Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Axelinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 19:45
Lokalizacja: Rybie

Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Axelinho »

Witam serdecznie :)

Na wstępie chciałbym od razu zaznaczyć, że jestem laikiem na temat routerów, wi-fi itp.

Mój problem jest następujący:

Niedawno przeprowadziłem się z Raszyna(bezpośrednie sąsiedztwo z Warszawą) do Woli Mrokowskiej oddalonej od Raszyna ok. 15 km. W pierwszej miejscowości cieszyłem się niemal doskonałym zasięgiem i bardzo przyzwoitymi prędkościami download i upload(moim operatorem jest PLAY). Po przeprowadzce tego zasięgu praktycznie w ogóle nie ma, bardzo rzadko się pojawia. Korzystam z routera TP-Link TL-MR3220 oraz modemu do LTE i dotychczas byłem bardzo zadowolony z tego sprzętu. Obecnie chwilowo przerzuciłem się na internet z Orange(promocja 100 gb za 5 zł) i zasięg nawet niezły jest przeważnie 4 kreski(niemal zawsze w przedziale 3-5), jednakże prędkości downloadu i uploadu są niesatysfakcjonujące, bardzo rzadko osiągające poziom sprzed przeprowadzki, a najczęściej są kilkanaście razy niższe. Poza takim codziennym użytkowaniem w domu na max 2 komputery i do sieci podłączona jest konsola ps4, ale teraz nie da się w zasadzie grać online.

No i ostateczne pytanie, jak temu zaradzić?
1. Czy pomoże jakiś wzmacniacz sygnału czy inny podobny sprzęt?
2. Czy da się jakoś sprawdzić jaki operator będzie najlepiej dostosowany do mojego nowego miejsca zamieszkania?
3. Czy możecie podać jakieś wytyczne, gdzie optymalnie umieścić router w mieszkaniu dwupoziomowym?
4. Jak na takiej wsi(kolokwialnie mówiąc: zad*piu) osiągnąć dobry zasięg i prędkości download i upload, aby komfortowo grać online?

Jeżeli założyłem temat niepotrzebnie, bo identyczny ktoś już założył kiedyś to bardzo przepraszam. :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc/wskazówki :)
Szukam dobrego internetu bezprzewodowego!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: dzejk »

do pozwoleń nadajników play daleko http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 84&zoom=13
przydałoby się posprawdzać okoliczne nadajniki na wybranych częstotliwościach LTE, a potem dobrać antenę.
Jaki to modem ?
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Romek »

Witam.

Powiem krótko o internecie w Play tam zapomnij. Nie ma tam nic w pobliżu. Jaki masz dokładnie modem marka, typ i model.
Ruter to wersja v1 czy v2 ?
W grę w chodzi u Ciebie tylko Orange ,T-mobil i Plus.
Podpowiem na kominie w szkole w Mrokowie przy szosie krakowskiej bts Orange i T-mobile , w Grzędach bts-y Plus T-mobile i Orange. Bez anteny na dachu się nie obędzie.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
Axelinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 19:45
Lokalizacja: Rybie

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Axelinho »

Dziękuję za odpowiedzi :)

Cóż posiadam TP-Link TL-MR3220 chyba v2, aczkolwiek pewny nie jestem. Nie widzę tego dokładnie w instrukcji. ;)

Co do anteny to chodzi o zwykła antenę satelitarną czy jakąś specjalną w ramach operatora?

Jakbyś mógł podać linka z taką antenę, która będzie dobra do moich potrzeb.

Dzięki. ;)
Szukam dobrego internetu bezprzewodowego!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: dzejk »

model routera masz na naklejce pod spodem, mi chodziło o wersję modemu usb.
Nadajniki play w Wólce Kosowskiej i Złotokłosie, zapewne tylko LTE 1800 i 2100 MHz. Masz abonament, czy usługę na kartę w play ?
Antenę kupuje się na wybrane pasmo, trzeba sprawdzić, które działa najlepiej.
Axelinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 19:45
Lokalizacja: Rybie

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Axelinho »

Niestety abonament.

Modem to Huawei E3372.
Szukam dobrego internetu bezprzewodowego!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: dzejk »

zobacz obok slotu karty sim, czy s/n zaczyna się od L8F (wtedy masz e3372s), czy G4P (e3372h).
Jeśli modem kupiony od operatora, to pewnie wersja zwykła, bez hilinka, więc może zadziała program http://nerve.org.za/mdma/download/mdma1103.zip
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Romek »

Axelinho pisze:Niestety abonament.

Modem to Huawei E3372.
Dokładnie sprawdź są dwa typy Huawei E3372 s153 i Huawei E3372 h -153
Do tego występują jako zwykły modem - łączymy się poprzez aplikację Play Online lub tzw, HiLink w karcie przeglądarki 192.168.8.1
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
Axelinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 19:45
Lokalizacja: Rybie

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Axelinho »

Posiadam tą wersję h-153, łącząca się HiLinka w karcie przeglądarki.
Szukam dobrego internetu bezprzewodowego!
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Romek »

Wymuś w ustawieniach tylko LTE sprawdź na karcie Play i Orange czy zalogujesz się do sieci podaj siłe sygnału i parametry pobieranie / wysyłanie to na początek.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: dzejk »

dla e3372h-153 w wersji hilink powinna zadziałać ta aplikacja https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar
Przynajmniej pokaże parametry po ok. 10 sekundach od wciśnięcia Połącz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: matek451 »

Abonament w Play z modemem E3372 , niepojęte.Po prostu szok i masakra. Kosmiczny błąd i nieporozumienie.A z zasięgiem na LTE1800 z BTS-a LTE1800Playz Wólki Kosowskiej na antenie Dual LTE1800MHz np. Cybertech 15dBi nie powinno być problemu. Testy na zewnątrz na telefonie z LTE i Networks Cell Info pokażą parametry sygnału i ECI BTS-a ( identyfikacja pasma). Antena pozwoli sprawdzić też jak działają BTS-y LTE1800 w Głoskowie,Złotokłosie czy Lesznowoli. Jak już płacisz jak za zboże za ten abonament w Play z tym marnym E3372 to przynajmniej warto by zapewnić prawidłowy zasięg.
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Romek »

Spoko nie wszyscy ludzie to pasjonaci, fanatycy nowych technologi lub potrzebujący zaawansowanych ustawień do wykonywania swojej pracy czy rozrywki.
U większości ludzi -szarych przeglądaczy internetu ma po prostu działać - najlepiej na zasadzie włączam i zapominam. I ma być tanio. :D
Moje doświadczenie zawodowe. Dajmy popracować autorowi posta. :cwaniak:
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
Axelinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 19:45
Lokalizacja: Rybie

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Axelinho »

No tak, jak to kolega wyżej wspomniał pasjonatem ani znawcą tematu nie jestem. :)

Ogólnie z Playa korzystałem przez dobrych kilka lat i raczej byłem zadowolony, oczywiście dopóki w Raszynie mieszkałem. Router i modem dokupowałem oddzielnie, gdyż Play oczywiście takiego sprzętu przy którymś z kolei przedłużeniu umowy nie zapewniał. Wcześniej to korzystałem z jakiegoś starego modemu huawei, który jakoś na początku przygody z Play dostałem, oczywiście LTE nie obsługiwał.

Generalnie fajnie byłoby jakbym nie musiał rezygnować z operatora na rzecz innego, wiadomo oszczędność czasu i pieniędzy, no ale jeśli będzie trzeba to trudno.

Generalnie dzięki Panowie za zaangażowanie, bo jak mówię jestem "zielony" w temacie. :)

A to screen z tego programu:Obrazek
Szukam dobrego internetu bezprzewodowego!
Axelinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 19:45
Lokalizacja: Rybie

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Axelinho »

To wyżej to na razie screen z kartą Orange, później wrzucę screen z kartą Playa, bo gdzieś ją posiałem.
Szukam dobrego internetu bezprzewodowego!
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brak zasięgu router TP-Link TL-MR3220

Post autor: Romek »

Twoja okolica http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 77&zoom=13

spróbuj kliknąć connect w programie. Nie łączy - nadal nic nie wiemy- jakie pasmo.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
ODPOWIEDZ