wybór Routera

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

wybór Routera

Post autor: agent123559 »

Witam, poszukuję routera do około 200 zł który ma na zadanie dobrze współpracować z telewizorem Sony kdl-46hx850. Znalazlem na razie dwa modele. Sapido RB-1733 oraz Sapido RB-1830. Ten drugi na pewno obsługuje dlna ale nic mi nie wiadomo co do pierwszej propozycji.Zastanawiam się też czy warto dopłacić do Sapido GR-1736. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: wybór Routera

Post autor: Jo_gurt »

Czego oczekujesz po routerze w ramach DLNA? Bo w 99% router nie ma z tym nic wspólnego.
liske1
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2009-11-20, 20:28

Re: wybór Routera

Post autor: liske1 »

DLNA to musisz szukać tylko routerów w standardzie "n" 300mbit/s ponieważ tak zalecają jednak to zależy od oprogramowania na laptopie i TV, a nie od routera ja mam starego tp-link tl-wr340g i DLNA chodzi bez problemu więc router to taki "przekaźnik" od laptopa / stacjonarki do TV ale jeżeli szukasz to szukaj jakikolwiek z odpowiednim wyjściem Wan (często RJ-45 jeżeli masz neostradę/netię po łączu telefonicznym to RJ-11)
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

Re: wybór Routera

Post autor: agent123559 »

Oczekuję wejścia usb żeby podpiąć do niego dysk 2 tb. Żeby odtwarzać filmy mkv w dużej rozdzielczości. Teraz jak przez router tl-wr340g odtwarzam z kompa film w hd na tv to zacina się. Czytałem, że routery maja wsparcie dla dlna. Podobno ram routera liczy się też przy dlna.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: wybór Routera

Post autor: Jo_gurt »

Czyli chciałbyś router, który transkoduje FullHD mkv. Ja takiego nie znam...
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

Re: wybór Routera

Post autor: agent123559 »

A taki router jak Asus RT-N66u nie podołałby jeśli chodzi o transkodowanie fullHD ?
mdfimage
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-08-10, 07:37
Lokalizacja: górki małe

Re: wybór Routera

Post autor: mdfimage »

Asus RT-N66u to najszybszy router na świecie, spokojnie da radę :ok: :D
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wybór Routera

Post autor: key »

mdfimage pisze:Asus RT-N66u to najszybszy router na świecie, spokojnie da radę
Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.
agent123559 pisze:Żeby odtwarzać filmy mkv w dużej rozdzielczości.
To tylko posrednio ma cokolwiek wspolnego z routerem - on tylko dba o to, zeby przekazac dane z HDD do sieci. Tutaj wazna jest wydajnosc sieci, wydajnosc portu usb. RAM tylko jako buffer. IIRC DLNA nie robi transkodingu, DLNA jest implementacja udostepniania pliku.

BTTT: Mysle ze zaden router nie bedzie mial wydajnosci o jaka ci chodzi. Potrzebujesz szybkiego serwera - jakis porzadny NAS, n.p. cos z rodziny QNAP.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: wybór Routera

Post autor: wojteks »

key pisze: jakis porzadny NAS, n.p. cos z rodziny QNAP.
Ale to i tak nie zapewni transkodowania jednego rodzaju kompresji w inny.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: wybór Routera

Post autor: Jo_gurt »

key pisze: IIRC DLNA nie robi transkodingu, DLNA jest implementacja udostepniania pliku.
Tzn sam standard nie zapewnia transkodowania, ale dużo serwerów DLNA ma taką funkcję - i dobrze, bardzo się przydaje. Natomiast miniDLNA, czyli to co siedzi w większości małych routerów i tanich NASów, transkodowania nie robi.
key pisze:jakis porzadny NAS, n.p. cos z rodziny QNAP.
W QNAPach siedzi Twonky Media, który transkoduje. Używałem dość starej wersji na NAS200 linksysa. Nie zachwycało, ale sprzęt był nędzny.
Można też popatrzeć na produkty Synology.
wojteks pisze:Ale to i tak nie zapewni transkodowania jednego rodzaju kompresji w inny.
I o to chodzi - żeby na "wyjściu" było coś, co zostanie zrozumiane przez wszystkie "odbiorniki".
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wybór Routera

Post autor: key »

Jo_gurt pisze:Tzn sam standard nie zapewnia transkodowania
Dlatego bledem jest pisanie: DLNA = Transcoding. DLNA per definition nie ma noc z transkodingiem wspolnego - to dodatkowa funkcja o ktora trzeba pytac.

BTW: z pierwszego postu nie potrafie ocenic, czy potrzebny jest transkoding, czy tylko wieksza przepustowosc.
Jo_gurt pisze:W QNAPach siedzi Twonky Media
... Albo to co sobie zainstalujesz. ;)
agent123559 pisze:A taki router jak Asus RT-N66u nie podołałby jeśli chodzi o transkodowanie fullHD ?
W tym siedzi "tylko" 600 MHz Broadcom BCM4706 - zapomnij o transcodingu on the fly. Duzo za malo. http://www.broadcom.com/products/Wirele ... ns/BCM4706
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: wybór Routera

Post autor: Jo_gurt »

key pisze:Dlatego bledem jest pisanie: DLNA = Transcoding.
Zgadza się. I dlatego nikt tak nie napisał :)
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

Re: wybór Routera

Post autor: agent123559 »

Już siedzę parę dobrych chwil nad tym co piszecie ale powiem szczerze, dużo z tego nie rozumiem. Napiszcie jakie informacje mam wam przekazać co do mojej sprawy i po prostu jak rozwiazac moj problem. Gdzies czytalem, ze koles z takim samym problemem kupil router netgara 3700 i podpial do niego dysk i chodzi wszystko w fullhd. Pewnie akurat w jego przypadku inne czynniki na to wplynely. Dziękuję Wszystkim
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wybór Routera

Post autor: key »

Potrzebujesz transcoding?
Budzet?
Nie pomagam na PW.
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

Re: wybór Routera

Post autor: agent123559 »

Najlepiej tanim kosztem. Co trzeba w takiej sytuacji kupić i za ile ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: wybór Routera

Post autor: Jo_gurt »

agent123559, a musi być router? Nie może być dysk w obudowie sieciowej (NAS - network attached storage) podłączany skrętką?
Będzie drożej, ale znaczne skuteczniej
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wybór Routera

Post autor: key »

agent123559 pisze:Co trzeba w takiej sytuacji kupić i za ile ?
Nie odpowiedziales na pierwsze pytanie.
Jo_gurt pisze:Będzie drożej, ale znaczne skuteczniej
Tez bym proponowal.
Nie pomagam na PW.
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

Re: wybór Routera

Post autor: agent123559 »

Przepraszam Was ale nie wejdziecie ze mna w dyskusję na ten temat bo się po prostu nie znam. Chciałem dowiedzieć się co zrobić, żeby płynnie odtwarzać filmy fullHD w mkv na telewizorze Sony kdl-hx850. Dodam, że ten telewizor nie obsługuje mkv więc najlepszym rozwiazaniem jest DLNA (z tego co wyczytałem). Napiszcie co zrobić a ja wam zaufam.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: wybór Routera

Post autor: Jo_gurt »

agent123559 pisze:Dodam, że ten telewizor nie obsługuje mkv więc najlepszym rozwiazaniem jest DLNA (z tego co wyczytałem)
No właśnie o tym mówimy - jeśli telewizor nie obsługuje tego to musisz mieć serwer DLNA z transkodowaniem (czyli w locie zmienia na coś co telewizor zrozumie). Samo DLNA jako technologia tego nie obsługuje.
Stąd też nasza sugestia - zamiast kombinować z routerem, który i tak z transkodowaniem sobie nie poradzi, spraw sobie NAS, np. coś takiego jeśli masz dysk 3,5": http://www.skapiec.pl/site/cat/94/comp/2014761
Taniej chyba nie będzie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wybór Routera

Post autor: key »

agent123559 pisze:Dodam, że ten telewizor nie obsługuje mkv więc najlepszym rozwiazaniem jest DLNA
Z transcodingiem - Szukal bym szybkiego NASa, ale nie za takie pieniadze.
Nie pomagam na PW.
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

Re: wybór Routera

Post autor: agent123559 »

Nie za takie ? Mam nadzieję, że za mniejsze.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wybór Routera

Post autor: key »

agent123559 pisze:Mam nadzieję, że za mniejsze.
Ja bym strzelal ze interesujacy cie NAS zaczyna sie od ok. 2000 pln i nie ma pewnosci czy nadazy z transcodingiem.

Chyba szukal bym juz czegos co jest obudowa HDD z wyjsciem HDMI i portem LAN, n.p. cos w rodzaju Popcorn Hour NMT A-100.
Nie pomagam na PW.
agent123559
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-09, 12:13
Lokalizacja: Przemyśl

Re: wybór Routera

Post autor: agent123559 »

Witam ponownie, troche odświeżam temat ale lepsze to niż tworzenie nowego. Doczytałem trochę na ten temat i jest jeszcze możliwość odtwarzania plików MKV w inny sposób niż DLNA. Myślicie, że to dobry wybór kupić takie coś http://www.sony.pl/product/odtwarzacze- ... y/bdp-s490 i podłaczyć do niego dysk z filmami ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: wybór Routera

Post autor: matek451 »

Jest to najtańsza opcja odtwarzania MKV na tym TV. Posiada również opcje DLNA. Dodatkowo zyskasz jeszcze możliwość odtwarzania BD.
ODPOWIEDZ