Sieć radiowa na 100 komputerów

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
komati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2005-10-31, 11:03

Re: Sieć radiowa na 100 komputerów

Post autor: komati »

Bardzo dzieki za odpowiedzi.
W jaki sposob moglbym zrealizowac swoj projekt, tzn. ok 100 ludzi na terenie kompletnie odcietym od uslug TP?
Jest to dla mnie priorytet, poniewaz odbiorcami m.in. bedzie szkola podst. urzad gminy, a dopiero pozniej prywatni odbiorcy.
Czytalem o necie dwukierunkowym, jestem w stanie zainwestowac w terminal i antene, ale znowu w ten sposob nie ma szans na VOIP, czy tez gry online, wiec nie wiem czy jeszcze jest jakas alternatywa.
Ostatecznie moge sygnal doprowadzic z innej, wiekszej miejscowosci, przez radio i anteny o duzym zasiegu(odleglosc to okolo 10km powietzem), ale nie jestem do konca przekonany o bezawaryjnosci, warunkow atmosferycznych, itp., poza tym musialbym anteny nadawcze i odbiorcze zamontowac na wiezach koscielnych w tych miejscowosciach, a to nie bedzie chyba takie latwe(parafianie moga sie oburzac, chociaz proboszcz za "co laska" moze by na to poszedl; GSM'y ma na wiezy).
Wlasnie: czy ktos z was moglby podpowiedziec mi do jakiej wysokosci moglbym "wspomoc" kosciol? Mysle, ze proboszcz kierowal sie bedzie stawkami jakie otrzymuje od GSM'a, ale ja nawet nie moge sie umywac do tych kwot.

Tak wiec, prosze was o porady i wszelkie sugestie na ten temat.
POZDRAWIAM.
????

Re: Sieć radiowa na 100 komputerów

Post autor: ???? »

Mysle, ze powinienes sprecyzowac jakiej porady oczekujesz :)
Przy odp. podziale pasma na uslugi itp to wlasciwie mozliew sa gry voip www i p2p. i wielkiego klopotu to nie bedzie sprawialo. zakladam ze mozesz zbudowac 5GHz most na MikroTikach (na 10 km to spoko) i porzadnych antenkach.
A tk <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> to 'pogoglaj' a nie pytaj o proboszczowa dole!
ODPOWIEDZ