E3276 hilink + dlink dir 501

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: dandi32 »

Witam
Konfiguracja wygląda tak że w usb wsadzony jest modem lte E3276 hilink z cp, oddzielnie został podłączony ruter wifi dir 501 z portu wan skrętką do karty sieciowej w komputerze, wszystko niby działa, wifi jest wykrywane, można się bez problemu połączyć ale brak internetu po wifi, w komputerze jest normalnie, niby wszystko jest udostępnione, ale pewnie jeszcze jakieś adresy trzeba wklepać w ustawieniach tcp/ip żeby to działało poprawnie.
Rozumiem że taka konfiguracja powinna działać bez problemu?
Tylko co wklepać w ustawieniach sieci bo wykrywanie automatyczne nie pomaga , chyba że w ruterze coś wystarczy poprzestawiać.
Przepraszam że tak ogólnikowo piszę, ale dopiero w tym tygodniu będę miał dostęp ponownie do tej konfiguracji żeby coś pozmieniać.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: Jo_gurt »

dandi32 pisze:w usb wsadzony jest modem lte E3276 hilink z cp, oddzielnie został podłączony ruter wifi dir 501 z portu wan skrętką do karty sieciowej w komputerze,
Jeszcze raz i precyzyjniej.
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: dandi32 »

Komputer stacjonarny PC korzysta z internetu przy pomocy modemu usb E3276 hilink. Do tego samego komputera został podłączony ruter dlink 501 (dokładnie kablem do karty sieciowej komputera) po to aby mieć w domu wifi. Urządzenia zewnętrzne wykrywają sieci wifi, można się z nią połączyć bez problemu jednak i tak strony po wifi się nie wczytują.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: ja.michal »

Sprawdź czy modem i router nie mają przypadkiem tych samych IP.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: penknife »

Jak router ma robić za most LAN-WiFi to kabelek nie do WAN a do LAN, wcześniej konfigurując odpowiednio router.

P.S. Tak dla pewności: udostępnianie połączenia kolega w systemie na komputerze aktywował ?
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: dandi32 »

Tak ale coś tam pewnie jest nie tak bo to na xp, na 7 u siebie jakoś prościej można to udostępnianie poustawiać. Nie wiem tylko czemu do lan, u siebie mam podobną konfiguracje tylko z innym modemem i ruterem i wszystko działa jak należy, kabel z karty sieciowej połączony jest w porcie wan rutera.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: YaHooo »

dandi32 pisze:Nie wiem tylko czemu do lan,
Ponieważ pozbywasz się podwójnego NAT'u. A wtedy urządzenia działają w oddzielnych sieciach i może być problem jeśli zechcesz połączyć komputer z sieci WiFi z komputerem PC.
dandi32 pisze:u siebie mam podobną konfiguracje tylko z innym modemem i ruterem
Pytanie czy nie mają innych adresów IP. Bo tu może tkwić problem jak wcześniej ja.michal zauważył.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: dandi32 »

Witam ponownie, męczę się już z tym drugi dzień. Modem to jednak 3372 choć to akurat nie ma znaczenia.
Wszystko pewnie przez to że to nieszczęsny hilink. Objawy dalej te same, próbowałem już wszystkiego.
Może ktoś z forum ma podobną konfigurację czyli jakiś modem z hilink i podpięty zwykły ruter z wifi tak jak u mnie i byłby w stanie podać przykładową konfiguracje w systemie windows? Brakuje mi już pomysłów.
Na ruter mogę zalogować się tylko przez telefon po wifi, zresetowałem ustawienia, ale niewiele to dało. Może wystarczy coś w ruterze poustawiać?
Update:
Ok poradziłem sobie z tym, przyczyna prosta w kompie były 2 karty sieciowe i nie podłączałem do tej co trzeba:)
Działa bez problemu gdy wtyczka od sieciówki wpięta jest w internet, a nie w lan.
Temat do zamknięcia
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3276 hilink + dlink dir 501

Post autor: YaHooo »

dandi32 pisze: Ok poradziłem sobie z tym, przyczyna prosta w kompie były 2 karty sieciowe i nie podłączałem do tej co trzeba:)
Cóż, czasem problem tkwi w szczegółach ;)
dandi32 pisze: Temat do zamknięcia
Jednak na forum <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=82778#82778">»nie zamykamy tematów«</a>.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ