego

Post autor: ja.michal »

I karta ac w TV. ;)
ODPOWIEDZ