MR3420 V2.0 + Huawei E3131s-2 = Zawieszanie WiFi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ryjasek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-01-02, 15:58
Lokalizacja: Kalisz

MR3420 V2.0 + Huawei E3131s-2 = Zawieszanie WiFi

Post autor: ryjasek »

Witam.
Rozwiązałem swój problem z dostępem do sieci w normalnych prędkościach, natomiast niedawno zauważyłem ciekawe zjawisko. Przez pierwsze 2dni router w w/w konfiguracji chodził znakomicie, cud malina :).. Od wczoraj zauważyłem że router po bliżej nieokreślonych godzinach pracy (15min - 3h) potrafi zawiesić połączenie wifii (router - laptop), podkreślić muszę że te dwa urządzenia tracą komunikację ze sobą, ale w czasie tej "zwiski" wyciągam telefon i łącze się (3g) przez webowy panel admina, przeglądając go wygląda na to że wszystko działa, druga próba to połączenie się z wifii za pomocą PS VITA. Po połączeniu okazuję się że internet w konsolce jak najbardziej trybi, gdzie w laptopie widnieje ograniczony dostęp, pomaga tylko rozłączenie i ponownie połączenie z siecią. Nie sądzę że moduł wifii w laptopie umiera, ponieważ przez ostatnie tygodnie użytkowałem go w innej sieci wifii i w/w problemy nie występowały. Router mam na oryginalnym sofcie, w pokoju w którym znajduję się widnieją też dwa nadajniki od bezprzewodowych kamer. W tej chwili pobaraszkowałem trochę z ustawieniami (min. ustawiłem na 11bg mixed). Do routera jest podłączony rejestrator, w ciągu 7 dni na starym modemie (zte), dwa razy nie mogłem się połączyć on-line z rejestratorem, pomagał tylko zdalny reset routera.. Czyżby moja sztuka również nie wyrabiała z napięciem ? Dziwi mnie to, skoro mimo tej "pseudo zwieszki", da się do sieci podłączyć nowe urządzenie, które śmiga bez najmniejszych problemów.

edit:
Siła sygnału to średnio 50-60%, a prędkości na tą chwilę to:
Obrazek
więc jakąkolwiek tezę na temat słabego zasięgu, można obalić.
Ostatnio zmieniony 2013-01-16, 16:35 przez ryjasek, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MR3420 V2.0 + Huawei E3131s-2 = Zawieszanie WiFi

Post autor: matek451 »

Podejrzewam . że masz problem z kartą WiFI w laptopie. Ja mam podobny problem, MR3220+ E173(E3131) i do tego 5-letni Compal FL90. Podobnie jak u Ciebie wyświetla "ograniczony dostęp", pomaga restart. Inne urządzenia: Acer 5742, tablet,drukarka WiFi, TV LG47LM660,Ap Client w drugim pokoju- wszystko działa. Według mnie świadczy to , że problemem jest Karta WiFi w Compalu, podobnie u Ciebie.

[ Dodano: 2013-01-16, 16:10 ]
Jeśli chodzi o braki prądowe w MR3420(3220) to dotyczy to zasilania modemu po USB a nie samego routera.
ryjasek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-01-02, 15:58
Lokalizacja: Kalisz

Re: MR3420 V2.0 + Huawei E3131s-2 = Zawieszanie WiFi

Post autor: ryjasek »

W takim razie co ? Szukać nowej karty do laptopa ? Czy jest może inna alternatywa ? Jeszcze dokładnie sprawdzę go w mojej drugiej domowej sieci, zobaczymy czy również tam będzie sprawiał takie problemy.
Denkor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-16, 17:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: MR3420 V2.0 + Huawei E3131s-2 = Zawieszanie WiFi

Post autor: Denkor »

Ryjasek moim zdaniem kupno nowej karty do laptopa będzie najdroższym wyjściem ale zarazem i najlepszym, trudno będzie trzeba się troche wykosztować.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: MR3420 V2.0 + Huawei E3131s-2 = Zawieszanie WiFi

Post autor: jarek999 »

matek451 pisze: Jeśli chodzi o braki prądowe w MR3420(3220) to dotyczy to zasilania modemu po USB a nie samego routera.
:facepalm: Z routerów TP-Linka korzystam ponad 2-lata (obecnie z WDR3600), to wydajne obliczeniowo jednostki, poza tymi nieszczęsnymi zasilaczami w zestawach (wojna cenowa ma swoje koszta). Np. ja do MR3420 v1 przez 6-my podłączałem wydajny zasilacz (PL) i dawał radę bez problemu z zasilaniem modemu E1820 (na oryginalnym zasilaczu zrywał co chwilę połączenie), niestety efektem ubocznym było grzanie się routera do temp. ok. 50*C dlatego nie ryzykowałem dłużej tylko kupiłem dobry aktywny HUB USB. Wymiana karty WiFi może czasami poprawić sytuację ale gdy z sieci WiFi korzysta kilka urządzeń to kluczowym jest na ile czysty mamy eter w okół siebie (ile jest dostępnych innych sieci, bo niekiedy jest tak ciasno na 2,4GHz że nawet jest problem z korzystaniem na jednym urządzeniu). Z pewnością wskazany dobry aktywny HUB USB, spróbować zmienić oprogramowanie na Open-Wrt GargoylePL by obsy i sprawdzić jak z nim będzie działała sieć.
jareq
ODPOWIEDZ