[karta sieciowa] Intel 622ANHMW i błąd 1802 w laptopie Lenovo

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cioop44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-18, 10:24

[karta sieciowa] Intel 622ANHMW i błąd 1802 w laptopie Lenovo

Post autor: cioop44 »

Witam,
Próbuje zrobić upgrade karty sieciowej do nowszej obsługującej pasmo 5 GHz Intel 622ANHMW, ale po zainstalowaniu jej w laptopie (Lenovo ThinkPad 410i) otrzymuje błąd:
1802 Unauthorized network card is po ugged on - Power off and remove the miniPCI network card.
Wyczytałem do tej pory, że poszczególne, nawet pasujące, modele kart muszą być na whiteliscie producenta laptopa, czy ktoś ma może pomysł, jak to obejść? Może update BIOSa? Czy powinienem poszukać innej karty?

Z góry dziękuje za podpowiedź
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [karta sieciowa] Intel 622ANHMW i błąd 1802 w laptopie Lenovo

Post autor: krystianb »

cioop44 pisze:Wyczytałem do tej pory, że poszczególne, nawet pasujące, modele kart muszą być na whiteliscie producenta laptopa, czy ktoś ma może pomysł, jak to obejść?
Google coś na ten temat wie.
cioop44 pisze:Może update BIOSa?
Ze strony producenta? To raczej odwrotny skutek tylko by mogło przynieść. 3 minuty szukania i już można znaleźć na angielskim forum modowany bios. Ale czy to bezpieczne to sam sobie musisz odpowiedzieć. A i jeszcze spotkałem się z laptopami, gdzie w biosie można było zaznaczyć upgrade tylko podpisanym plikiem (zaznaczenie pola nie daje się usunąć i możliwość majstrowania przy biosie pozostaje wtedy tylko programatorem)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
cioop44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-18, 10:24

Re: [karta sieciowa] Intel 622ANHMW i błąd 1802 w laptopie Lenovo

Post autor: cioop44 »

Ze znalezionych przeze mnie informacji wynika, że można zmienic id tej karty, ale tylko na linuxie. Wiec chyba będę musiał poszukać egzemplarza wymontowanego z laptopa Lenovo.
ODPOWIEDZ