Problem z AP TP-LINK

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fi9o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-15, 15:32
Lokalizacja: J?drzejów

Problem z AP TP-LINK

Post autor: fi9o »

Witam was wszystkich poniewaz jest to moj pierwszy temat dotyczacy problemu z wifi w tym dziale, oczywiscie mam tez nadzieje ze i ostatni, ale przejdzmy do konkretow

Mam internet radiowy lacze sie przez a/p lecz na tym a/p ktory mam od sieci nie moge miec wifi poniewaz jest jedno wejscie na antene a podnia podpiety jest kabel koncentryczny od Tuby ( wiecie, ta celniejsza niz snajperka ) wiec nabylem drugi a/p aby zrobic sobie wifi w domu i tutaj moj problem sie objawia poniewaz nie potrafie go odpowiednio skonfigurowac. posiadam Access Point TP-Link model WR543G dodam ze korzystam z dhcp.

Czekam na kazda propozycje i rade co do konfiguracji pozdrawiam !
przemek20011
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 429
Rejestracja: 2008-03-15, 17:47
Lokalizacja: okolice krosna

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: przemek20011 »

Temat omawiany chyba z milion razy na tym forum wykaż troche własnej inicjatywy i poszukaj. Jeżlei nie to są odpowiednie istytucje które zrobią Ci to za odpowiednią opłatą. Masz tutaj link poczytaj i jak będziesz miał konkretne pytanie to pisz. :]
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=57773#57773
fi9o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-15, 15:32
Lokalizacja: J?drzejów

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: fi9o »

mam dwie istotne wzmianki, tak wiec tam ten opis nie rozwiazuje mojego problemu poniewaz nie znam sie za dobrze na sieciach i i tak nie wiele mi on mowie to raz.

Dwa 2 ap jest podpiety kablem pod pierwszy do ktorego nie mam dostepu jako tako poniewaz nalezy on do mojego admina i nie mam nawet hasla :/

Wiem ze nikt na forach tego nie lubi ( sam jest moderatorem jednego z wiekszych for ) ale jesli mozna prosze, napiscie mi to krok po kroku
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: zDaleKi »

fi9o pisze:wiec nabylem drugi a/p aby zrobic sobie wifi w domu i tutaj moj problem sie objawia poniewaz nie potrafie go odpowiednio skonfigurowac. posiadam Access Point TP-Link model WR543G dodam ze korzystam z dhcp.
A ja zadam pytanie inaczej. Dlaczego drugi AP? A nie router z WiFi?
No chyba, że docelowo po WiFi będzie tylko jedne komputer i teraz zleżenie od tego jakie "zabezpieczenia" ma Twój ISP. Zatem pytanie do Ciebie, czy Twój ISP wymaga rejestracji MAC czy może PPPoE?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: Jo_gurt »

WR543G to jest właśnie router :) I to całkiem przyzwoity, brakuje mu tylko podbicia TTLa lub możliwości zmiany softu ;)
przemek20011
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 429
Rejestracja: 2008-03-15, 17:47
Lokalizacja: okolice krosna

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: przemek20011 »

Jo_gurt pisze:WR543G to jest właśnie router :) I to całkiem przyzwoity, brakuje mu tylko podbicia TTLa lub możliwości zmiany softu ;)
Z tym TTL-em racja ale jeżeli chodzi o soft to jest możliwość uploadu :D (Niestety nie wiele ona wnosi ale.....)

Wrzuć wynik ipconfig/all oraz ping www.wp.pl zobaczyy co zdziałamy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: Jo_gurt »

przemek20011 pisze:Z tym TTL-em racja ale jeżeli chodzi o soft to jest możliwość uploadu :D
A jaki to soft? :zdziwko:
przemek20011
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 429
Rejestracja: 2008-03-15, 17:47
Lokalizacja: okolice krosna

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: przemek20011 »

Jo_gurt pisze:A jaki to soft? :zdziwko:
http://www.tp-link.com/support/download ... =TL-WR543G

Standardowy soft ze strony producenta :]
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: Jo_gurt »

A, no to tak. Mi nie chodziło o upgrade tylko zmianę na coś otwartego, tworzonego społecznie i elastycznego pod względem dostosowania pod własne potrzeby :)
przemek20011
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 429
Rejestracja: 2008-03-15, 17:47
Lokalizacja: okolice krosna

Re: Problem z AP TP-LINK

Post autor: przemek20011 »

Jo_gurt pisze:A, no to tak. Mi nie chodziło o upgrade tylko zmianę na coś otwartego, tworzonego społecznie i elastycznego pod względem dostosowania pod własne potrzeby :)
Tak sądziłem że właśnie pod takim kątem pytasz o soft. NIestety jak na razie nikt nie pokusił się na napisanie takowego softu pod TP-Linki :(
ODPOWIEDZ