Różne prędkości pobierania, AirMax Opole!

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hypia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-29, 20:17
Lokalizacja: Kędzierzyn

Różne prędkości pobierania, AirMax Opole!

Post autor: Hypia »

Witajcie!
Mam problem, nie wiem po czyjej stronie on leży ani co jest jego przyczyną.
Mam internet radiowy w umowie 48Mb, PowerBeam M5 300 od AirMax Opole, antenę skierowaną prosto na nadajnik, siłę sygnału -50 dBm, router Tp-Link TL-WR740N i prędkości pobierania są różne.

Pobierając video z YT poprzez JDownloader2 ściąga pełną prędkością (nawet czasem więcej niż w umowie) zawsze ponad 5MB/s ale pobierając już z innego hostingu lub przez przeglądarkę maksymalnie osiągam 10 - 15Mb/s, czasem więcej, pewnie od obciążenia zależy, bo oczywiście umowa jest na prędkość do 48Mb..

Dlaczego są takie różnice? Wiem już, że błędem było wzięcie takiego internetu i od tej firmy, strasznie niestabilny, loterią jest to czy będzie internet i o jakiej prędkości.
Reklamację dzisiaj wysłałem, dzwonienie do firmy niestety nie daje żadnej poprawy.

Czy to możliwe, aby to firma ograniczała prędkość? Skarg na nich co nie miara :D

Windows 10 Auto-tuning wyłączony.

Proszę o radę :)
zerocool80
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-28, 00:32

Re: Różne prędkości pobierania, AirMax Opole!

Post autor: zerocool80 »

Witaj właśnie mam od nich zestaw i musze ustawic tą antenę na nadajnik bestpartner ktory sie znajduje na gora św Anny pokazuje nadajniki bestpartner ale wszystkie maja po -80 -89 -90 a zaden nie ma -50 pomozesz ustawic
ODPOWIEDZ