Jaki najlepszy internet na wieś?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kutrol2047
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-26, 03:20

Jaki najlepszy internet na wieś?

Post autor: kutrol2047 »

Witam.

Mieszkam na wsi Chłaniów (woj. lubelskie). Mam internet od Orange (Livebox) wszystkie urządzenia łączą się przez wifi. Internet jest całkiem okej, do 10mb/s, ściąganie zazwyczaj 1mb/s, ping kolo 60. Płacę za niego 60zł. W kwietniu kończy mi się umowa i szukam czegoś lepszego, szczególnie, że jakieś 2km ode mnie została postawiona wieża radiowa. Myślałem nad Vectra, gdy patrzyłem na mapie zasięgu LTE czy coś takiego, pokazywało, iż jestem na granicach zasięgu. Odpowiada mnie ich oferta do 150mb/s za 60zł ( ta sama cena, a różnica kolosalna...) co polecacie drodzy użytkownicy? Dziękuję za pomoc oraz pozdrawiam. ;)
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki najlepszy internet na wieś?

Post autor: dmgary »

Nie znam oferty Vectry za bardzo ale oni chyba używają sieci P4 jako operator wirtualny.
Po drugie pamiętaj że zapis do 150 Mb/s oznacza że prędkość 1 Mb/s jest zgodny z tą deklaracją !
Masz w Chruściechowie maszt Play z pozwoleniami na LTE .
Należało by nabyć starter + bonusy, i sprawdzić czy i jak hula u Ciebie LTE w ciągu dnia .
Przed domem w domu i pod stacją bazową .
Gruszka Zaporska tam masz T-mobile i Orange . też starter orange i 100 GB za rejestrację numeru i sprawdzić .

Masz czym sprawdzić, modem , smartfon z LTE ?
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
kutrol2047
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-26, 03:20

Re: Jaki najlepszy internet na wieś?

Post autor: kutrol2047 »

dmgary pisze:Nie znam oferty Vectry za bardzo ale oni chyba używają sieci P4 jako operator wirtualny.
Po drugie pamiętaj że zapis do 150 Mb/s oznacza że prędkość 1 Mb/s jest zgodny z tą deklaracją !
Masz w Chruściechowie maszt Play z pozwoleniami na LTE .
Należało by nabyć starter + bonusy, i sprawdzić czy i jak hula u Ciebie LTE w ciągu dnia .
Przed domem w domu i pod stacją bazową .
Gruszka Zaporska tam masz T-mobile i Orange . też starter orange i 100 GB za rejestrację numeru i sprawdzić .

Masz czym sprawdzić, modem , smartfon z LTE ?
Tak wiem o tym, u mnie w Orange mam do 10mb/s, a czasem jest 2,czasem 4, a czsem 1 :D. Pod jaką stacją bazową? I po drugie ja potrzebuje internetu bez limitu, czy tamci operatorzy to oferują? pozdrawiam
ODPOWIEDZ