Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

Witam
Mam problem z routerem Asus 4g-ac55u.Po okolo 24 godzinach "traci polaczenie" a raczej ma to zwiazek z dzierzawa dhcp.Na pierwszym routerze logi pokazywaly to samo co na obecnym po wymianie gwarancyjnej.Specjalnie tez zamowilem nowa karte sim
Oprogramowanie:
ASUS 4G-AC55U Firmware version 3.0.0.4.378.8150
modem firmware: WWLC040.00.12.M12
czyli najnowsze. Zgodna tez z nalepka na opakowaniu.

W momencie utraty polaczenia nie dziala ping z routera ale pokazuje ze WAN jest podlaczony i ma pelny zasieg LTE
Moj ISP to szwedzka siec komorkowa 3.Problem ten nie wystepuje na moim starym routerze z huawei e5172-s22.
Doczytalem w necie ze moze to byc :
problem zwiazany z wysylaniem dhcp i propozycja dopisania
-A INPUT -p udp --sport 67 --dport 68 -j ACCEPT choc podany przyklad opisuje inny router
problem z firmware modemu (opinie na polskiej stronie o opiniach kupujacych)
dodatkowe info ze na wersji starszej raczej takich problemow nie ma (werjsa z koncowka 8071) ale nie jest dostepna na stronie asusa.
I teraz pytanie:Gdzie po zalogowaniu przez telnet zmienic te ustawienia dhcp recznie.Jakies inne sugestie?
Wpisys z logow po zrestartowaniu routera:
Wan Connection:"Fail to connect with some issues"
Wan Connection:ISP s DHCP didi not function properly.

Na probe wylaczylem DualWan bo uzywam tylko karty sim ale to nie powinno miec raczej znaczenia
Dodaje tez ustawienia i bede testowal przez nastepne 24 godziny czy nie rozlaczy
Forward 67/68 to your routers IP.

WAN > Virtual Server

Service name: dhcp1
Port Range: 67
Local Address: 192.168.1.1 (or whatever IP your router has)
Local Port: 67
Protocol: BOTH
Add

Service name: dhcp2
Port Range: 68
Local Address: 192.168.1.1 (or whatever IP your router has)
Local Port: 68
Protocol: BOTH
Add
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

Niestety caly czas rozlacza.Praktycznie rowne 24 godziny.Dhcp odbiera ustawienia 7200s.Po tym rozlaczeniu i zrestartowaniu routera pobiera nowy adres i pewnie znowu po uplywie okolo 24 godzin rozlaczy jak zwykle.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

Napisalem do Asusa w Szwecji ale pierwsza porada to reset i ponowala reaktualizacja tego samego firmware routera ktory byl w momencie zakupu czyli najnowszego.Mimo ze na poprzednim routerze to nie pomoglo wykonalem zalecena mimo to.Napisalem wiec jeszcze raz do Asusa i czekam co wymysla .Natrafilem na moj problem u innego uzytkownika ktory radzi sobie przez skrypt restartu po zalogowani przez telnet.

...Da es schon einige Rezensionen über diesen Router gibt, möchte ich auf das Problem mit der Autotrennung eingehen:

Auch mit der aktuellen Firmware 3.0.0.4.378.8150 (vom 20.05.16) gibt es diese Probleme immer noch. Der Provider - in diesem Falle "Drei - Österreich" - führt jeden Tag eine Zwangstrennung durch.
Hierbei zeigt der Router dennoch den Status "Verbunden" an, obwohl keine Internetverbindung vorliegt.

Dieses Problem kann man lösen, indem man den Router neustarten lässt. Da aber der Weg über die Konfigurationsseite - im Browser - etwas mühselig ist, könnte man als alternativen Lösungsweg "Telnet" im Router aktivieren und ein "restart-script" (unter anderem auch bei einem anderen Gerät) zeitgesteuert hinterlegen.

...mal sehen, ob eine zukünftige neue Firmware das Problem behebt.

https://cenowarka.pl/?sr=1369285,855615&pg=1#7671513...
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

Propozycja supportu Asusa w Szwecji: Przetestowac zmiane interwalu. Network Key Rotation Interval 2592000 w ustawieniach Wireless. Nie wiem czy ta osoba jest swiadoma tego co robi bo nie widze zwiazku z proba zmiany interwalu co by mozna bylo przyjac jako rozwiazanie przy problemach z polaczniem WIFI i uzyciem klucza AES.Mimo tego wykonuje instrukcje choc nie rozwiazuje to problemu.Dziwne podejscie skoro napisalem ze nie dziala nawet ping z "panelu zarzadzania" routera
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

No i sie koczy pomoc Asusa.Propozycja odeslania totera do sprzedawcy celem potweirdzenia bledu.Juz w pierwszej sytuacji wymieniono.Troche rozczarowywuje poziom pomocy technicznej.Na pewno ktos konkretny pracuej ale ja na takiego widac nie trafilem.:(
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

Temat nie rozwiazany nawet przez support asusa.Zakupilem Netgear R7100LG i problem nie wystepuje.Temat do zamkniecia
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: radius »

pjnr2ksk pisze:...Zakupilem Netgear R7100LG...
1. Czy da się wymusić na nim KAŻDĄ technologię oddzielnie, tj. UMTS / LTE?

2. Czy po wymuszeniu, np. LTE da się wybrać KAŻDĄ częstotliwość oddzielnie, tj. 800 / 1800 / 2100 / 2600 w LTE oraz 900 / 2100 w UMTS?

3. Czy widać jakość i siłę sygnału w postaci RSRP, RSRQ, RSSI, SINR?

4. Czy widać dane sieci, tj. Cell ID, eNBI, PSC, PCI, UARFCN, EARFCN?

5. Czy zauważyłeś, że Ci agreguje poszczególne Bandy? Jeśli tak to jak to jest przedstawione?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

1.Do wyboru: Automatyczne 4g or 3G,4G LTE only, 3G UMTS only.
2 Nie
3 i 4 i 5 W zakladce statusu polaczenia:.Received Signal Quality (in dbm) /Band t.ex E-UTRA Operating Band 7 /LAC 0 /Cell ID /SIM Status /IMEI /IMSI /System Uptime /Roaming State /Connection Duration /IP Address /Operator /Domain Name Server /RSRP /RSRQ

W statystykach : Port Status, TxPkts, RxPkts, Collisions, Tx B/s, Rx B/s, Up Time
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

Chyba sie pospieszylem z tym chwaleniem.Na netgear to samo co na asusie.W momencie "utraty internetu" moge pingowac na adres bramy i IP ISP ale nie dziala ping na dnsy,nie pomaga nawet zmiana na google dns.Czy z komputera czy po zalogowaniu przez telnet to samo.Diody swieca prawidlowo w trakcie wystapienia problemu i w statusie polacznia widnieje status: polaczono ,dnsy, ip i cell id ale na oknie ogolnym gui pokazuje czerwony krzyzyk.Sprawdzalem rowniez mozliwosc rozlaczenia i ponownego polaczenia i nie dziala ani jedno ani drugie nawet jak odznacze czy zaznacze opcje startu przy uruchamianiu czy wznowieniu po zerwaniu to nie chce sie rozlaczyc i widnieje caly czas polaczony albo nie chce sie polaczyc i caly czas jest rozlaczony jesli juz zmieni status.Podmienilem MAC z huawei zmienialem ustawienia QOS MTU(choc to uwazam za niepotrzebne) ustawilem statyczne adresy urzadzen i nic.To co jest nowego czego nie bylo w Asusie to to ze nie mozna obejrzec filmu do konca czy weeb tv bo przerwie(choc czasem wznowi po dluzszej chwili,oczywiscie nie weeb tv bo tam wyskoczy komunikat i trzeba odswiezyc.)Wireshark pokazuje komunikaty z ACK RST(previous not captured,czy reset set na fladze ACK protokolu TCP).Na kablu i na wifi to samo.Pomijam statystyki wycofan bo te raczej zawsze beda choc jest ich 3 razy wiecej niz transakcji.I to mnie zastanawia ze na starym poczciwym Huawei problemow nie ma.Chyba te nowe sprzety za bardzo wrazliwe.Mam wrazenie ze to nie wina ISP choc bede sie z nim zapewne kontaktowal wkrotce po tym jak sie dowiem co na to Netgear(maja 90 dni supportu po rejestracji produktu.Ciekawe czy trafie na jakas kumata osobe czy bedzie jak w Asusie ze zakonczono analize na 1 lini wsparcia.
Robilem test w nocy i predkosc jaka uzyskalem przez moment to pobieranie120(koncowy wynik 111) i wysylanie ok 25 choc bywalo wyzsze.Oczywiscie w ciagu dnia download potrafi oscylowac okolo 40.Ping- 26ms. A co mi sie jeszcze przypomnialo to to jak puscilem dlugie pingi na ip i dns jak dzialalo.I na dnsy szlo w miare rowno ale czasami byly skoki z 26-32 na 240ms

Wersja oprogramowaniaV1.0.0.24_1.0.6
Baza danych wydajnosci Wersja:: v1.98,0.0.11
Busy Box v1.7.2
CFE v1.0.2
linux 2.6.36.4brcmarm
________________________________________________
Stan połączenia Connected
Jakość odbieranego sygnału (w dbm) -59
Tryb sieci 4G (LTE)
Band E-UTRA Operating Band 7
LAC 0
Cell ID XXXXXXXXX
Stan karty SIM Ready
Numer IMEI XXXXXXXXXXXXXXX
Numer IMSI XXXXXXXXXXXXXXX
Czas pracy systemu 01:14:49
Stan roamingu Home
Czas połączenia 00:00:00:02
Adres IP XX.XXX.XXX.XXX
Operator 3 SE
Serwer nazw domen
XX.XXX.XXX.XXX
XX.XXX.XXX.XXX
RSRP -86
RSRQ -8
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

te niedzialanie laczania i rozlaczania od sieci dzialaja poprawnie jesli normalnie jest internet.Klocki sie zaczynaja jak wystepuje wlasnie caly ten opisany problem.
ganz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-28, 17:18

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: ganz »

Cześć,
miałem podobny problem. Miły pan z polskiej infolinii Asusa wystawił mi oprogramowanie beta, które obecnie testują. Po wgraniu zaniki połączenia ustały (musiałem restartować router przynajmniej raz dziennie, obecnie działa stablinie już prawie 48h). Z ciekawostek - dodali w menu administracyjnym harmonogram restartu routera, więc w ostateczności tym się można ratować bez kombinowania z dodatkowymi skryptami :)

Pzdr
jarek_ka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-29, 20:45

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: jarek_ka »

Mam podobny problem. po konfiguracji przez jakiś czas jest ok ale wystarczy że komputer przejdzie w tryb standby i tracę internet. pokazuje że połączenie jest ale internetu nie ma. muszę router restartować. Ruter wymieniłem ale jest to samo.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

jarek_ka pisze:Mam podobny problem. po konfiguracji przez jakiś czas jest ok ale wystarczy że komputer przejdzie w tryb standby i tracę internet. pokazuje że połączenie jest ale internetu nie ma. muszę router restartować. Ruter wymieniłem ale jest to samo.
W tym przypadku to raczej ustawienia z zarzadzaniem energia karty.Jesli po normalnym starcie normalnie dziala.Mozesz wyczyscic cache dns komenda
ipconfig /flushdns i zobaczyc czy zazdziala.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

ganz pisze:Cześć,
miałem podobny problem. Miły pan z polskiej infolinii Asusa wystawił mi oprogramowanie beta, które obecnie testują. Po wgraniu zaniki połączenia ustały (musiałem restartować router przynajmniej raz dziennie, obecnie działa stablinie już prawie 48h). Z ciekawostek - dodali w menu administracyjnym harmonogram restartu routera, więc w ostateczności tym się można ratować bez kombinowania z dodatkowymi skryptami :)

Pzdr
szkoda ze mi tego nie zaproponowali bo mi sie sprzet podobal i to bardzo.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: pjnr2ksk »

ganz pisze:Cześć,
miałem podobny problem. Miły pan z polskiej infolinii Asusa wystawił mi oprogramowanie beta, które obecnie testują. Po wgraniu zaniki połączenia ustały (musiałem restartować router przynajmniej raz dziennie, obecnie działa stablinie już prawie 48h). Z ciekawostek - dodali w menu administracyjnym harmonogram restartu routera, więc w ostateczności tym się można ratować bez kombinowania z dodatkowymi skryptami :)

Pzdr
Czy mozesz okreslic jaka wersje dostales i kto (jesli pamietasz ci ja dal) bo na supporcie nic nie wiedza.Mowia ze jesli jest beta do uzytku to jest dawana na strone.Maja wiele wersji beta ale zadna ktora by nadawala sie na strone do pobrania.W tych wersjach beta nie ma nic co odnosi sie do tego problemu.Wszystko co bylo dotychczas "naprawili" w wersji .8150
sspike33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-09-19, 06:57

Re: Rozlaczanie internetu/problem DHCP Asus 4G-AC55U

Post autor: sspike33 »

Ja mam od kilku dni 4g-ac53u działa w w drei.at. problem z popraniem DHCP operatora również u mnie występuje. Dodatkowo tylko na telefonach nie otwierają się losowe strony.
ODPOWIEDZ