Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:A wiecie może coś o łączach o tych firm ''GTS-Energis oraz Exatel SA.''
Są to dobre firmy - nawet bardzo dobre, tylko bezpośredniego styku z nimi to Ty raczej sobie nie wykupisz, bo są to firmy, świadczące usługi dla biznesu, więc łącze jest dość drogie.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Nie jestem na bieżąco z cenami tp chodź ostatnio czytałem że obniżyli cenny netu i tej opłaty za utrzymanie łącza co i tak razem troszkę kosztuje, nie posiadam tel. stacjonarnego także biorąc net z tp musiał bym doliczyć koszt podłączenia. Ogólnie tp nie jest złe tylko najbardziej boli to że nie można mieć samego netu albo tel i abonament albo płać za utrzymanie łącza jak nie chcesz tel. Sory jeśli coś pokręciłem ale tak jak pisałem nie jestem na bieżąco z cenami itd. w tp.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

No ja przedłużyłem neo z 6 na 20 na rok i teraz mam 1 miesiąc 1zł a potem 109.90zł. :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:Nie jestem na bieżąco z cenami tp chodź ostatnio czytałem że obniżyli cenny netu i tej opłaty za utrzymanie łącza co i tak razem troszkę kosztuje, nie posiadam tel. stacjonarnego także biorąc net z tp musiał bym doliczyć koszt podłączenia
Może zacznijmy od tego, że jak nie masz w domu linii, to TP nie będzie chętna, aby Ci ją podciągnąć. Przerabiałem to już :] Koszt utrzymania linii to 29 zł, a tu masz aktualną ofertę http://www.tp.pl/neostrada/
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Nie dam się porwać neostradzie :D W sumie aż tak bardzo drogo nie jest co nie zmienia faktu że każdą złotówkę z kieszeni ci wyciągną :D jeżeli miałbym czekać 1-2 miesiące na podłączenie to ja dziękuje net mi jest potrzebny w max 2tyg.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:jeżeli miałbym czekać 1-2 miesiące na podłączenie to ja dziękuje net mi jest potrzebny w max 2tyg.
Ja Ci powiem, że podłączenia mógłbyś się nie doczekać, TP nie chce nowych klientów, którzy nie mają linii telefonicznej - taka ich dziwna polityka.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Ciężka sprawa ze znalezieniem dobrego netu w tym mieście, jak ten WiMAX nie wypali to będzie źle.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

Vesphx pisze:jeżeli miałbym czekać 1-2 miesiące na podłączenie to ja dziękuje net mi jest potrzebny w max 2tyg.
Czasem na sprzęt do WiMaxu też się czeka miesiąc. Nie żebym Cię odstraszał. :)
Tutaj jednak to poza dobrą radiówką to najlepsze rozwiązanie chyba.

[ Dodano: 2010-04-30, 09:32 ]
Patrzę na mapki i Netia nie ma WiMaxu w Częstochowie. Era wygląda, że jest to też na obrzeżach. Do nich trzeba pisać/dzwonić.
Nie wiem na ile chcesz umowę i ile możesz wydać. Pewnie chcesz 1Mb/s bo więcej się nie da.
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... rnet_wimax
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

ja.michal pisze:Patrzę na mapki i Netia nie ma WiMaxu w Częstochowie
Jakaś nowa mapka jest ? Na tej mapce ze strony www.nwimax.net - zasięg WiMAX Netii w Częstochowie jest :roll: Jeżeli chodzi o Erę, to zasięg może jest, a może go nie ma, trudno powiedzieć - ta mapka do niczego się nie nadaje.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Nadajnik od WiMAX netii jest w Częstochowie chodź z tego co czytam jest on spory kawałek od mojego miejsca zamieszkania a dodatkowo może być problem z widocznością nadajnika (sporo przeszkód po drodze) słabo to wygląda. To samo tyczy się ery, myślę że na upartego net by działał chodź pingi były by pewnie strasznie wysokie.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze: net by działał chodź pingi były by pewnie strasznie wysokie.
Internet by nie działał, bo operator by nie podłączył Ciebie do sieci, gdyby parametry połączenia były złe.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Dzwoniłem przed chwilą do netii i jest jak myślałem nie maja możliwości założenia mi internetu :cry: no cóż pozostaje mi szukanie jakiejś radiówki.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

sp6huk pisze:Jakaś nowa mapka jest ?
Wiesz, siedzę na tym słabym OFnK i widać nie załadowało mapki częściowo.

Vesphx, to radiówka bądź Era WiMax.
globi46
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-10, 09:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: globi46 »

Od kogo w końcu wziąłeś ten internet a neo i netia z WiMaxem mnie już denerwuja
Zyziu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-24, 11:58

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Zyziu »

Witam .
Chciałbym odświeżyć temat, podejrzewam że przez blisko 7 lat się coś zmieniło na lepsze :). Mianowicie jestem na etapie szukania dobrego internetu czy to radiowy czy LTE, bądź inne dostępne . Piszę tutaj ponieważ również mieszkam na jurajskiej w Częstochowie. Czy może jest ktoś na forum kto mieszka w pobliżu i ma jakiś dobry internet. Czekam na jakieś wskazowki, porady.
ODPOWIEDZ