Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Witam czy mógłby mi ktoś polecić dobry internet radiowy w okolicach dzielnicy zawodzie (Częstochowa) aktualnie posiadam internet od pewnej firmy lecz mówiąc krótko internet działa jak mu się podoba, głównie zależy mi na dobrym pingu. Obdzwoniłem już masę firm oczywiście zaznaczając że internet ma służyć głównie do grania przez sieć,problem polega na tym że od każdego dostawcy słyszę to samo a mianowicie że ich net chodzi jak żyleta i pingi są niskie i w ogóle wszystko jest pięknie. Dlatego piszę tutaj z nadzieją że ktoś poleci mi jakąś porządna firmę, z góry dzięki za wszystkie propozycje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:Witam czy mógłby mi ktoś polecić dobry internet radiowy w okolicach dzielnicy zawodzie (Częstochowa)
Możesz podać ulicę, bo ja nie znam dzielnic Częstochowy.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Oczywiście że mogę podać :D ul. Jurajska
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:Oczywiście że mogę podać :D ul. Jurajska
=> NET9.PL
=> APUS - ale to ponoć jakiś syf - wiele osób narzeka - nie posiadają nawet swojej stronki WWW :]
=> Makebud - http://www.makebud.net/ - budują i dostarczają neta :D

Nic innego nie znalazłem.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Dzięki ale powiem ci szczerze że właśnie od jednej z tych wymienionych firm mam aktualnie net :D i nie jest to APUS ;) w Częstochowie jest właśnie ten problem że łatwo się w..... w bagno dużo firm ładnie się reklamuje ale tylko na ulotkach, stronach itd. a w rzeczywistości chodzi im o twój podpis na umowie :P później maja cię gdzieś lekko mówiąc. W każdym razie dzięki za info sprawdzę sobie ta jedną firmę podaną przez ciebie, i cały czas jestem otwarty na jakieś propozycje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

No to próbuj, może ta firma będzie OK ;)

PS. Odbierz PW.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-04-30, 02:14 ]
Proponuję jeszcze zainteresować się WiMAX'em od Ery i Netii - wiem, że w Częstochowie dostawcy WiFi to nie za bardzo z jakością - szczególnie w twoim rejonie.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

A jak wygląda taki WiMAX chodzi mi o jakość połączenia i ogólna stabilność internetu? nie znam się na tych technologiach :D dlatego pytam.

Podrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-04-30, 01:29 przez Vesphx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:A jak wygląda taki WiMAX chodzi mi o jakoś połączenia i ogólna stabilność internetu?
WiMAX działa dość dobrze, transfery takie jakie mają być, nic się nie "zapycha", pingi na poziomie 60-70 ms - ogólnie mówiąc jest OK. Tylko musisz dowiedzieć się, czy są u Ciebie warunki techniczne na założenie WiMAX'a, u któregoś z operatorów.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Muszę się zorientować w tym temacie może WiMAX okaże się najlepszym rozwiązaniem, ogółem to jestem sfrustrowany szukaniem nowego dostawcy bo jak się okazuje w Częstochowie trudno znaleźć porządną firmę.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze: w Częstochowie trudno znaleźć porządną firmę.
Niestety to prawda, większość po radio (WiFi) to urynety w Częstochowie. W miarę dobrą alternatywą jest tylko WiMAX.

Dodam, że pomiędzy WiMAX'em z Netii a Ery jest taka różnica, że w WiMAX'ie Netii masz transfer 1024/256, a w Erze 1024/512, czyli dają 100% większy upload, ale znowu internet w Netii jest tańszy niż w Erze. Zobacz ofertę, przeczytaj regulamin....i pomyśl co będzie dla Ciebie najlepsze, potem zamówienie usługi, jak będą warunki techniczne to będziesz zadowolonym użytkownikiem WiMAX'a.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

Vesphx, chyba Częstochowa nie jest miastem ludzi młodych, zinformatyzowanych i temu jest problem nieco większy z internetem.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Jak będę miał jutro czas do zadzwonię do neti i ery i popytam co i jak, chodź znając moje szczęście i to że mieszkam dość spory kawałek od centrum okaże się że nadajnik jest za daleko i lipa. W Częstochowie jest jeszcze jedna firma z tego co czytałem to chwalą sobie ludzie nazywa się TRUSTNET i mają łącza symetryczne od firmy GTS-Energis oraz Exatel SA.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:W Częstochowie jest jeszcze jedna firma z tego co czytałem to chwalą sobie ludzie nazywa się TRUSTNET i mają łącza symetryczne od firmy GTS-Energis oraz Exatel SA.
Jak działają na twoim terenie to możesz spróbować ;)
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

ja.michal pisze:Vesphx, chyba Częstochowa nie jest miastem ludzi młodych, zinformatyzowanych i temu jest problem nieco większy z internetem.


Czy ja wiem młodych ludzi jest sporo dużo moich znajomych skarży się na jakość usług firm dostarczających net, problemem raczej jest to że mieszkam z dala od centrum i albo radiówka albo tp. Drugą sprawą jest to że tworzeniem sieci w tym mieście trudnią się osoby nie mające chyba zielonego pojęcia o tym co robią.

A wiecie może coś o łączach o tych firm ''GTS-Energis oraz Exatel SA.'' pytam bo może to jakieś dziadostwo.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

Vesphx pisze:radiówka albo tp
Wbrew pozorom od jakiegoś czasu TP to nie jest złe rozwiązanie.
Vesphx pisze:w tym mieście trudnią się osoby nie mające chyba zielonego pojęcia o tym co robią
No niestety czasem zysk przewyższa jakość. No i brak doświadczenia robi swoje.
Ludzie się nastawiają na szybki zysk, ale to tak nie działa w tym biznesie. Zarabiać to się zaczyna po jakichś 5 latach dopiero.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:A wiecie może coś o łączach o tych firm ''GTS-Energis oraz Exatel SA.''
Są to dobre firmy - nawet bardzo dobre, tylko bezpośredniego styku z nimi to Ty raczej sobie nie wykupisz, bo są to firmy, świadczące usługi dla biznesu, więc łącze jest dość drogie.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Nie jestem na bieżąco z cenami tp chodź ostatnio czytałem że obniżyli cenny netu i tej opłaty za utrzymanie łącza co i tak razem troszkę kosztuje, nie posiadam tel. stacjonarnego także biorąc net z tp musiał bym doliczyć koszt podłączenia. Ogólnie tp nie jest złe tylko najbardziej boli to że nie można mieć samego netu albo tel i abonament albo płać za utrzymanie łącza jak nie chcesz tel. Sory jeśli coś pokręciłem ale tak jak pisałem nie jestem na bieżąco z cenami itd. w tp.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

No ja przedłużyłem neo z 6 na 20 na rok i teraz mam 1 miesiąc 1zł a potem 109.90zł. :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:Nie jestem na bieżąco z cenami tp chodź ostatnio czytałem że obniżyli cenny netu i tej opłaty za utrzymanie łącza co i tak razem troszkę kosztuje, nie posiadam tel. stacjonarnego także biorąc net z tp musiał bym doliczyć koszt podłączenia
Może zacznijmy od tego, że jak nie masz w domu linii, to TP nie będzie chętna, aby Ci ją podciągnąć. Przerabiałem to już :] Koszt utrzymania linii to 29 zł, a tu masz aktualną ofertę http://www.tp.pl/neostrada/
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Nie dam się porwać neostradzie :D W sumie aż tak bardzo drogo nie jest co nie zmienia faktu że każdą złotówkę z kieszeni ci wyciągną :D jeżeli miałbym czekać 1-2 miesiące na podłączenie to ja dziękuje net mi jest potrzebny w max 2tyg.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze:jeżeli miałbym czekać 1-2 miesiące na podłączenie to ja dziękuje net mi jest potrzebny w max 2tyg.
Ja Ci powiem, że podłączenia mógłbyś się nie doczekać, TP nie chce nowych klientów, którzy nie mają linii telefonicznej - taka ich dziwna polityka.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Ciężka sprawa ze znalezieniem dobrego netu w tym mieście, jak ten WiMAX nie wypali to będzie źle.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

Vesphx pisze:jeżeli miałbym czekać 1-2 miesiące na podłączenie to ja dziękuje net mi jest potrzebny w max 2tyg.
Czasem na sprzęt do WiMaxu też się czeka miesiąc. Nie żebym Cię odstraszał. :)
Tutaj jednak to poza dobrą radiówką to najlepsze rozwiązanie chyba.

[ Dodano: 2010-04-30, 09:32 ]
Patrzę na mapki i Netia nie ma WiMaxu w Częstochowie. Era wygląda, że jest to też na obrzeżach. Do nich trzeba pisać/dzwonić.
Nie wiem na ile chcesz umowę i ile możesz wydać. Pewnie chcesz 1Mb/s bo więcej się nie da.
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... rnet_wimax
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

ja.michal pisze:Patrzę na mapki i Netia nie ma WiMaxu w Częstochowie
Jakaś nowa mapka jest ? Na tej mapce ze strony www.nwimax.net - zasięg WiMAX Netii w Częstochowie jest :roll: Jeżeli chodzi o Erę, to zasięg może jest, a może go nie ma, trudno powiedzieć - ta mapka do niczego się nie nadaje.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Nadajnik od WiMAX netii jest w Częstochowie chodź z tego co czytam jest on spory kawałek od mojego miejsca zamieszkania a dodatkowo może być problem z widocznością nadajnika (sporo przeszkód po drodze) słabo to wygląda. To samo tyczy się ery, myślę że na upartego net by działał chodź pingi były by pewnie strasznie wysokie.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: sp6huk »

Vesphx pisze: net by działał chodź pingi były by pewnie strasznie wysokie.
Internet by nie działał, bo operator by nie podłączył Ciebie do sieci, gdyby parametry połączenia były złe.
Vesphx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-29, 23:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Vesphx »

Dzwoniłem przed chwilą do netii i jest jak myślałem nie maja możliwości założenia mi internetu :cry: no cóż pozostaje mi szukanie jakiejś radiówki.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: ja.michal »

sp6huk pisze:Jakaś nowa mapka jest ?
Wiesz, siedzę na tym słabym OFnK i widać nie załadowało mapki częściowo.

Vesphx, to radiówka bądź Era WiMax.
globi46
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-10, 09:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: globi46 »

Od kogo w końcu wziąłeś ten internet a neo i netia z WiMaxem mnie już denerwuja
Zyziu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-24, 11:58

Re: Szukam dobrego internetu radiowego Częstochowa

Post autor: Zyziu »

Witam .
Chciałbym odświeżyć temat, podejrzewam że przez blisko 7 lat się coś zmieniło na lepsze :). Mianowicie jestem na etapie szukania dobrego internetu czy to radiowy czy LTE, bądź inne dostępne . Piszę tutaj ponieważ również mieszkam na jurajskiej w Częstochowie. Czy może jest ktoś na forum kto mieszka w pobliżu i ma jakiś dobry internet. Czekam na jakieś wskazowki, porady.
ODPOWIEDZ