Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rysiekkk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-03-31, 07:57

Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: rysiekkk »

Witam,
potrzebuję zakupić nowy router ;)

2 piętrowy domek bliźniak.
W eterze widzę ~7-10 sieci.
Światłowód -> switch (1000 TP-Link 5 portów) -> router.
Łącze na razie szalone 30/30. Za jakiś czas szybsze.

Po WiFi - 2 telefony, tablet, PS3, 3 TV, 2-3 laptopy.

W sumie nie wiem czy potrzebuję 5GHz - ale rozwojowo chcę dual-band.
Port USB 3.0 - też bardzo chętnie na potrzeby prymitywnego "NAS" ;)

Priorytet: stabilność i zasięg !
Mam repeater (2,4GHz NETGEAR WN1000RP) którym w razie "W" czarną dziurę pokryję.

Nie znam się i nie czuję potrzeby wgrywać alternatywnych softów do routera.

Wiem, że nie wykorzystam pewnie 90% możliwości sprzętu.
Wolał bym coś bliżej 200zł niż 400zł - ale jestem otwarty na propozycje...


Ktoś coś ? :cwaniak:
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: radius »

TP-Link 1043ND v2. Wiem, wiem, że to "tylko" 2,4 GHz, ale:

- dom i pół podwórka jego radio pokryje

- WiFi bez większego problemu przepcha 75/75 Mb/s z WAN (nie mylić z otoczeniem sieciowym!)

Jeśli łączę będzie jeszcze szybsze to zdecydowanie coś z modulacją AC. Przykładowo taki Netgear WNDR4300 w paśmie 5 GHz rozsyła do 92/92 Mbps.

Nie wiem czy wiesz, ale zasięg 5 GHz jest znacznie słabszy. Poza tym jeśli trafisz na radar to Cię będzie rzucało po kanałach i samoistnie zmniejszało moc radia.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
rysiekkk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-03-31, 07:57

Re: Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: rysiekkk »

Wiem wiem, że 5GHz ma słabszy zasięg.

Dobra 5GHz nie istotne.
Ale USB 3.0 - istotne ;)


To chyba lepiej dołożyć i za 272zł widzę -> ASUS RT-N18U ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: Jo_gurt »

Zacznij od 3 TV i PS3 -> kabel.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: dzejk »

asus rt-n18u to bardzo fajny sprzęt z wydajnym prockiem arm a7 800MHz.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: atento »

Zależy jak patrzeć ;) w orginalnym firmware ledwo to działa, QOS nie działa, limit per user potrafi nie działać poprawnie przy wielu wpisach do tego modemy hlink nie będa poprawnie działać, zwykle też katorga czesto zwiecha i trzeba restart robić bo modem nie łączy, długo wykrywa i łączy, panel www po zastosowaniu zmian znika internet na dobrą minute, wan się zawiesza raz na tydzień to gwarantowane gdy go po0dłączyćprzewodem.
Zapomniałem dodać, że są problemy dziwnej natury na orginalnym firmware z siecią wi-fi zrzuca link na 150/1 i ping podskakuje co jakiś czas w tym momencie. Na tomato tego nie ma i działa ok.
Samo miodzio.


Bez tomato na rt18 ani rusz, na nim wszystko działa przyzwoicie nie licząc modemów hlink bo one na zadnym broadcom tej seri nie dzialaja. ten router nie jest warty 300zł. Patrzył bym w stronę innej firmy niż asus.



Sam byłem nim zauroczony, z biegiem czasu gdy zauwarzyłem problemy nie kupił bym go ponownie.


Kolega Napisał o USB 3.0 ... to mit w tej klasie routerów, nie ma lepszych transferów niż usb 2.0 po pierwsze procesor tego routera nie ogarnia większych prędkośći ( info prosto z supportu asusa)
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: Atais »

A wie ktoś może jak się sprawuje ASUS RT-AC53 ?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Asus RT-AC55U - tańsza alternatywa ?

Post autor: ml13 »

Dobre prędkości WiFi AC (ale bez rewelacji), nieco gorsze pokrycie zasięgiem niż np RT-N18U, który jest w podobnej cenie, a jest dużo wydajniejszy niż ASUS RT-AC53 i ma więcej opcji i złącz (USB 3.0 i 2.0, wsparcie dla modemów oraz hotspotu z telefonu po USB co jest mega fajną opcją, działa lepiej niż modem żeby było śmieszniej). Jeśli nie potrzebujesz WiFi AC to RT-N18U jest naprawdę super, jeśli nie to ASUS RT-AC53 sprawdzi się, chodź nie jest to cud techniki.
Obrazek
ODPOWIEDZ