Powolny internet przy prawidłowej prędkości - WiFi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aroox
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2016-04-14, 10:49

Powolny internet przy prawidłowej prędkości - WiFi

Post autor: Aroox »

Witam. Mam problem ze swoim internetem. Posiadam internet radiowy o prędkości 16 Mbps. Router (Netgear WNR618) rozsiewa sieć WiFi po domu na 3 urządzenia (telefon i dwa laptopy). I tutaj powstaje pewien problem, ponieważ po wejściu np. na YouTube i puszczeniu filmu w HD (nie Full HD) zaczyna on co chwilę buforować i praktycznie nie da go się na bieżąco oglądać. Gdy ustawiona jest jakość "Automatyczna" zawsze dobiera sobie 240p, lub 144p. Strony również wczytują się dosyć "mulasto". Sądziłem że to wina prędkości internetu, sprawdziłem więc na kilku speedtestach, ale o dziwo prędkość oscyluje w granicach 14-15 Mbps, więc tym bardziej dziwię się, że internet chodzi strasznie wolno. Zjawisko to występuje na wszystkich urządzeniach niezależnie od tego, czy są podłączone wszystkie trzy, czy tylko jedno. W umowie z moim dostawcą internetu nie ma mowy o żadnych limitach danych, a sygnał internetu jest bardzo dobry. W czym może tkwić problem?
Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Powolny internet przy prawidłowej prędkości - WiFi

Post autor: wojteks »

Np. w tym, że dostawca oszukuje speedtesty a yt wrzuca do najwolniejszej kolejki. Zmień dostawcę.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Powolny internet przy prawidłowej prędkości - WiFi

Post autor: adziu82 »

wojteks pisze:Np. w tym, że dostawca oszukuje speedtesty a yt wrzuca do najwolniejszej kolejki. Zmień dostawcę.
@wojteks są takie szopki? Miałem podobnie, tylko, że zasięg w okolicy 80-90 dBm, ale technik mówi, że będzie ok.
Sam szef jak był u mnie ,także mówił, że będzie lepiej niż na 2,4MHz, bo przeszedłem na 5.0MHz. Technik zrobił speedtesta i pokazało 6 Mb/s, koszt 60zł.
Jak ja zacząłem robić speedtesty na swoich urządzeniach to pokazały w nocy 3Mb/s a w dzień od 1-2 Mb/s a miało być 6Mb/s.
Strony wczytywały się tragicznie, czasami wywalało. A przy takich samych parametrach, czyli 1-3 Mb/s w Orange na 3G stronka wczytała się błyskawicznie.
Dobrze, ze już jestem na LTE Orange. 20-30 Mb/s wystarczy.
RAW
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Powolny internet przy prawidłowej prędkości - WiFi

Post autor: Jo_gurt »

@Aroox, sprawdź jeszcze na laptopie podłączonym kablem do Netgeara.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Powolny internet przy prawidłowej prędkości - WiFi

Post autor: ja.michal »

adziu82 pisze:Sam szef jak był u mnie ,także mówił, że będzie lepiej niż na 2,4MHz, bo przeszedłem na 5.0MHz.
Jak już to GHz, a nie MHz. ;)
Aroox
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2016-04-14, 10:49

Re: Powolny internet przy prawidłowej prędkości - WiFi

Post autor: Aroox »

Jo_gurt pisze:@Aroox, sprawdź jeszcze na laptopie podłączonym kablem do Netgeara.
No cóż, po podłączeniu nic się nie zmieniło. Dalej ta sama sytuacja. A co do zmiany dostawcy - mieszkam w takiej dziurze, że mam tu tylko dwóch dostawców z czego od jednych właśnie do tych się wyniosłem bo nie miałem tam internetu po 6 na 7 dni. Więc mam rozumieć, że nic z tym nie zrobię?
Obrazek
ODPOWIEDZ