ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: dawidd »

Witam
Od początku roku mecze sie z internetem z orange i ruterem ZTE MF283+. Problem jest taki, ze co chwile nie mam dostępu do neta. Internet z Orange mam tez w kilku urządzeniach mobilnych i tam nigdy nie ma problemu, stad wnioskuje ze winny jest ruter. Po zalogowaniu sie na ruter sygnał jest w okolicy -60-65dB, wiec ok. Do momentu gdy po zalogowaniu sie na ruter na stronie widzę DC-HSPA+ Orange jest wszystko ok, ale co jakiś czas przełącza sie na UMTS i już wtedy nic nie działa, a na kompie pokazuje sie ikona "ograniczony dostęp lub brak dostepu do internetu". W orange nikt nie jest mi w stanie pomoc - raz wymieniłem kartę sim, było dobrze ze 2 tyg,później znow lipa. Kazano mi przełączyć na wybór sieci " tylko WCDMA" ale tez bez rezultatu.
Podpowiedzcie czy to może być uszkodzony ruter, czy jeszcze coś można pozmieniać w ustawieniach. Dodam tylko ze LTE u mnie nie ma, ale zasięg 3G jest ok
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: ja.michal »

Przełączanie się na WCDMa w czasie bezczynności to normalne zachowanie, steruje tym stacja bazowa. Natomiast nie powinno być to zauważane, szczególnie nie powinien internet się zawieszać. Spróbuj puścić maksymalnie dużą paczkę ping do jakiegoś serwera z odpytywaniem do zatrzymywania.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: jarek7714 »

Z opisu modemo-router zachowuje się w sposób prawidłowy na sieci HSPA (brak ruchu w sieci-zrzuca połączenie do czystego UMTS). Sprawdź co się dzieję z połączeniem gdy masz wymuszony ciągły ruch (np. pingujac hosta w sieci), gdyż może być tak, że nadajnik jest przeciążony lub masz zbyt kiepskie parametry sygnału na modemie i to wybudzanie nie następuję.
jareq
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: dawidd »

tylko ze na umts przeskakuje nawet gdy mam włączone radio internetowe wiec cały czas ruch w sieci jest
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: ja.michal »

To coś jest nie tak. Jeśli nie ma simlocka to sprawdź na karcie innego operatora. Jeśli problem będzie nadal występował to trzeba będzie wysłać router na gwarancję.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: dawidd »

A można jeszcze go jakoś sprawdzić bez zmian karty operatora?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: dawidd »

czy sygnał -65 jest wystarczając czy możne szukać jakiś dodatkowych anten do rutera?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: ja.michal »

Dobry, nawet bardzo dobry.

Innego sposobu jak na karcie innego operatora nie widzę. Ewentualnie zobacz na karcie, która jest teraz w urządzeniu, w którym nie ma problemu, ale to bardziej powie czy jest jakiś problem na koncie danej usługi, a nie routera jako takiego. Jeśli będzie nadal problem to będzie wyglądało na to, że problemem jest router. To jednak można sprawdzić na karcie innego operatora.

Jeszcze jedno. Masz najnowszy firmware w routerze?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: dawidd »

firmware jest najnowszy, po zalogowaniu i sprawdzeniu aktualizacji, nic nowego się nie pokazuje
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: ja.michal »

Sprawdź w takim razie inne karty SIM.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: dawidd »

Teraz mogę stwierdzić ze 100% pewnością ze router był uszkodzony
Stachu_1988
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-02-14, 11:34
Lokalizacja: Katowice

Re: ruter ZTE MF283+ ciagle brak internetu

Post autor: Stachu_1988 »

czy router jest brandowany ? Kupiłem go ojcu na święta nie wiedząc, że w ogóle były simlocki na te urządzenia.
Router kupiłem w opakowaniu ZTE, nie orange.

Router nie widzi karty SIM. Wciąż daje komunikat "brak lub niewłaściwa karta".
Proszę o pomoc bo załamuje się już powoli z powodu tak problematycznego prezentu.

Karta SIM jest w wersji normalnej z możliwością wyłamania do mikro. Specjalnie na zamówienie przywiozła mi ją pani z PLAY. BRAK jest kart strikte starego typu, co w ogóle jest żenujące, że producent urządzenia przewidział tylko taką wersję karty.

Proszę o pomoc, ewentualnie info czy można do niego wgrać alternatywne oprogramowanie bez SIMlocka lub jak go sprawdzić.
ODPOWIEDZ