Jak zostać dostawcą internetu?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zostać dostawcą internetu?

Post autor: zDaleKi »

Ola pisze:Czy potem jako dostawca internetu muszę archiwizować wszystkie logi klientów?
Nie wiem co stanowi prawo w tym względzie. Ale lepiej dla Ciebie chyba byłoby mieć takie coś. Bo jak któryś użytkownik coś narozrabia, to policja przyjdzie do Ciebie, a Ty będziesz udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak zostać dostawcą internetu?

Post autor: morion »

Ola pisze:A czy jako dostawca internetu mogę na początek wykupić któreś łącze DSL np 8Mb w TP ?
możesz, pod warunkiem że w umowie TPSA nie zastrzeże, że nie możesz tego łącza udostępniać poza lokal:) a tak jest w przypadku większości promocji... z tego co wiem to "promocja jesienna" nie miała takiej klauzuli...
Czy potem jako dostawca internetu muszę archiwizować wszystkie logi klientów??
tak, jest zapis o konieczności archiwizowania logów... logujesz tylko połaczenia nawiązywane przez klientów i to wystarczy, oczywiście w przypadku małej sieci nie ma z tym problemu, gorzej jak masz sieć na kilkuset lub kilka tysięcy userów;))

p.s. o rany zapomniałem o dużych literach na początku zdania ;)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak zostać dostawcą internetu?

Post autor: Jo_gurt »

Usluga Internet DSL nie jest obwarowany taka klauzula z tego co pamietam (o nie rozpowszechanianiu poza lokal)
Ola
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-01-31, 23:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zostać dostawcą internetu?

Post autor: Ola »

A jak mam takie logi zapisywać i archiwizować ? Sieć nie będzie duża myślę że na początek jakbym miała 30 klientów to by był dobry start.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak zostać dostawcą internetu?

Post autor: morion »

Jo_gurt pisze:Usluga Internet DSL nie jest obwarowany taka klauzula z tego co pamietam (o nie rozpowszechanianiu poza lokal)
no nie do końca... Jeśli kupujesz DSLa w promocji to 2 na 3 regulaminy mają taki zapis... proponuję odwiedzić strone tpsa i poczytać

Ola zainteresuj się funkcjonalnością syslog'a :) i pogoogluj w temacie "archiwizacja logów" bo na wielu forach o tematyce sieciowej było o logowaniu połaczeń i archiwizacji... w tym automatyzacja, pakowanie, zapisywanie itp. :)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak zostać dostawcą internetu?

Post autor: Jo_gurt »

morion pisze:proponuję odwiedzić strone tpsa i poczytać
Nie mowilem o promocjach a IDSLem sie interesowalem ostatnio ze dwa lata temu, wiec moge miec nieaktualne informacje. Pamietam tylko, ze proponowali ta usluge ISPom, wiec to by sie troche mijalo z celem.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jak zostać dostawcą internetu?

Post autor: bob »

morion pisze:... gorzej jak masz sieć na kilkuset lub kilka tysięcy userów;))
Święte słowa morion. A najgorsi są Ci co w sposób świadomy łamią regulamin.
Dlatego ważnym będzie archiwizacja logów w razie rozstrzygnięć w ewentualnych sprawach w sądzie.
ODPOWIEDZ