Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
loozak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-15, 12:31
Lokalizacja: Kraków

Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: loozak »

Witam
Potrzebuje urządzenie które internet po WIFI z budynku sąsiedniego wzmocni mi w innym budynku wewnątrz.
Jedyny repeater z wyjściem RPSMA to Airlive G.DUO z dwoma niezależnymi antenami, ale sprzęt ma już swoje lata.
Wiem że moge zrobic to na dwóch routerach, jeden jako bridge, drugi AP, ale chciałbym na jednym urządzeniu.
Czy nie ma żadnego następcy tego modelu? Ewentualnie innego producenta?
d4r3q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-18, 16:32

Re: Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: d4r3q »

Witam

Mam podobny problem jak w/w. Potrzebuje zwiększyć zasięg sieci WiFi tak żeby obejmował on dwa pietra domu, jeden router mam podłączony do ftth na pietrze (dasan h660gw) i chciałbym mieć sygnał na parterze. Nie mam możliwości podpięcia kablem. Myślałem nad g.duo ale nie jest on już dostępny, jakie urządzenia musiał bym kupić i które warte są polecenia?

h660gw ---> router z wisp połączony kablem ethernet z ap ?

Czy jeden router tp-link TL-WR843ND wystarczy żeby odbierać i nadawać bazprzewodowo dalej?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: dzejk »

jak mu wrzucisz gargoyle, to może działać.
d4r3q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-18, 16:32

Re: Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: d4r3q »

A jak nie? A jak mogloby to wygladac z uzyciem dwoch routerow? Jeden z wisp ktory odbieralby sygnal z pietra polaczony lanem z drugim ktory nadawalby wifi na parter? Ten nadajacy ma byc w trybie ap?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: dzejk »

tak, ten drugi to zwykły router z ap
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: matek451 »

Nie w trybie WISP a AP client aby była jedna sieć w domu. Taki tryb ma WR-743 na oficjalnym FW i do niego WR-741 jako AP, obydwa spięte po LAN. Ale teraz most między budynkami robi się na dedykowanych zew. punktach dostępowych CPE.
d4r3q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-18, 16:32

Re: Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: d4r3q »

Ja potrzebuje polaczenie pietro-parter, tylko bez kabli. Internet 80 /15 mbit. A jakis zamiennik 743? Dostepne sa tylko na allegro. A jak juz 743 to moge uzyc 2x 743 zamiast 741? Albo 2x 843
d4r3q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-18, 16:32

Re: Repeater z RPSMA - następca Airlive G.DUO

Post autor: d4r3q »

Tak to powinno działać?
F.jpg
AP z DHCP 192.168.55.3
ODPOWIEDZ