Router Huawei B593s-22 różne problemy

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vooyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-30, 10:09
Lokalizacja: Łódź

Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: vooyo »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Od dwóch tygodni jestem "szczęśliwym" posiadaczem LTE z Cyfrowego Polstatu, limit 30 GB. Po wykorzystaniu limitu, prędkość maksymalna do 20 Mb/s. Biorąc pod uwagę, że w domu mam dużo dzieci, żona lubi zaglądać na HBO GO, ja sam z najstarszym synem gramy w gry online limit 30 GB wykorzystaliśmy w 5 dni. Do momentu kiedy mogliśmy korzystać z pełnej przepustowości łącza prędkość jaką nasz router uzyskiwał (Huawei B593s-22) oscylowała w granicach 50/60 MB/s. Po wykorzystaniu limitu na prędkość spadła mi do zamówionej w umowie 20 Mb/s, ale trwało to tylko dwa dni.
I to wystarczało. Od tego piątku niestety prędkość spadła do 5 Mb/s. No i się zaczęło.
HBO krzaczyło myśmy mieli lagi w grach, ja straciłem swoją postać Hardkorową w Diablo III. No po prostu obłęd. Zacząłem kombinować z Netlimiterem, to nic nie dało. Skonfigurowałem i odizolowałem dwa punkty dostępowe jeden dla nas z żoną drugi dla dzieci. Starałem się znaleźć w routerze miejsce gdzie można by ograniczyć prędkość lub podzielić ją na te punkty dostępowe, niestety nie udało mi się nic takiego znaleźć. W starym routerze miałem możliwość która nazywała się QOS w tym tego nie ma, albo nie mogę znaleźć. Obecnie nie jestem w stanie np. skonfigurować czasu w jakim dzieci mogłyby korzystać z internetu. Tam ustawiałem dla każdego adresu MAC różne godziny i miałem z głowy. Router kładł dzieci spać maksymalnie o 22. Odkąd mamy B593 musze co chwile sprawdzać czy aby któryś z synów nie zasypia z tabletem pod kołdrą. Dodam jeszcze że dziś mi prędkość spadła nawet do 0,9 Mb/s i niestety się utrzymuje. Sygnał LTE mam bardzo dobry bez anten 4-5 kresek na routerze i nigdy nie spadł poniżej 4 kresek, ani nawet nie przełączył się na 3G.
W sprawie transferu pisałem do Polsatu niestety otrzymałem odpowiedź (w skrócie) że to nie zależy od nich.

<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten router bo przeczytałem wiele dobrych opinii. Jednak stwierdzam, że nie potrafię sobie z nim poradzić. Może jest jakieś alternatywne oprogramowanie, może będzie ktoś uprzejmy na forum i powie mi co się dzieje i jak wyjść z tego i w końcu zacząć używać internetu. Co zrobić jak poprawić transfer? Co z QOS? Wyizolowaniem różnych granic prędkości dla poszczególnych punktów dostępowych wifi?

Dodam jeszcze że udało mi się nawet utworzyć dysk multimedialny, jednak otwieranie zdjęcia z Pena podłączonego do routera, na tablecie trwało "wieki".
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: Jo_gurt »

vooyo, niestety jesteś typowym przykładem, że internet mobilny nie jest dla Ciebie. O "no-limit" w wykonaniu Plus/CP można było sporo poczytać.
QoS nie ma zasadniczo sensu przy tego typu dostępie, bo musi się opierać o przynajmniej przybliżone wartości transferu.
vooyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-30, 10:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: vooyo »

To nie zmienia faktu, że niestety związany jestem już umową i trzeba jakoś z tego wyjść z twarzą lub używać po ludzku.

Zrobiłem dziś test stanu funkcji bezprzewodowej. Otzrmałem takie wyniki.

1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -51
4 RSRP (dBm): -80
5 RSRQ (dB): -10
6 Roaming: Nie

Czy wynik pomiaru jest dobry?
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: kmy »

Parametry sygnału masz dobre, poczekaj do końca okresu rozliczeniowego, przywrócą Ci pełną prędkość i będzie OK.
Co do B593, to bardzo dobry modem, ale bardzo słaby router. O ustawieniach zaawansowanych można zapomnieć, transfer ze złącza USB niestety także tragiczny. Ten router nadaje się wyłącznie do odbioru netu i przesyłania go po wifi lub LAN, ale też tylko do 100Mb/s teoretycznie.

Oprogramowania alternatywnego na B593 nie ma.
vooyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-30, 10:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: vooyo »

Dziękuję za pomoc.

To może spięcie z nim TP-Linka i przydział QoS na TP. To zadziała?
Awatar użytkownika
XanPL
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 242
Rejestracja: 2012-06-19, 12:10
Lokalizacja: Legionowo

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: XanPL »

Jo_gurt pisze:vooyo, niestety jesteś typowym przykładem, że internet mobilny nie jest dla Ciebie. O "no-limit" w wykonaniu Plus/CP można było sporo poczytać.
QoS nie ma zasadniczo sensu przy tego typu dostępie, bo musi się opierać o przynajmniej przybliżone wartości transferu.
Jak kolega napisał , musisz nauczyć się oszczędzać transfer.
QOS nic nie da...
W B593 jest możliwość sprawdzenia wykorzystanego transferu proponuje monitorować zużycie.
Wystarczy zalogować się na konto "GOŚCIA" i wyskakuje tabelka :D
CYBERTECH Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO + Huawei E5186s-22a
1x Ubiquiti UniFi UAP 1x UniFi AP-AC v2
glosny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-14, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: glosny »

o, jakie konto goscia?

standardowo loguje się na admina, jest jakies dodatkowe?
vooyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-30, 10:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: vooyo »

Pewnie przejęzyczenie, aby tabelka się wyświetliła wystarczy zalogować się jako, admin. Wyświetla się zaraz na stronie głównej urządzenia.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: YaHooo »

vooyo w takiej sytuacji powinieneś z całą pewnością użyć Huawei'a tylko jako punktu dostępowego i połączyć z jakimś porządnym routerem który ma bardziej zaawansowane funkcje niż zwykłe TP-Linki z fabrycznym softem. Co więcej na Twoim miejscu zrezygnowałbym z najbardziej GB-żerną usługą jaką jest HBO GO. A dzieciom też wypadałoby nałożyć jakieś limity prędkości. Tylko to niestety wymaga bardziej zaawansowanego urządzenia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
vooyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-30, 10:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: vooyo »

Dziękuję za radę. Tak właśnie zamierzełem zrobić. Obecnie zaczął się nowy okres rozliczeniowy. HBO go zostało odłączone. Prędkości jakie osiąga nie satysfakcjonujące mnie. Średnio dziennie jest to 25 MB / 25 MB. Zastanawiam się czy można z Polsatem walczyć o więcej? Ma ktoś już doświadczenie w tej sprawie?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: YaHooo »

vooyo pisze: Zastanawiam się czy można z Polsatem walczyć o więcej?
Ale masz na myśli prędkości? Jeśli tak to musisz się zainteresować anteną zewnętrzną, jednak to nie gwarantuje powodzenia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
vooyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-30, 10:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: vooyo »

Tak, dokładnie, chodzi o prędkości. Przecież to LTE i powinno być dużo lepiej. Piszesz antena? Pewnie spróbuję, ale kilkadziesiąt metrów od nadajnika, chyba zbyt dużo nie pomoże?
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: kmy »

Jeśli masz tak blisko, to antena może jeszcze pogorszyć, parametr RSSI masz -51dBm, to sygnału nie polepszysz. Nadajnik jest dość mocno obciążony i możesz więcej nie uzyskać. Sprawdź tak o 04:00 rano i zobacz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: YaHooo »

vooyo pisze:Tak, dokładnie, chodzi o prędkości.
No to mam dla Ciebie złą wiadomość. W tym nic nie wywalczysz. To jest usługa mobilna i nikt Ci nie zagwarantuje żadnych osiągów. Zawsze będą się tłumaczyć, że u nich jest ok, a obciążenie wzrosło i nic na to nie poradzą.
vooyo pisze:ewnie spróbuję, ale kilkadziesiąt metrów od nadajnika, chyba zbyt dużo nie pomoże?
Może nawet popsuć. Za mocny sygnał to też źle. A nie masz w oddali innej stacji? Antena może pomóc zalogować się do innego nodeB, który może być mniej obciążony.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ervin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-02-12, 20:53

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: ervin »

Hej wszystkim
Czy ktoś próbował podpiąć do tego routera Time capsule od Appla tak żeby była możliwość dostania się do dysku TC z poza sieci domowej? Bo się męcze już z tym i niestety bez skutecznie. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: dzejk »

masz zewnętrzne IP od operatora ?
elpiotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-06, 09:35

Re: Router Huawei B593s-22 różne problemy

Post autor: elpiotrek »

moge podpiąć sie pod temat?

Mam dwa routery: B525s-22s jako główny i b593s (chyba -12) w szafie. czy można je jakoś połączyć przez wifi zeby ten stary z szafy działał jako przedłuzenie wifi w drugim koncu mieszkania?
ODPOWIEDZ