Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wrobel699
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-02, 20:44

Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: Wrobel699 »

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem, zarejestrowałem się tutaj by otrzymać pomoc.
Mianowicie mieszkam w domku jednorodzinnym (piętrowym) Posiadam internet z orange. w domu posiadam ponad 300m2 + garaż w którym również chciałbym mieć wifi, posiadam router Tp-link MR6400 który jest na pietrze przy telewizorze. Chciałbym powiększyć swoją sieć wifi i nie wiem w jaki sposób moge to zrobić ? myślałem nad powerline lub extender jakiś ale mam też w całym domu puszczone kable i gniazdka ethernet oraz drugi router Asus RT-N10U, myślałem żeby zrobić z tego mostek i tego asusa dać na dół żeby zwiększyć wifi ?? tylko jak to zrobić jak skonfigurować żeby wszystko miało rece i nogi ??
Druga sprawa jest taka że Chciałbym do tego routera TP-linka podłączyć zewnętrzną antene sorensa którą ustawiłbym na dachu. Ale nie wiem czy w moim miejscu zamieszkania będe miał możliwość na LTE?? Jak mam to sprawdzić?? jeżeli ktoś może mi w tym pomóc ?
Mieszkam Szczecin-Płonia 70-893
Proszę o pomoc
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: matek451 »

Połacz Asusa kablem, w MR-6400 do LAN , tak samo w Asusie. adres LAN na Asusie z zakresu sieci TP-Link ale spoza zakresu jego DHCP. czyli np. MR-6400 adres LAN 192.168.1.1 DHCP na nim 192.168.1.100 -192.168.1.200 a na Asusie 192.168.1.2, na nim wyłącz też serwer DHCP. Nazwa sieci WiFi taka sama jak na TP-Linku lub inna, zabezpieczenia takie same, kanał WiFi inny. Masz zasięg z BTS-a LTE1800Networks Tartaczna 9, Szczecin bo raczej LTE800 Orange z Kołowa nie działa ale trzeba potwierdzić.
Wrobel699
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-02, 20:44

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: Wrobel699 »

Dziękuję Ci za szybką odpowiedz. Za bardzo nie wiem jak ustawić ten most tak jak to napisałeś, ale poszperam w internecie i spróbuję coś zrobić :))
Jeżeli chodzi o ten zasięg LTE to do tej Tartacznej mam bardzo blisko więc powinienem chyba w domu coś łapać LTE ?? przynajmniej na 1 kreske ? Myślisz że jak ustawię antenę na dachu i bezpośrednio w ten kierunek to na pewno zda to egzamin ??

Znalazłem że ten na tartacznej 9 to chyba jest z PLUSA a nie Orange ? ma to jakąś różnice ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: matek451 »

Nie to BTS LTE1800Networks na pozwoleniu T-mobile. Wystaw MR-6400 na zewnątrz wymuś tylko LTE i sprawdź działanie LTE. To co proponuję to dodatkowy AP po LAN. Asus będzie w jednej sieci tworzonej przez TP-Linka, Urządzenia będą się widzieć.
Wrobel699
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-02, 20:44

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: Wrobel699 »

Zrobiłem tak jak powiedziales, udalo mi sie połączyć i skonfigurowac te 2 routery. Mam teraz w domu wifi o innych nazwach czy tak ma zostac ? Czy moge sobie zrobic tak że bedzie jedna?? Dziekuje za pomoc troche zwiekszylo to moje wifi ale chyba jeszcze zainwestuje w extendery zeby bylo lepiej bo przez 2 pokoje strata wifi az o 3 a czasem 4 kreski.

Mowisz ze ten bts na tartacznej na pozwoleniu t mobile czyli jak jestem w orange to bede mógł z niego korzystać czy nie, bo nie rozumiem??

W antene zewnetrzna lepiej zainwestowac sorensa czy cybertecha?? Pasmo 1800 dla orange tak??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: matek451 »

Możesz zmienić nazwę sieci WiFi na Asusie na taką jak w TP-linku. Masz za dużo kasy do wyrzucenia i lubisz problemy to sobie kup extendery. Jak jeden dodatkowy AP to za mało to stawiasz kolejny. Sygnału nie mierzysz w kreskach tylko instalujesz na telefonie WiFi Analyzer i mierzysz poziom sygnału w pomieszczeniach. na tej podstawie optymalizujesz rozstawienie routera i dodatkowych AP aby pokryć dom WiFi. Orange i t-mobile maja wspólną sieć LTE1800netWorks, możesz korzystać z BTS-a LTE1800 T-mobile przy Tartacznej w Orange. Wtedy antena Sorensena, Cybertecha ale tak jak pisałem Orange ma pozwolenie na LTE800 w Kołowie i trzeba sprawdzić czy już dziaa. bo ten BTs może też zapewniać zasięg LTE Orange u ciebie. Do LTE800 inne anteny.
Wrobel699
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-02, 20:44

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: Wrobel699 »

A lepszym wyjsciem bedzie korzystanie z anteny 1800 i polaczyc sie na tartaczna do ktorej mam mniej niz 1000m czy sprawdzac tą na kolowie i jak dziala to inną antene ale wtedy 5km z czego wiekszosc lasy? Jaka roznica bedzie ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: matek451 »

Tylko testy mogą odpowiedzieć na to pytanie. trzeba sprawdzić działanie LTE1800 pod BTS-em przy tartacznej i sprawdzić w Kołowie czy LTE800orange dział i ewentualnie jak. Lokalizacja ogólnie trudna.
Wrobel699
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-02, 20:44

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: Wrobel699 »

Wystawilem router na wprost tej anteny na tartacznej na dworzu zeby nie bylo przeszkód zadnych i tp link lapal 4G na 3 kreski wiec chyba juz podjąłem decyzje i kupie antene na 1800 na tartaczna :)
Onfiskator
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-03, 17:13

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: Onfiskator »

I jak, kupiłeś jakąś antenę do tego modemu? Jest duży skok prędkości? Posiadam ten sam router i też chcę dokupić antenę zewnętrzną, myślałem o tej: http://www.cybertech.com.pl/p17,antena- ... k-sma.html

Nie jestem pewien czy w w tym TP-Linku jest właśnie wejście SMA czy też inne.
Fotodetektor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-02, 09:06
Lokalizacja: w-w

Re: Problem z Internetem Tp-link Mr6400+ sim orange

Post autor: Fotodetektor »

Podepnę się do tematu bo mam ten router i kartę Orange.
Jaką antenę wybrałeś do 1800 ??
ODPOWIEDZ