modem D-Link nie łączy przez router

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
giti90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-31, 12:58

modem D-Link nie łączy przez router

Post autor: giti90 »

Witam..

Mam problem, na który straciłem już wiele godzin, bo wydaje mi się prosty, a nadal nie mogę sobie z nim poradzić! :/
Mianowicie sprawa dotyczy komputera stacjonarnego moich rodziców - Windows 7. Mają oni internet od Plusa z modemu USB. Pewnego dnia przyszedł do nich Pan, który zamontował nowy modem (albo kartę poprostu nową) z szybszym niby internetem. Internet działał, a rodzice nie znają się więc go wypuścili i ślad zaginął. Niestety fachowiec podłączył sobie ów modem bezpośrednio do komputera - i wtedy wszystko śmiga, ale zawsze modem USB mieliśmy podłączony przez router, a teraz za choinkę przez router nie chce się połączyć.. teraz szczegóły:

modem USB D-Link DWM-157
po włączeniu komputera, gdy jest włożony modem w komputer automatycznie wyskakuje program D-Link, gdzie za pomocą przycisku Połącz - łączymy się z internetem.

router TP-Link TL-MR3220
sprawdzałem, że urządzenia powinny ze sobą współdziałać. Grzebałem w konfiguracji router'a kilkukrotnie z różnymi wskazówkami wygooglowanymi i nadal nic..

próbowałem wielu różnych rzeczy, na razie dwóch propozycji z wielu które znalazłem nie udało mi się zrobić:
1) żeby komputer automatycznie łączył się z internetem po włączeniu bez otwierania programu D-Link i klikania Połącz (ale nie wiem czy to pomoże w połączeniu przez router..)

2) gdzie była wskazówka o jakimś HUB USB, bo być może gdy podłączam poprzez router to nie znajduje sygnały czy coś.. ale nie wydawało mi się to na tyle prawdopodobne by zakupić ów produkt..

proszę o wskazówki, mogę różne screeny załączyć tylko piszcie czego potrzeba.. na razie załączam podstawowe screeny z konfiguracji routera (co pokazuje po podłączeniu do niego modemu)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: modem D-Link nie łączy przez router

Post autor: dzejk »

jeśli to ten sam modem, to spróbuj uaktualnić firmware http://www.dlink.com/pl/pl/wsparcie-tec ... sb-adapter
Swoją drogą, to bardzo stary wolny model 3g.
ODPOWIEDZ