pomocy

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
roman

pomocy

Post autor: roman »

proszę o pomoc. Jestem "dziadkiem" który ma niewielkie pojęcie o zawiłościach komputerowych. Mam dwa komputery w domu, neostradę i chciałbym połączyć je tak aby obydwa mogły korzystać z inetrnetu. Ale bez kabli ponieważ nie mam możliwości ich pociągnięcia. Słyszałem, że są urządzenia (router z modemem), które to umożliwiają. Aha ma też dwa urządzonka, wkładane do portów USB, które już teraz zapewniają mi działanie dwóch komputerów w internecie ale mają tę wadę, że ten główny musi być włączony aby na drugim był internet. Pytanie czy można komunikować się z tym urządzeniem (router i modem w jrednym) bezprzewodowo tzn bez konieczności połączenia kablem choćby jednego z komputerów ? (np. czy urządzenie to może stać koło gnazdka telefonicznego a komputery w innych pokojach).
Proszę o pomoc.
Dziękuję ! :?:
ODPOWIEDZ