cisco epc3928 prędkość po wifi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukilks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-07, 10:52

cisco epc3928 prędkość po wifi

Post autor: lukilks »

Witam. Korzystam z modemu jak w temacie (internet w kablówce) mam problem z prędkością transmisji po wifi. Modem nie chce pracować z transmisja 300 Mbps. Zaznaczę ze karta w laptopie obsługuje ten standard i na modemie tplinka nie ma z tym problemu oczywiście jak zmienię szerokość pasma na 40 MHz. W cisco szerokość mam ustawiona na auto (20,40) nie mozna wybrać samego 40. wydaje mi sie ze modem cisco i tak pracuje z szerokością kanału 20 mimo wybrania auto a wtedy nie uzyskam chyba 300 Mbps. Czy jest jakiś sposób aby uzyskać 300 Mbps na tym cisco ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: cisco epc3928 prędkość po wifi

Post autor: krystianb »

Zbyt zaszumione środowisko. AP działa na automacie, jak wykryje zbyt silny sygnał od innych sieci przełącza się na wąski kanał. I tak samo zachowują się wszystkie inne routery, bez ucieczki na 5GHz raczej się nie obędzie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
lukilks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-07, 10:52

Re: cisco epc3928 prędkość po wifi

Post autor: lukilks »

no to zostaje mi podlaczyc tplinka do cisco i korzystać z jego wifi bo tam moge ustawić na sztywno 40 Mhz chociaż przy tylu sieciach to tez chyba nie do końca dobrze. Jezeli chodzi o 5 ghz to zadne z moich urządzeń które posiadam raczej nie obsługuje mi tej częstotliwości :/ choć bede musiał sprawdzić
Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: cisco epc3928 prędkość po wifi

Post autor: krystianb »

Ten drugi screen to z pomieszczenia gdzie stoi router? Próbowałeś 5+1 czy 1+5?
Co do podpinani tplinka to zmień IP na różne od cisco, z tej samej podsieci, ale spoza zakresu dhcp. Wyłącz dhcp w tplinku i wepnij kable w gniazda LAN w obu routerach.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
lukilks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-07, 10:52

Re: cisco epc3928 prędkość po wifi

Post autor: lukilks »

krystianb pisze: Próbowałeś 5+1 czy 1+5?
Chodzi ci o kanały?
No nie próbowałem ale sprawdzę jak będę w domu. Może Cisco włączy wtedy 40 Mhz bo jest tam mniejszy ruch.
Specjalnie jak brałem router z kablówki to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> od razu z wifi żeby nie stały 2 urządzenia i pewnie nie potrzebnie bo bardziej rozwinięta konfiguracje i lepsza jakość sprzętu miał bym jak odkupił bym jakiś inny router do korzystania z wifi. Dodatkowo w Cisco żeby wejść w konfiguracje muszę go resetowac przy odłączonym kablu telewizyjnym od dostawcy bo przecież oni wszystko blokują. Screen jest z tego samego pomieszczenia gdzie stoi router. Jak zdecyduje się jednak na podpięcie dlinka to zrobię jak napisałeś.
ODPOWIEDZ