Realtek nie znajduje sieci

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tormentor
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-07-21, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Realtek nie znajduje sieci

Post autor: tormentor »

Witam wszystkich. Sprawa pewnie prosta, ale mnie zastanawia.
Mam w lapciaku kartę bezprzewodową RTL8187B, windows 7 znajduje 11 sieci w pobliżu (ikona w tray'u) natomiast ikona od tej karty, niebieska - "realtek wireless lan utility" nic nie widzi, pokazuje się tylko mój komputer, żadnych ustawień, spisiu dostępnych sieci, nic. Łączę się bez problemu z aplikacji windowsa jednak zastanawia mnie oprogramowanie od karty.
Screen w załączniku.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Realtek nie znajduje sieci

Post autor: ja.michal »

Prawdopodobnie jest gdzieś opcja czy systemowa aplikacja ma zarządzać kartą czy aplikacja producenta karty.
Jest to gdzieś w tej aplikacji pewnie, albo gdzieś w ustawieniach karty w managerze urządzeń.
tormentor
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-07-21, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Realtek nie znajduje sieci

Post autor: tormentor »

Nic, zupełnie nic takiego nie znalazłem :(
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Realtek nie znajduje sieci

Post autor: ja.michal »

To nie wiem. Widać 7 bardzo mocno rządzi i nie dopuszcza innego oprogramowania.
Tak w ogóle to do czego ta aplikacja i od jakiej karty bo ten numer to chipsetu.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Realtek nie znajduje sieci

Post autor: zDaleKi »

tormentor pisze: windows 7 znajduje 11 sieci w pobliżu (ikona w tray'u
Skoro Windows znajduje sieci, to nie mozna sie za pomoca jego narzedzia polaczyc?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Realtek nie znajduje sieci

Post autor: Jaco »

Sama się instalowała czy instalowałeś oprogramowanie do karty dla Windows 7? Jeśli sam instalowałeś to może zaznaczyłeś opcję aby Windows zarządzał połączeniami? Jeśli sama się instalowała to tylko Windows będzie ją obsługiwał. Zresztą tak jak już napisał BliSki,
BliSki pisze:Skoro Windows znajduje sieci, to nie mozna sie za pomoca jego narzedzia polaczyc?
ja nie widzę problemu aby łączyć się z siecią i korzystać z neta. Sam osobiście wolę gdy Windows mi zarządza sieciami niż pamięciożerne zbędne oprogramowanie.
tormentor
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-07-21, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Realtek nie znajduje sieci

Post autor: tormentor »

Dzięki PAnowie za pomoc, bede korzystal z zarzadzania windowsem. Tamto sie zainstalowało samo, już wywaliłem z TRAYa i jestem zwolennikiem wolnej pamięci :)
ODPOWIEDZ