problem z wifi na win8 w netbooku acer

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszka234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-16, 19:12
Lokalizacja: Białystok

problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: agnieszka234 »

Witam

Jesli pisze nie w tym dziale to przepraszam, Otóż mam problem z internetem przez wifi w swoim netbooku, nie mogę się połączyć z internetem (mimo doskonałego sygnału) jak sprawdzałam zaawansowane opcje to było tam, że mój obecny profil to publiczny, sieć z którą chce się połączyć to sieć prywatna w związku z tym zmieniłam w edytorze rejestru win z 0 na 1 kategorię nie pomogło. Przywróciłam komputer do ustawień fabrycznych i w momencie gdy przychodzi do konfigurowania sieci to jak wpisuję hasło (na 100% dobre bo przepisuje ze strony routera) to wyskakuje mi informacja, że nie mogę się połączyć z siecią i w związku z tym klikam połącz z siecią później. Po przywróceniu ustawień fabrycznych odinstalowałam od razu mcafee i nortona bo myslałam, że może te programy powodują konflikty nie pomogło dalej nie mogę połączyć się z internetem. Z routerem jest na pewno wszytko w porządku bo siostra na laptopie ma internet i ja na komórce również mogę bez problemu się połączyć. Z kartą sieciową myślę, że też jest w porządku ponieważ jak wkładam pendrive z wersja live ubuntu to na ubuntu internet śmiga elegancko. Nie mam pomysłu co może być przyczyną braku internetu. Co mam zrobić aby był internet ? Dodam jeszce że mam obecnie odinstalowane programy antywirusowe mam wyłączoną zaporę windows zarówno dla publicznej jak i dla prywatnej sieci i nic i dalej nie ma internetu a jak wchodzę w ustawienie zaawansowane to moj profil dalej jest jak publiczny mimo że przestawiłam w rejestrze win8, jak wchodzę w infrastrukturę sieci to nie jest wykrywany mój router, ale co ciekawe jest wykrywana moja sieć i jak chce się z nią połączyć to nie mogę co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: YaHooo »

agnieszka234 trochę namotałaś grzebaniem w rejestrach systemowych. Nie ma co tam zmieniać na pałę, bo można popaść w kłopoty, a system może się nie podnieść po nieszczęśliwej aktualizacji rejestru. Ja bym na początek spróbował przywrócić system do stanu fabrycznego z płytki recovery. Następnie możesz spróbować zaktualizować sterowniki do WiFi. A z innymi sieciami możesz się łączyć?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
agnieszka234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-16, 19:12
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: agnieszka234 »

tak z innymi sieciami mogę się bez problemu połączyć oczywiście jeśli są niezabezpieczone, ale już przywracałam do ustawień fabrycznych tyle że z dysku i nic nie pomogło, ale moge to zrobić jeszcze raz, sterowniki do karty próbowałam instalować, ściągnęłam ze strony producenta to wyskakuje mi informacja że dla tego sprzętu zainstalowane jest najlepsze oprogramowanie
Ostatnio zmieniony 2015-08-17, 16:33 przez agnieszka234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: YaHooo »

Rozumiem, że z zabezpieczonymi nie możesz? Jeśli tak, co sugeruje, że coś jest nie tak z instalacją albo karty sieciowej, albo samym Windows. Wszystkie łatki zainstalowane? Ewentualnie można by poszukać (o ile jest) menadżera połączeń od producenta karty sieciowej/laptopa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
agnieszka234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-16, 19:12
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: agnieszka234 »

znaczy tak do zabezpieczonych nie znam hasła, jak przywrócilam komputer do ustawień fabrycznych to nie instalowałam żadnych łatek, a gdzie mogę poszukać tego menedżera połączeń ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: YaHooo »

agnieszka234 rozumiem. Nie dasz rady przejść się do znajomych którzy mają WiFi i spróbować jak u nich będzie szło łączenie się z zabezpieczoną siecią?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
agnieszka234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-16, 19:12
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: agnieszka234 »

dobra spróbuję się przejść po znajomych ;> i spróbuje też zainstalować modem 3g i zobaczyć czy będzie net szedł, podłączyłam modem 3g do netbooka i net jest
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: Sundance_kid »

agnieszka234 jaki Windows? Jaki router?
panwiesio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-18, 07:33
Lokalizacja: Świecie

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: panwiesio »

Pisała, że Windows 8.

Skoro Ubuntu śmiga to wygląda mi to na problem ze sterownikiem do WiFi. Odinstaluj go i zainstaluj ponownie, poszukaj po modelu karty czy przypadkiem nie ma nowszych np na stronie producenta karty a nie producenta laptopa.
agnieszka234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-16, 19:12
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: agnieszka234 »

router netgear jwnr2000, problem "sam się naprawił", ale wiem, że za jakiś czas znów będzie bo to nie pierwszy raz taka sytuacja, że się naprawia a potem znów chrzani, czy możecie mi powiedzieć jakie ustawienia mam teraz sprawdzić aby w przyszłości móc szybko naprawić problem lub w ogóle go uniknąć?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wifi na win8 w netbooku acer

Post autor: YaHooo »

agnieszka234 ja mam czasem problem na Windows 8.1 taki, że jak karta sieciowa jest za długo włączona, to połączenie potrafi się samo rozłączyć. Albo po pewnym czasie zamiera. Wystarczy za pomocą włącznika na laptopie włączyć i wyłączyć sieć i jest ok na jakiś tydzień. Niestety nie wiem co to może być. Może u Ciebie jest podobnie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ