Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
garbus16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-26, 18:03

Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: garbus16 »

Dzień dobry!
Mam pewne pytanie odnośnie routera. Jest on skonfigurowany i tworzy działającą sieć. Mój laptop natomiast nie posiada sterowników, które umożliwiałyby mu jej wykrycie, przez co jestem zmuszony do używania kabla ethernet (router<->laptop) by korzystać z neta. Pytanie brzmi: czy jestem w stanie udostępniać pliki do sieci, którą ten router tworzy (komputer nie wykrywa sieci lecz jest połączony z routerem przez ethernet)?

Dziękuję
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: dmgary »

Mylisz pojęcia kolego .

Pierwsza sprawa, sprawdź czy działa Ci karta WiFi w laptopie .
Druga Po kablu zalogować się do routera, sprawdzić czy WiFi działa .
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
garbus16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-26, 18:03

Re: Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: garbus16 »

Karta Wifi w laptopie nie działa, nie wykrywa sieci. Wifi ogólnie działa, gdyż korzystają z niego domownicy. Moja rozkmina polega na tym czy połączenie laptopa z działającym routerem tworzącym Wifi kablem ethernet jest ekwiwalentem połączenia z tą siecią bezprzewodowo przez Wi-fi. Czyli czy mogę np udostępnić innym użytkownikom Wi-fi pliki przez lokalizację sieciową czy może w moim przypadku router spełnia normę jedynie modemu?
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: dmgary »

Jak jest karta w laptopie i ma sterowniki i jest uruchomiona to powinna działać .
Jeśli jest na liście urządzeń z żółtym ostrzeżeniem to może być brak sterów, konflikt z urządzeniami lub inna niedyspozycja karty.
Jeśli jest na czerwono to wyłączona, brak sterów, niewłaściwe stery , zablokowana przez avast lub uszkodzona.

Jak jest ?
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
garbus16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-26, 18:03

Re: Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: garbus16 »

Nie, nie mam sterowników. Właściwie to problem tkwi w tym, że przez cały czas traktowałem router Wi-fi jak modem. Kiedyś się bawiłem i przez przypadek umieściłem pewien plik w lokalizacji sieciowej. Teraz nie wiem, czy ktoś kto korzystał z mojego Wi-fi bezprzewodowo miał do niego wgląd. Fakt, że mój komputer nie wykrywa sieci (brak sterowników) sprawił, że mam co do tego wątpliwości. Z jednej strony moja karta wi-fi nie działa czyli tak jakby nie jestem członkiem sieci. Z drugiej strony jestem podłączony kablem do routera, który tą sieć tworzy.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: dmgary »

Sieć jeśli ma nadaną nazwę to taka jest w obrębie grupy roboczej. Rodzaj podłączenia czy po WiFi czy po Lan nie ma znaczenia.
Trzeba tylko sprawdzić czy wszystkie komputery w danej sieci mają tą samą nazwę sieciową.
Domyślnie MSHOME , WORKGROUP , HOME itp. Sprawdź w ustawieniach komputera.
Może w Twoim kompie jest inna niż w pozostałych.
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: krystianb »

garbus16 z tego na ile zrozumiałem Twoją wypowiedź. Udostępniłeś jakiś plik i masz wątpliwość czy był widoczny. Jeśli router nie ma włączonej izolacji AP (a zwykle nie ma) to tak był widoczny także dla komputerów połączonych po wifi.
dmgary grupa robocza tylko ułatwia zarządzanie siecią, pomiędzy komputerami z ustawionymi różnymi grupami też można bez problemu pliki przesyłać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Router i komputer, który go nie wykrywa a sieć

Post autor: dmgary »

krystianb pisze: dmgary grupa robocza tylko ułatwia zarządzanie siecią, pomiędzy komputerami z ustawionymi różnymi grupami też można bez problemu pliki przesyłać.
Oczywiście ,że można! Nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencje autora co do meritum pytania...
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
ODPOWIEDZ