Router do 600zł

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

Witam mianowicie, szukam routera wifi do 3 piętrowego domu , powierzchnia to 150m kwadratowych. Na router chciałbym przeznaczyć max 600zł.

Na 1 miejscu chciałbym postawić zasięg wifi z routera , żeby w całym domku był dostępny i stabily sygnał żeby bez zadnych problemów można było pograć w gry online. Posiadam internet radiowy, z jakieś małej firmy. Proszę o propozycje :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do 600zł

Post autor: matek451 »

Kwestia pierwsza, nie ma routera, który pracując z dopuszczalną prawem mocą pokryje skutecznym WiFi trzy kondygnacje w domu. Optymalna zasada to urządzenia stacjonarne łączymy po kablu a mobilne po WiFi. Na każdej kondygnacji najlepiej dodatkowo AP podpięty do routera głównego. Jak dostarczana jest ta radiówka i jakie prędkości?
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Re: Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

No to może pan mi podać router na 1 kondygnacje 150m, na 1 i 3 pietrze mogę zastosować wzmacniacze wifi. Mam internet z http://internet.bjm.pl/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do 600zł

Post autor: matek451 »

Cennik tej firmy to jakaś masakra, jakie masz prędkości i ping? Radiówka dostarczana przez zewnętrzny punkt dostępowy CPE? Pomysł z zastosowaniem wzmacniaczy WiFi to nieporozumienie. Muszą mieć odpowiedni poziom sygnału z routera głównego, to mało stabilne rozwiązanie. Prędkości z założenia na wzmacniaczu o połowę mniejsze. Jedno radio odbiera po WiFi i nadaje dalej.
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Re: Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

Wiem, ale mieszkam na wsi ,a wiec nie ma innych rozwiązań. Pingi , ale to zależy w czym tak, ale tak po 30-40 czasem skacza, predkość pobiernia to 400kb/s. Ale chciałbym kupić jakiś taki router by był zasięg chociaż na całej tej mojej kondygnacji.

Patrzyłem też kilka routerów.
http://allegro.pl/router-wifi-xdsl-ac-t ... 46344.html
http://allegro.pl/router-asus-rt-n66u-d ... 03518.html
http://allegro.pl/router-tp-link-archer ... 75208.html
http://allegro.pl/router-wifi-asus-rt-a ... 63369.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do 600zł

Post autor: matek451 »

A co ty chcesz dzielić w sieci domowe, bo chyba nie 400Kb/sj? Internet mobilny 0,5Mb/s to w Polsce można mieć za darmo. Ten dostawca to kpina z klienta skoro dostarcza ci taka urynę net. Ty nie potrzebujesz routera tylko na początek zmiany operatora internetowego. Kto ci wmówił , ze nie masz innej możliwości dostarczania internetu? Za kasę, którą płacisz temu uryniarzowi możesz mieć szybki internet mobilny. Po adresie tej firmy wnioskuję, ze mieszkasz w okolicach Wołomina i tutaj z zasięgiem operatorów mobilnych nie powinno być problemu. Podaj jaka to miejscowość to sprawdzę zasięg operatorow w twojej okolicy.
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Re: Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

Tak okolice Wołomina dokładnie to Cięciwa. Ja wiem że to kpina ale sam pan sprawdzi. Ale też chce mieć dobry router by korzystać z tego internetu który aktualnie posiadam :)

Albo ten router :)

http://www.x-kom.pl/p/116446-router-asu ... 3g-4g.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do 600zł

Post autor: matek451 »

Jakiekolwiek inwestycje w internet z prędkością 400Kb/s mijają się z celem. Domową sieć WiFi proponuję zbudować wg zasad sztuki w oparciu o internet mobilny. Ten Asus nie pokryje zasięgiem 3 pieter. W tej lokalizacji LTE można mieć od razu. Zasięg w Orange i T-Mobile jest z BTS-a LTE1800Majdan. Z Wołomina dociera LTE w Play. Na BTS-ach pozwolenia na LTE1800, LTE2100 , LTE800 i LTE2600. Plus korzysta z BTS-ów LTE1800Aero2 z Wołomina( Legionów-Sikorskiego). Jesli masz telefon z LTE to zrób testy Orange i Play na zewnątrz, zastosuj aplikację Network Cell Info. Pokaż parametry sygnału i dane BTS ( zakładka GAUGE). Do tego speedtesty. Uzyj karty Orange za 5 zł, po rejestracji dostaniesz bonus 100GB + 100GB za dane adresowe. W Play karta Play Internet na kartę za 9 zł,po rejestracji bonus 100GB. Po testach rozważysz wybór operatora. W Orange bierze się abonament Internet LTE dla domu a 59,90zł z routerem MF286 za 0 zł( sam router wart 500-600 zł). W Play internet LTE bez limitu można mieć za 5 zł/m-c. Tylko sprzęt czyli modem/router LTE kupujesz sam. Ewentualnie potrzebna będzie antena zewnętrzna na wybrane pasmo LTE.Budowa sieci domowej w oparciu o radiówkę 400Kb/s to jakiś ponury żart, rezygnuj z tej uryny. Szkoda kasy i nerwów.
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Re: Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

Antena jest w majdanie, mam telefon i w orange i do mnie lte nie dociera, 3 kreski w h+, w t-mobile wykrywa ale 1 kreska lte poprzez modem max dwie.
I ten internet nie jest bardzo stabilny (pingi skacza) i nie posłuży np do gier online.

Ogólnie przez cięciwe przeciagniety jest światłowód , ale był kladziony z 15 lat temu, jest po przeciwnej strony mojego domu, ale chyba nie można się polączyć.

Już nie chodzi , mi o pokrycie 3 pieter ale chociaż żebym miał internet na tym 1 pietrze całym i bedzie dobrze , będe mogł czy obejzec cos na telewizorze czy pograc na konsoli.

Na moim internecie jets taka loteria, jednego dnia działa ladnie nie ma pingu, a drugiego jest ping i skacze i nie można pograć ani nic :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do 600zł

Post autor: matek451 »

Do podziału 400Kb/s wystarczy router za 50 zł. Nic nie napisałeś jak masz dostarczaną tą urynę net, masz zewnętrzny punkt dostępowy? Nie rozumiem skąd twój opór przed testem Orange czy Play? Piszesz coś o LTE w T-Mobile i jakimś modemie, co to za sprzęt? Twój dostawca nie wypełnia warunków umowy oferując internet działający co drugi dzień z prędkością mniejszą niż darmowy internet BDI od Aero2. A ty mu jeszcze za to płacisz? Pytanie po co? Ja za 5 zł/m-c mam w Play http://www.speedtest.net/my-result/5931394714 , bez umowy. Router z LTE kupiłem sam podobnie jak antenę Dual LTE1800MHz. Sieć domowa oparta na tym łączu i routerze E5186, do tego dodatkowe AP po kablu i transmiterach PLC. Kolega stosuje LTE Play do gry w CS-a i nie narzeka.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router do 600zł

Post autor: krystianb »

Alw autor ma 400 kiloBITów czy kiloBAJTów na sekundę?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Re: Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

Mam router za 60zł jakis pentagram z 1 antenka i zasięg jest tylko na 2 pokoje obok. Posiadam internet radiowy ,(Na dachu założona antena , ktora nakierowana jest na ich antene z ktorej pobierany jest internet. Internet z orange testowałem na telefonie , robiąc hot spota, do mnie nie dociera lte.
A internet z t-mobile testowalem na tym modemie HuaweiE5785Lh-22c , jak jeszcze brat mieszkał ze mna. I te internety nie sa stabilne

Pytanie jak za 5zł masz taki internet , czy ja też bym mogł z tego skorzystać ?

PObiera mi sie 400 kilobajtów
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do 600zł

Post autor: matek451 »

Szkoda czasu na dyskusje z tobą, masz 2 km od siebie BTS LTE1800NetWorks w Majdanie obsługujacy LTE w Orange i T-Mobile więc zrobienie prawidłowych testów LTE na zewnątrz to żaden problem. Telefon LTE z Network Cell Info i odpowiednia karta Orange wystarczy. Powtarzasz utarte slogany o LTE zamiast je zrobić. Przy LTE ta twoja radiówka to jakaś paranoja. Inwestowanie w taki internet 600 zł na router to pomyłka. Po prostu nie ma co dzielić. Ale jak jesteś z niego zadowolony to kupuj nawet najdroższy router, nikt ci nie zabroni. Do korzystania z LTE w Play wystarczy kupić modem/router MiFi za 120 zł i antenę na wybrane pasmo za około 200 zł. Ustawić na Wołomin , BTS przy Kościelnej 63, Wileńską 51 lub Szosę Jadowska 49. Do tego karta RBM z puszką za 9 zł i na niej usługa darmowy internet LTE bez limitu i masz za 5 zł minimum 100GB z pełna prędkością LTE Play dostępną u ciebie,potem możliwy lejek 2Mb/s ale w praktyce i 200GB na maksa. ale najpierw testy na zewnątrz na karcie Play Internet na kartę za 9 zl z bonusem 100GB za rejestrację. Testy u siebie na zewnątrz , telefon z LTE i screeny z Network Cell Info na nim. Dla porównania test w Wołominie. Jesli testy wypadną OK to można do Play kupić za około 300 zł router stacjonarny LTE. Jesli Orange to tak jak pisałem abonament z routerem LTE-A czyli MF286.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Router do 600zł

Post autor: ml13 »

Każdy operator mobilny da Ci większa prędkość internetu, podejrzewam że po 3G również. Za 600zł kupujesz E5186s-22a, starter z puszką w RBM i masz szybszego neta za 5zł/miesięcznie. RBM ostatnio zaktualizował regulamin DIL, więc podejrzewam, że ta usługa przez długi czas nie zostanie wyłączona. Do takich prędkości jak masz możesz sobie kupić kilka tplinków za kilkadziesiąt zł, nie odczujesz różnicy z lepszym routerem jakim jest ten asus.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do 600zł

Post autor: matek451 »

No jak to 3Mb/s to jeszcze ujdzie ta radiówka, tylko czy te prędkości są stabilne? Sam pisze, że to loteria i bywa różnie jeśli chodzi o ping i stabilność działania. To częsty przypadek u kiepskich dostawców radiowych.
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Re: Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

No tak to u mnie wygląda. Boje się poprostu że jesli kupię ten router "E5186s-22a" i wsadze do niego ta karte z play czy orange , to i tak ping bedzie skakał i nic z tego nie wyjdzie , już ide zrobić testy z orange :)
chlopaczekzgolda
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-01-01, 21:04

Re: Router do 600zł

Post autor: chlopaczekzgolda »

W pokoju z oknem na antene , na H+ wyskoczyło (oczywiscie wyszedłem na balkon)
Ping 41ms Pobierania 22Mbps Wysyłanie 3,93Mbps

W innym pokoju to szkoda pisać 170 ping 1.9Mbps i 0,61Mbps wysylania


Tylko jest taki problem że jeżeli router bedzie stać w tamtym pokoju, to nie bedzie zasięgu na całe piętro a pokój z sprzętem mam po 2 stronie domu.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Router do 600zł

Post autor: ml13 »

Zawsze można kupić tańszy router, np B315 i antenę zewnętrzną :) Wybór należy do Ciebie. W 2017 trochę słabo mieć 3Mb/s łącze.
Obrazek
ODPOWIEDZ